Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Jak už tu mnozí správně postřehli: chybí tomu humor, nadhled a vůbec celé té sebrance herců jsem nemohl přijít na chuť. Jedinou výjimku tvoří famózní Robert Carlyle alias Dr. Rush, jemuž jsem neskutečně fandil a jedině proto jsem vydržel až do zdárného (ne)konce seriálu. Dějově zaujalo ze čtyřiceti jen asi šest nebo sedm dílů, což je oproti předchozím počinům vskutku žalostná bilance a nabízí se otázka, proč nebylo využito prostředků k výrobě šesté řady nebo filmu k Atlantis. Takhle se nám dostalo jen přes tři desítky epizod bez špetky zajímavosti či spádu.

Vřískot 4 (2011)

Oproti předchozím dílům je tu větší porce prdelí, střev a krve. Vše ostatní je stará písnička. Jenomže je stará, dobrá a pohodová. Prostě oddychovka, která si na nic nehraje a rád se na ní, spolu s předchozími díly, kouknu i v budoucnu.

Šéfové na zabití (2011)

Podle mě nejlepší komedie za rok 2011. Role šéfů jsou naprosto ultimátní (jak vymódili Farella tím točánkem nemělo chybu) a navíc byli bezvadně zahrané. Zaměstnanci byli v pohodě, až teda na asistenta zubaře (pardon, jsem líný hledat jeho jméno), který zabředával do přehrávání a trapnosti. Právě proto není hodnocecní plné, což mě dost mrzí, zvlášť v dnešní době, kdy opravdu dobrých a netrapných komedií je jako šafránu.

Pařba v Bangkoku (2011)

Faktem je, že je to věrný duplikát, kde jsou situace na chlup stejné jako v předchozím filmu. Ale... pořád je to docela kvalitní podívaná s dobrým hereckým obsazení. Po humorné stránce to mohlo být pravda trochu nabytější (hlavně ke konci), ale záleží na tom, co člověk od toho očekává. 3,5*

Ztracený ostrov (2009)

Přiznám se, že za normálních okolností bych se na to nepodíval, ale kvůli účinkování Jewel Staite jsem to risknul. Byla to hrozná nuda a navíc nehorázná blbina. Nebýt Jewel, tak to bude odpádek jak vyšitej.

Drive (2011)

Od filmu, který je obehnán tunami pětihvězdičkových hodnocení a v recenzích je vynášen do nebes člověk čeká hodně. Ze začátku to opravdu vypadalo na zajímavou podívanou, jenomže samotná postava řidiče by asi celý film neutáhla, tudíž se do filmu musela naroubovat rodinka (naivní maminečka a malý klučík), aby nám náš Řidič trochu pookřál. R. Goslinga moc nemusím, zvláště po jeho roli faštisticko/muslimského judaisty, ale role Řidiče mu vcelku sedla, horší bylo, když byl s tou milou rodinkou, to bylo poněkud nudné a hodně otravné . Film je natočen velmi dobře, ale celková roztříštěnost děje to posílá do háje. Silné 2*.

Transformers 3 (2011)

Bay neuposlechl mou žádost a trojku natočil. Jak snad nikdo nečekal (myšleno ironicky), kvalita šla opět rapidně dolů, ale neva, penízků za to bude dost. Příběh je už totál o ničem a nelogičnost s nudou vítězí na plné čáře. Efekty už vůbec nepřekvapí a herci už jsou taky vyšťavený a já tudíž dávám filmu zcela zaslouženou 1*.

Pan Bobr (2011)

Nečekal bych, že mě Mel Gibson s maňáskem na ruce dostane do deprese.To jsem zase jednou naletěl na žánr komedie. Já se vůbec nesmál. Rozhodně se však jedná o zajímavý kousek.

Blesk (2011)

Solidní krimi thriller, který tu je docela podceněný a nechápu proč. Strathamovi je role šitá na tělo a některé jeho hlášky byly na úmrtí smíchem, záporák je slušnej mešuge a jako celek film dobře šlape. Faktem je, že malinko otravuje vedlejší linie s feťáckou policistkou, ale neni to žádná tragedie. 75%

Viděl jsem ďábla (2010)

Další nekompromisní pomsta podávaná po jihokorejsku, která zatím opanovala vrchol tohoto žánru. Od začátku do konce tísnivá atmosféra, napětí vedoucí až ke zkolabování srdce a spousta brutálních nebo nelidských scén. Psychologie postav je prezentována par excellence, věřil jsem jim každý pohled, každý posunek. Když jsem viděl, co Mi-sik Choi předvádí, mohu říci, že jsem taky viděl ďábla. 100%