• Krátkometrážní

Labuť (2015) (amatérský film)

Zpočátku a v momentech, kdy film stojí pouze na hereckém výkonu kluka, je to takové rozpačité, nepřijde mi, že by se v té roli cítil jistě. Plus tam možná hraje roli slovenština. Scéna se slečnou super a snová atmosféra taky docela dobře funguje. Jen by to ještě chtělo nějakou hlubší myšlenku, zápletku či gradaci, takhle to krom atmosféry nic neevokuje. Rámec s ptáčkem je zajímavý, ale to, že to není labuť, trochu vytváří dojem chyby... Chtělo by toho ptáčka dát do vztahu s labutí. *** Ve zkratce: Tam hore je labuť.

Vincentův svět (2015)

Po většinu filmu mi přišlo, že sleduju užvaněný brak, ale místy jakoby to mělo hlubší myšlenku... Nevím. Možná je problém v neznalosti seriálu, možná jinde.

Návrat do budoucnosti III (1990)

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky.

Malá z rybárny (2015)

Hlavně ze začátku dost podivná dramaturgie a taková nijaká atmosféra, pak se to zvrhne do perverzní manifestace a až ke konci začne atmosféra působit příjemně zvrhlým dojmem a vyústí poměrně uspokojivým závěrem. Komentář vypravěče je často rušivý a kazí atmosféru, režie poněkud zmatená, snad jen hudební podkres a zvuková kulisa si po celou stopáž drží velmi vysokou úroveň. Podivné spojení H. Ch. Andersena s názvem filmu na notách, místy krásná vizuální stránka, která se však někdy lehce bije s digitálními efekty, několik úžasných detailů, které dokážou vždycky aspoň na chvíli rozpumpovat atmosférický zážitek. Možná až moc velká snaha o originalitu adaptace, cílové publikum neznámé, nicméně pokud máte rádi animaci nebo lehce zvrácený humor, tak za zhlédnutí to stojí. *** Ve zkratce: Znásilněná pohádka, kde si to znásilnění však budete aspoň občas užívat.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Návrat v čase do časů návratu v čase. Sabotáž času, předání sportovní ročenky aneb cesta za bohatstvím a ruinováním sázkových kanceláří. Teror. Chaos. Náprava. Next episode? Western.

Návrat do budoucnosti (1985)

Vo tom, jak kluk při výletu do minulosti málem sbalí vlastní matku a jak musí zachránit svou existenci. Na konci prvního dílu nasedá se svou dívkou a strejdou vynálezcem do DeLoreanu a letí do budoucnosti kvůli dětem vlastním. *** Ve zkratce: Jezero, auto na šrot, DeLorean, kamera, minulost, pád ze stromu, auto, v posteli, záchrana, blesk, přítomnost, výlet vynálezce, tři v tom.

Ex Machina (2014)

Velmi solidní psychologická studie lidského druhu na bázi umělé intelegence. *** Ve zkratce: Kupte si Avu!

Prachy v prachu (2013)

Velmi zajímavý dokument mapující divadelní představení na politické scéně. Takhle má vypadat upřímná politika! Aneb politika je divadlo a to by se mělo dělat pořádně :)

Autodeformace (1983)

Možná by to mohlo být kratší, ale výtvarné a animační zpracování je velmi zajímavé.