Šedá zóna (2001)

Něco je tady špatně. Sonderkommando, vzpoura vězňů v plynový komoře v Birkenau a holka, co přežila plynovou komoru navíc. Tohle je strašně silný téma a mělo by zanechat maximální emoční dojem. To tady ale jaksi nefunguje. Scéna "napětí", jestli gestapák odhalí přeživší holku (následný zastřelení ani nemluvě) a dokonce ani ta, kdy nahý židi z transportu vcházej do plynový komory, by měly s divákem zamávat. Neslaný nemastný výkony herců taky moc nepřidávaj. Je to škoda, zpracování tohodle tématu asi nedokáže natočit každej (což se na druhou stranu není co divit), v těchto případech by se podle mýho mělo přeci jen postupovat obezřetnějc, jinak se z toho stane řadovej film a to nemožno akceptovat. Spielberg i Polanski to dokázali, Blake Nelson bohužel ne. Přesto dávám tři hvězdy, protože na tydle hrůzy (myslim historický, ne filmařský) by se nikdy nemělo zapomenout. PS: vypíchnout by šly i historický nesrovnalosti, kdy se spojuje víc událostí najednou vrámci víc strhujícího děje. A to by podlě me u takovýho filmu bejt nemělo. Obzvlášť, když se tvůrci odvolávaj na svědectví Shimi Venezii, přeživšího člena Sonderkommanda, který ale říkal, že plynovou komoru sice jednou někdo přežil, ale byla to zhruba tří měsíční holčička, která byla přisátá k prsu matky (což byl zřejmě důvod přežití komory). Nicméně esesák jí okamžitě zastřelil a bylo to nějakou dobu před vzpourou. Tydle události by se měly podávat pravdivě, protože lidi to berou jako historickou výpověď.

Solomon Kane (2009)

Komiks měl správně temnou a syrovou atmosféru, ta tady bohužel chybí. Mělo se to natáčet v lesích Transylvánie a výsledek by byl pochmurnější, ty český lesy prostě nemaj atmošku. Dle mýho v tomdle směru nevyužitej potenciál, škoda.

Případ číslo 39 (2009)

Ptákovina. Začíná to celkem nadějně, ale po pár minutách už je jasný, co bude následovat, aniž bych si o filmu něco přečetl dopředu. Předvídatelný a s postupujícím časem čím dál víc stupidní a nesmyslný. Chování některejch postav je fakt silně nelogický. Vrcholem všeho je konec, kdy si Renée podpálí nesmyslně vlastní barák, ale odnese si rybičku :D Takovejdle filmů už bylo tisíc a tisíc jich ještě bude, todle jenom zapadne mezi šedej průměr. Bod navíc dávám proto, že jezdim busem s holkou, která je tý malý neskutečně podobná... Teď už se na ní budu vždycky koukat jinak než dřív, hehe.

Ztracení chlapci (1987)

V dnešní době už celkem odvárek, ale v roce 87 to musel bejt hit. Keifer Sutherland jako upír výbornej. Počítá se i "People Are Strange", která hraje na začátku a na konci. Ale co je na tomdle filmu nejvíc, jsou hlášky, jako: "Seš zkurvenej upír! Počkej až to zjistí máma!" ... "Nó, nehty má trochu delší, ale z huby mu smrdělo vždycky." ... "Radši si udělej šňůru z česneku, nebo je po tobě." ... a hlavně: "Pravda, spravedlnost a americký styl!" :D

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Nebejt tak neskutečně nesnesitelnýho (protagonisty) hlavního hrdiny, dal bych možná (možná) dvě hvězdy. Ale ten typ se fakt nedal, takhle nepříjemnýho herce v hlavní roli jsem snad v životě neviděl. Do jisté míry to bylo způsobeno i směšným scénářem a jeho chováním, u kterého se člověk chtě nechtě musel jenom smát (nebo kroutit hlavou a obracet oči v sloup). Ani jsem to kvůli němu nedokoukal.

Marco Polo (1982) (seriál)

Ehm, no vim, že todle není to "pravý" hodnocení seriálu, ale :)) Nejlepší byla scéna, kdy se Marcův strejc sjel nějakejma bobulema a celou noc ležel na dešti a měl halušky :) ještě druhej den měl řeči jak hipík na LSD :) ehm, no :)) A co se týče seriálu samotnýho: v dnešní době je to už mírně nudný, zbytečně zdlouhavý a místama je to celkem úsměvný, ale v tý době to bylo něco jinýho (nikdy nezapomenu, jak mě děsila ta morová pandemie a mimořádně depresivní hudba), proto dávám 4 hvězdy.

Nezvaná (2009)

Původně jsem chtěl napsat: "Už dlouho jsem neviděl film s tak jasně předvídatelnym dějem. Jediný, co film drží nad vodou, je slaďoučká tvářička Emily Browning, na kterou bych se vydržel dívat ještě mnohem dýl." Naštěstí konec to jakš takš zachraňuje, byť se dal taky očekávat už mnohem dřív. PS: původní film jsem neviděl, takže těžkou soudit.

Osamělý vlk McQuade (1983)

V dnešní době by to bylo tak na jednu hvězdu, ale v tý době to musela bejt "videová" pecka - navíc s rychlodabingem (nostalgie jako prase) - to je na druhou hvězdu a třetí hvězda je za neúmyslný gagy, který mě nutily smát se od začátku do konce. Kultovní jsou pro mě hlavně dvě scény: 1) Chuck se napije plechovkovýho piva a s fanatickym řevem sešlápne plyn a vyrazí s autem z hlíny, 2) Chuck stiskne kohoutek u revolveru a začne se svíjet bolestí (protože má zlomený žebro), tak se naštve a ve zpomalenym záběru z otočky ve výskoku rozkopne dřevěnej sloup a zboří si přístřešek :)))) - pecka.

Repo: Genetická opera! (2008)

Šílenost. Místama podobná atmosféra jako u Sweeney Todda (neskládal ty hudební party stejnej autor?), sci-fi retro horror s komiksovou příchutí a v barvách Bioshocku. Do toho "rocková" (elektro-metal) opera v duchu Nine Inch Nails, Orgy, místama možná i Evanescence. Dějově nikterak zvlášť extra, ale originalitu a netradičnost zpracování rozhodně třeba ocenit, tohle není žádnej tuctovej blockbuster, kterej osloví masy. Rozhodně je to ale zajímavý.

Flash Gordon (1980)

Značně nepovedenej mix Hvězdnejch válek, Supermana, Planety opic a Nekonečnýho příběhu. K tomu triky jak z dílny 13-letejch dětí, silně dementní scénář a nesnesitelnej hlavní hrdina, kterýmu už od začátku sami a dobrovolně přejete krutou smrt. Hodně krutá stupidita, hodnotím vysoko! ;)