Stmívání (2008)

Cakal som, ze to bude nieco strasne po tom, ako na to kazdy naklada. Ale je to normalny tupy americky film ako kazdy iny.

Evropa, Evropa (1990)

Fajn film, ale prislo mi to take strasne "Nemecke" ;)

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Preco ma toto 83%? Realna vypovedna hodnota tohto dokumentu je tak na 20 minut a nie 91. Kazda vec, fakt, meno bolo zopakovane minimalne 10x. To opakovanie ma neskutocne iritovalo. Dalej. Spomenute fakty casto nie su podlozene, alebo su to domienky troch komentujucich "odbornikov - autorov romanov a pod.", alebo vobec nie su pravdive (niektore spemnute veci su tam absolutne nezmysly). Okrem toho je tento dokument dost nelogicky komentovany vyplodmi ako napr. "Spartania mali 200 lodi, Perzania 800. Spartania teda stali oproti 6-nasobnej presile." Asi preto som mal vzdy trojku z matiky, myslel som ze 200x6=1200. Dalej sa stale opakuje to, ako tam stalo 300 spartanov, vzapati je spomenute, ze ich nebolo 300, ale 7300, za 30 sekund je ich zas 10000 a takto sa to opakuje. Ten, kto robil tento dokument mal trosku zmatok v tom co robil. Jednak sa snazil spravit normalny dokument, jednak sa snazil spravit nejaku oslavu 300 statocnych Spartanov formou akcneho filmu. Vlastne je to film "300" v dokumentarnom - nepodarenom prevedeni. Bud si pozrem film, kde mam akciu a vymysly (avsak tam to nevadi, ide o film, nie fakty), alebo chcem poriadny dokument a nie taketo blaboly.

Ukradené Vánoce (1993)

Skoda, velmi pekna rozpravocka, ale neznasam hudobne filmy. Tie neustale pesnicky ma tam serinkaju celkom dost.

Králova řeč (2010)

Na to, ze cely film je o tom, ako sa nejaky typek nevie vykoktat, je to celkom fajn. 3,5/5

Slepé lásky (2008)

Film samotny nie je ziadne veldielo, ale nemyslim ze to je v tomto pripade podstatne. O kazdom zo spomenutych ludi vo filme by mohlo byt natocenych niekolko filmov a kazdy by ma zaujal. Az pri takomto filme si clovek uvedomi, ake neskutocne tazke zivoty maju niektori ludia, ako sa s nimi dokazu vyrovnat a kazda takato skusenost nam (aspon mne osobne) ukaze, ze nemusi byt starost iba to, ze nemam take boty ake som chcel, alebo ze moj mobil nema 5 MPix fotak.

Zjizvená tvář (1983)

Popravde ma film trochu sklamal, od polky zacal byt monotonny a nejako nevyrazny. Neocakaval som ziadny zvrat v deji a ku koncu mi bolo jedno ako to dopadne. A k tomu ten koniec, ktory mi pripadal ako Doom 3. 3,5/5

Invictus: Neporažený (2009)

Myslel som ze to bude to iste ako The Replacements alebo Invincible, avsak nebolo. Ovela zaujimavejsi film, uz len preto, ze Mandela je neskutocna osobnost. Skoda toho natiahnuteho a okukaneho konca, ten mohol byt kratsi.

Old Boy (2003)

Velka skoda, zaciatok super, stred super, ale potom sa to zacalo prepadat az do konca, ktory ma nijako nenadchol.