Zvuk hluku (2010)

"Nesnáším Haydna!" aneb Bláznivý hudební výplod ze severské dílny. Film je doslova přecpán oroginalitou a nevšedními hudebními čísly. Při souboji bubeníků a masakru hudebních nástrojů na policejní stanici jsem málem umřel smíchy.

Super (2010)

O fous lepší ekvivalent Defendora, přesto nabídnutý potenciál nebyl plně využit. Když Bolt rube provinilce a na scéně je sociopatka Boltie, tak je to fajn. Ale scény mimo jejich poslání (čili civilní život) je nezáživnost sama. Alespoň že konečný fight je krvavě masakrální. 65%

Den nezávislosti (1996)

Sice jste neustále pod palbou těžkého kalibru americké propagandy, kde prezident v kokpitu stíhačky kropí emzáky, ale tuto neřest zas kompenzuje vcelku slušná zábava a akce. Spolu s Armageddonem nejstravitelnější "kovaný amerikánec", kterého si mohu pustit i víckrát.

Ranpo jigoku (2005) odpad!

Lynchovina jako prase! Čtyři příběhy s nekonečnou stopáží, které obsahují: geniální sled šílených scén, geniální nudu a nějakou tu nechutnou scénku, rovněž geniální. Co na to mají mozek a libují si v genialitách D. Lynche to budou milovat, my méně chytří, kdy jsme to dokázali dokoukat do konce, zamžouráme unaveně očima a budeme kroutit hlavou. P.S. Zas tak nechutný to nebylo. 10%

Obhájce (2011)

Skvělej song a cool titulky hned na začátku mě navedly na tu správnou vlnu, na které jsem zůstal až do závěrečných titulků. Kvalitních právních kriminálek není nikdy dost a tahle patří bezesporu k těm nejlepším. McCounaughey doslova koncertuje a role ostříleného právníka, který se "vyzná" je mu ušita přesně na míru. Zápletka je originální a proto je člověk vystaven napětí po celou dobu sledování. Na poprvé 4,5* a jen doufám, že se někdy dokopu k plnému hodnocení. Edit 30.1.2024: Zvyšuji na 5*.

Titanic (1997)

Režie James Cameron, oscarová žeň a přízvisko největší film všech dob. Původně jsem měl v plánu se na Titanic nikdy nepodívat, i přes tato lákadla. A to z jediného důvodu: romantika. Můj strach z tohoto žánru je vždy obrovský, zvláště když stopáž daného filmu přesáhne 120 minut. Jedinou zásluhu na projekci filmu má můj kamarád, který mě k tomu vyloženě vyprovokoval. Chtě nechtě jsem se do tříhodinového eposu o nejslavnější lodi, která se pokusila přebrouzdat Atlantik, musel pustit. Režijně precizní, výprava je opravdu velkolepá a herecké obsazení byla opravdu trefa do černého . A romantika? Světe div se, ale velmi stravitelná a dokonce příjemná. Tři hodiny utekly asi tak rychle, jako se Titanic potopil a já mám shlédnutý další těžce legendární film.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Zpočátku u mě panovala velká nedůvěra, protože jsem byl zvyklý na SG-1 a moc se mi do SGA nechtělo, poněvadž v něm byla absence mých oblíbených hrdinů. Ale zvědavost nakonec zvítězila. Po prvních 9 epizodách jsem byl ještě trochu skeptický, protože jsem si ještě nezvykl na nové prostředí, nové tváře a nové nepřátele. Ale od prvního dvoudílu (10. a 11. epizoda) nastal zlom, který zvěstoval jasnou pětihvězdičkouvou záležitost, což se počátkem 2. série skutečně potvrdilo. Od té doby jsem seriál sledoval jedním dechem. SGA má skvělé herecké obsazení, které jsem si ihned oblíbil. Zvláště dvojici John Sheppard a dr. Rodney McKay, ze kterých padá jedna hláška za druhou, dr. Jennifer Kellerovou v podání čarokrásné Jewel Staite, a samozřejmě jediného Čecha v mimogalaktické expedici dr. Zelenku. Velkým překvapením pro mě bylo, že žádný, opakuji ŽÁDNÝ díl nebyl průměrný, natož otravný či nudný. Naopak, každá epizoda je doslova nabyta emocemi, napětím, vtipem a vždy perfektním příběhem. Závěrem bych rád podotkl, že je velká škoda, že nebyla natočena ještě jedna (šestá) série či závěrečný film. Přeci jenom by to chtělo epické konečné zúčtování. Snad se někdy dočkáme, zatím si však dám repete.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Spíš by bylo výstižnější Suchaři z Karibiku: Na vlnách nudy. Herecky strašně mdlé, i Depp už nenabídl nic nového a ostatní už vůbec ne. Příběh obsahuje jen spoustu klišé a nějakou výraznou změnu v ději či akci raději ani nenabídne. V konečné bilanci 137 minutové nudy a churavějících hereckých výkonů jde o nejhorší Piráty. Jen doufám, že jsou poslední.

Hvězdná brána: Pravdivý příběh (2006)

Dokument ani ne tak o Hvězdné bráně, jako o skutečnosti, že ne vše, co jsme v seriálu viděli je jen chorý sci-fi s dětinskejma nápadama. Člověk si může udělat obraz sám, jestli existují červí díry, jiné dimenze a paraziti ovládající mysl člověka či nikoliv. Já osobně nevim kam se přiklonit, ale obsah dokumentu rozhodně za zamyšlení stojí. P.S. Nedoporučuji během sledování jíst. Já jsem si udělal lahodný oběd, začnu jíst a pak tam začnou ukazovat škrkavky, červi, motolice a další neřády. No, moc jsem si nepochutnal.

Mamma Mia! (2008)

Kdybych nebyl v srpnu na Mácháči, tak bych se dobrovolně do projekce nikdy nepustil. Muzikálově je to dobře zvádnuté (v rámci možností s repertoárem ABBY), avšak film má jednu obrovskou vadu: když se nemuzicíruje či netancuje, tak jsou scény strašně, ale strašně trapné. Chlapi si tak nějak udržují důstojnost a tak prim trapnosti hrají ženské role, včetně Meryl Streep. Opravdu už hodně dlohou jsem nezažil tak intenzivní mučení trapností (třeba jak se vítali po létech na molu, za to by zasloužili nadobro exkomunikovat z herecké obce a Meryl ještě nádavkem zabavit Oscary). Fanoušci slavné skupiny si přijdou jistě na své, ale ostatní, co na to koukají jako já z donucení, to přejdou s ironickým úšklebkem.