Veni, vidi, vici (2009)

Jitku Kocourovou budu používat jako indikátor. V jakém filmu se v budoucnu objeví, tak ho skromně pošlu do sedacích partií a půjdu hrdě dál.

Rychle a zběsile 5 (2011)

V důsledku akčnosti doslova v každém záběru se jedná o nejzdařilejší počin ze série Rychle a zběsile, to bezesporu. Ale stejně jako jeho předchůdci, to na mojí příčku čtyřbodového hodnocení nestačí. Příběhově to nemá žádnou inovaci (vypůjčení motivu Loupeže po italsku a Dannyho parťáků sice neuškodí, ale nejedná se o nic nového pod sluncem). Herecky zvládnuté, akčně vynikající (častou přepálenost odpustím), ale jinak mě to nechalo chladným. Lepší 3*

Chobotnice (1984) (seriál)

Po doporučení mého táty, abych "pořád nečuměl na ty americký chujárny" a koukal alespoň na něco hodnotného, jsem se pustil s krajní nedůvěřivostí do jeho oblíbeného seriálu. Sice to nebyl kdovíjaký opus, ale rozhodně se bylo na co dívat. Každý díl je nabyt emocemi, napětím a hudebním motivem, jež je ztělesněním a potažmo i duší celého seriálu, kde komisař Cattani vede nemilosrdný boj s chobotnicí, jež svými chapadly uchvátila Itálii. Tátovi mohu poděkovat, byl to dobře strávený čas.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Společně s Vrchní prchni se jedná o nejlepší (nejvtipnější) film Ladislava Smoljaka. Získal si mě především svým nenuceným humorem a skvěle zahranými postavami. Jasných 100%.

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

Snad nejhorší americký sci-fi vejmlask, co jsem kdy viděl. Ze souchotináře s planoucím americkým srdcem se stane Miss Gay America s planoucím srdcem a štítem v barvách, které symbolizují svobodu a mír (v hlavní roli Ch. Evans, jehož xicht neiritoval, nýbrž pořádně sral). Celý film je zmatečný a NUDNÝ žvást, který neví kudy a kam usměrnit ten proud dějových fekálií s pořádnou porcí ódy na amerikanismus. Zaznamenal jsem jen dva plusové prvky: jedním je charizmatický záporák H. Weaving, a tím druhým je vymazání filmu z disku počítače. 5%

Generál Patton (1970)

Spíše životopisný než válečný snímek zobrazující osobnost George S. Pattona, kterého v životní roli ztvárnil George C. Scott a také za to byl zaslouženě odměněn Oscarem. Osudy slavného generála jsou zachyceny celkem přesně (interakce s nadřízenými, výbuchy hněvu, válečnické choutky), o něco méně přesnější a přesvědčivější jsou válečné scény (bitvy), kde se na detail moc nepotrpělo. Vcelku jsem byl spokojen, což u amerických válečných filmů je vzácnost. Docela by mě zajímalo, jestli za jeho smrt mohla autonehoda nebo jeho nevymáchaná huba? Těžko říci.

Thor (2011)

Takový blyštivý kýč, který nemá absolutně žádnou šťávu, energii nebo něco, čím by mohl zaujmout. Kámen úrazu: samotný příběh. Thor (který mi byl krajně nesympatický) je jednou zpruzelý bručoun, který by lidi nejraději rozkydlil svým kladivem, záhy se z něj však stává citlivá romantická duše ochraňujíc každého živého človíčka. Navíc, všechny vedlejší postavy postrádaly jakýkoliv elán a spíše nudily a otravovaly, což záměr ale asi neměl být. Efekty bych skromně zhodnotil za dostatečné. Na konec se musim pochválit, že již několik let odolávám nutkání chodit na filmy do kina s přáteli. Kdybych za takovýto zážitek ještě zaplatil, musel bych hodně dlouho poležet někde na lůžku, než bych se duševně uklidnil.

Mezi žraloky (1994)

Hodně dlouho trvalo, než jsem film sehnal v originálním znění. A nutno podotknout, že se shánění vyplatilo. Jedná se o sondu do světa showbusinessu, která rozhodně není růžová, zvláště když je šéf zákeřným šmejdem v podání K. Spaceyho. Za prozíravé považuji zpřeházenost dějové linie, která nutí diváka trochu přemýšlet a více si vychutnat spoustu černého humoru. Trochu mě vyvedlo z míry závěrečné zúčtování, ale takové menší zaškobrtnutí rád prominu.

Rec 2 (2009)

Na rozdíl od prvního dílu, který byl působivý jako celek,dvojku už je možno rozdělit na tři části. 1.: přímá návaznost děje na jedničku. V tomto případě se octneme za zády speciálního komanda. To jsem byl ještě nadšen, protože se to neslo v duchu jedničky. 2.: Přichází bod zlomu - dementní omladina, která neustále vřeští, brečí apod. Podle mě v rámci příběhu absolutně zbytečná veličina, která hodnocení sráží směrem dolů. 3.: Tato část posílá první díl a vše ostatní nemilosrdně do kytek. Je to spíš jakýsi pokřivený vymítač ďábla a pěkně trapný, zvláště s "realitou nočního vidění". Jedničku jsem si oblíbil pro svou autentičnost, atmosféru strachu a děj, jež se klidně může odehrát i ve skutečnosti. Dvojka je naopak (pominu-li vynikající první část) jen uřvaným a zmatečným gulášem, kterému jsem neuvěřil ani prd. Slabé 3*

The Key to Reserva (2007)

Snad nejstylovější reklama, co jsem kdy viděl. Žárovka v oku a ty vrány! Málem jsem umřel smíchy.