• Rodinný

Pasažéři (2016)

Americké romantické filmy mi většinou nedělají dobře od žaludku a občas mi způsobí blicí virózu. Na film "Passengers" jsem byl doslova přemluven přáteli a dostavilo se asi nejpříjemnější překvapení roku. Skvělé pojetí romantického příběhu z prostředí futuristické vesmírné lodě na mě udělalo skvělý dojem! Krásné, vizuálně úchvatné scénky, herecky skvěle uvěřitelně zahrané, hudebně hřejivé a emocionální zážitek! Hloupé a vědecky nemožné vesmírné jevy mi až ta moc nevadily, ale bylo jich tam plno! Fandil jsem dvěma pasažérům do samého konce a jejich lásku jsem jim věřil a obdivoval! Jedna z nejlepších novodobých romanťáren v mém filmovém žebříčku! 90%

Pařba v Pattayi (2016)

Pařba v Pattayi je klasická oddychovka, která neurazí a zároveň ničím nepřekvapí. Jedná se o klasické béčko, které ne přímo kopíruje oblíbené pařby ve Vegas, Bangkoku atd. Super na tom je, že to celkem rychle utíká a děj se zbytečně nenatahuje, takže riziko usnutí v kině až tak nehrozí. Párkrát jsem se i překvapivě a upřímně zasmál. Bezkonkurenční casting liliputů získává velký palec nahoru.

Jurský svět (2015)

Omg, ten zpomalený sprint na pod patkách mě docela bavil. Jurský svět se nemůže vyrovnat předchozím dílům, ale vizuálními efekty to snad celé omlouvá. Příběh je hodně předvídatelný, hlavní hrdinové nejsou nejhorší, avšak emoce jsem hodně postrádal, umělotina skrz na skrz. Nápad zábavního parku plného dinosaury s úchvatnými atrakcemi na jedničku, úvod a první hodinu filmu skvělá, další část filmu nic moc, celkově příběh žádná laskonka, nápad hudba a vizuální efekty neskutečný zážitek. A pozor můžete si ochočit raptory (to byl asi největší bullshit) Průměrák!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po velkém zklamání z druhého dílu Hobita jsem byl trojkou příjemně překvapen. Hobit a Bitva pěti armád je rozhodně nejlepším dílem trilogie a proč? Ano, je bláhové porovnávat Hobita s Pánem prstenů, to je opravdu nesmysl, avšak právě díky trpasli-skřeto-elfí bitvě, která se táhne po celou dobu stopáže jsem prožíval nostalgii a cítil atmosféru LOTR. Velmi potěšen jsem byl úvodním zabitím draka a opravdu skvělou bojovnou akcí čaroděje Sarumana a spol. v pevnosti Dol Guldur, kde přebýval Nekromant. Film je samozřejmě dost přitažený za uši, např. vývoj postav byl vlastně po celou trilogii nicotný (s vyjímkou Bilba a Thorina) a závěrečné emoce, u padlých hrdinů se nedostavily (například tragický konec love story Tauriel), což je ohromná škoda. I přes všechny zbytečné a nesmyslné scény byl film plný neuvěřitelně působivých akčních momentů, které mě zvedaly ze sedačky. Grafické zpracování fantasy filmu, bylo velmi dobré a soundtrack na jedničku. Co říci na závěr. Filmu sice chybí dobrý scénář, ale pro mě bylo důležité, že jsem se nenudil, jako u předchozích dvou dílů a užíval si monumentální bitvu Středozemě. Super akční, grafické zpracování, které potěšilo. 80%

Let’s Dance: Revolution (2012)

No, začátek mě neskutečně nudil a měl sem chuť se propadnout i s postelí do horoucích pekel, takový ten stejně umělý, nepřirozený a obehraný příběh, který nabízí téměř každý taneční film ... přeslazené dialogy, přehnané reakce herců a taková ta strašně nepředpovídatelná zápletka, ze které bych zvracel, nakonec samozřejmě veselý happy end a všichni se milujeme..bla bla.. Nicméně i přes velmi slabý a laciný příběh, se v mém případě jedná o nejlepší díl taneční série Step Up. A proč? Jedná se o taneční film, to znamená, že prostý děj se dá lehce omluvit! Zpracování filmu je na jedničku, hudba, kostýmy, prostředí scén a konečně samotné tancování je skvělé, co skvělé, úžasné!!. Občas jsem měl na ústech ten "wow", jak mne některé taneční scény nadchly! Musím přiznat, že vystoupení TheMob v muzeu umění a ty skvělé vizuální efekty ve mne vyvolaly husí kůži. Neuvěřitelné choreografie, originalita sama, banda talentovaných a sympatických tanečníků! Jsem spokojen, film splnil prioritně co by měl! Příběh by neměl být složitý, důležité je věnovat se taneční choreografii, ukázat nové taneční kreace a prostě celou dobu hlavně tancovat tancovat tancovat na plné pecky! Královský taneční film! 70%

Je to i můj život (2009)

Tento film jsem dlouho odkládal, jelikož mi citové vydíračky nedělají moc dobře. Po shlédnutí " My sister´s Keeper" musím zdůraznit, že se o citovou vydíračku opravdu jedná avšak příběh je natolik silný a opravdový, že mi to ani trochu nevadilo. Film je emotivní od samého počátku a člověk se srdcem se jen těžko ubrání slzám (minimálně v závěru). Zkrátka, krásný a smutný film ze života o životě, lásce, utrpení, bolesti a naději. Skvělé herecké obsazení (Sofia Vassilieva - dostala si mě, Cameron Diaz - úchvatný výkon), hudba a kamera velmi dobré.

Pomáda (1978)

Absolutně nejlepší a nejstylovější muzikál všech dob. Pokaždé si zazpívám i zatančím. miluju

Očista (2013)

Jedna hvězda je za ten originální a úžasný námět. Bohužel z mého pohledu se jedná o paskvil. Je to škoda, mohlo to být náramné.

Bídníci (2012)

Les Misérables je muzikál, který mne tedy emočně naprosto odrovnal. Geniální svou formou natočení, geniální masky a kostýmy, fascinující herecké výkony ( Anne Hathaway zazářila, právem zasluhuje cenu, Hugh Jackman předvedl neskutečný výkon jak herecký tak pěvecký, Samantha Barks mne svým zpěvem zamokřila všechny kapesníčky a Helena Bonham Carter mne prostě nikdy nezklame, miluji její pózy a smích). Je pravda, že je film dost natáhnutý, ale i přesto jsem seděl jako přikovaný a občas mne zastihla ta příjemná husí kůže po celém těle ( klasicky u "I dreamed a dream" v podání Anny Hathaway, padlí hrdinové na barikádě a konečně finální odchod Jeana Valjeana) Příběh o lásce, statečnosti, odpuštění, naději a svobodě mne neskutečně překvapil, nečekal jsem tak silné emoce. Jako shrnutí : výborné herecké obsazení, dokonalá hudba, výprava, masky, kostýmy, všechno krásně doladěné a nádherný emotivní zakončení. Nemohu jinak než 90 %

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pane bože, díky za toto pokračování ! Jsem sice ještě v té mrazivé euforii, ale myslím si, že až pomine tak budu mít stejný názor a to ten, že jsem si opravdu nemohl přát lepší dvojku. Nabité emocemi, perfektní akční scény, žádné nudné dlouhé pasáže, při kterých bych zíval a zkrátka se pořád něco děje ! Jennifer mne opět nezklamala, brilantní výkon ! Nuže, za tu častou husí kůži, která potvrdila mé nadšení musím ocenit velmi vysokým hodnocením .. 85 %