Mrtvá a živá (1940)

Další skvělý kousek do sbírky Alfreda Hitchcocka. Ze začátku jsem si říkal, že to nebude nic moc, ale postupem času a děje film nabíral na obrátkách, skvělí herci, pointa. Takže spokojenost.

Ať vejde ten pravý (2010)

Těžko se mi hodnotí tento snímek, když už jsem viděl původní švédský film. Vlastně pouhý americký remake, ale potěšila mne Chloe Moretz

Lolita (1962)

Vynikající snímek Kubricka se všemi okolnostmi co k filmu náleží. Fantastické herecké výkony počínaje Lolitou a konše Quiltym v podání svkělého Sellerse. 100%

Cizinec (2010)

Film, který je takový nemastný, neslanný. Trocha akce, romantiky, ,,hereckých výkonů" (nevím, kde se vzaly nominace Deppa a Jolie na Zlatý Globus). S takovou partou skvělých herců jsem čekal lepší a zajímavější snímek.

Králova řeč (2010)

Snímek, který si na nic nehraje v době Oscarů, podle mne s Black Swan nejlepší filmy roku. Klidný a skvěle hrající Colin Firth, neméně lépe sekundující Geoffrey Rush táhnou tenhle příběh o koktavém králi.

Kamelot (2011) (pořad)

Určitě zajímavý pořad se kterým přišla Česká televize na obrazovky. Záruba a Bosák jsou zárukou kvality ohledně sportu, takže se rád podívám na některé diskuze zejména hokejové.

Zelený sršeň (2011)

Green Hornet je opravdu ,,nářez" ve všech směrech. Parádní vtipné scény, akce nechybí, romantika už vůbec ne. Seth Rogen dokazuje, že tento styl rolí mu neskutečně svědčí a může se ,,vyhrát" jak se mu zamane a to v dobrým slova smyslu. Jeho parťák mu sekunduje co se dá. Také mne pobavila minirolička Jamese Franca a neúnavný Christoph Waltz coby vůdce gangu. No prostě tady se pobaví snad každý.

Mechanický pomeranč (1971)

Snímek, který mne tedy dostal, a to jsem předem vůbec nečekal. Celý příběh o Alexovi, ultranásilí ze začátku filmu, skvělá hudba, nějaké poslání společnosti - to se Kubrickovi opravdu povedlo. Abych nezapomněl, herecký koncert co předvádí Malcolm McDowell je nezapomenutelný. Ale bohužel neoceněný (akademici zase jednou zaspali).

Pohřben zaživa (2010)

Neuvěřitelné, že by to mohlo fungovat. Celý film na jednom place a přeci jsem se nenudil, naopak. Skvělá atmosféra, Reynolds i španělský režisér, který ,,spáchal" toto drama.

Tým na hraně (2010) (TV film)

Další mistrovský titul pro naši malou zemi a ne ledajaký. Ještě jsem nezažil takhle vybojovaný a vydřený český titul, ale o to cennější to bylo. Opravdu na tohle se nedá zapomenout. ,,Rachna-kachna to to letělo".