Nepřemožitelné zlo (2005)

Tento horror se stal pro mě příjemným překvapením. Již z úvodních záběrů lze vidět, že kameraman není žádný amatér, volené záběry působí esteticky a příjemně, přitom nestrácí dynamiku. Dále pak poznáme, že režie je taky na velice dobré úrovni. Občas jsem měl dojem, že tu a tam bych to sice sestříhal jinak, ale to je mé subjektivní vidění, jako celek to ale působí profesionálně, uceleně a působivě.. Rovněž výkon hlavní hrdinky, ve které jsem po chvíli poznal Ally McBeal (ten seriál mě nebere), je překvapivě výborný, zdá se, že tato holka hrát umí, navíc mi byla ve filmu hned sympatická.. Scénář mi trochu připomínal Šestý smysl v ženském podání, ale ačkoliv se to v první polovině filmu rozjíždí víc než slibně a již v první strašidelné scéně jsem si říkal, jaký je to hned ze začátku nářez, v druhé půlce již se v něm objevují nevelké trhliny, které trochu kazí celkový dojem z filmu, ale dají se lehce prominout (mám na mysli způsob vykreslení hlavní postavy, která ač je na místě úplným nováčkem, nedělá jí problém komandovat celý personál včetně nadřízených - a ti si to nechají beze slova líbit).. Vyvrcholení filmu už tolik neoslní a myslím že do chvíle než se před kamerou objevil původce všech těch zvláštních úkazů, byl film děsivější a poutavější, s odhalením pravdy se tyto pocity rychle vytratili, což je trochu škoda.. jinak ale velice slušné 4* a pěkných 85%.. Nebýt těch nevelkých chyb, mohlo to být na jasných 5*, ale přesto spokojenost..!!

Válka světů (2005)

Bavil jsem se, protože jsem nic nečekal..dvakrát to le vidět nemusím.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Mám rád Kingove knížky a vždy mě potěší (bůh ví, že to není často), když se jim dostane kvalitného filmového zpracování..

Kurs sebeovládání (2003)

Jedna hvězdička za pouhou přítomnost Nicholsona, jinak obyčejný odpad.. tak idiotský scénář se jen tak nevidí, celý film mě štvalo, jak nesmyslně se proti Sandlarovi vše spiklo..třeba scéna v úvodu v letadle..prostě tomu asi nerozumím.. Vysoké hodnocení filmu mě velice udivuje!!

Zvoňte dvakrát! (2005) (pořad)

Ubohé a nudné tlachání obvykle podprůměrných a druhořadých "herců"... Prostě Nova a její zábavné pořady!

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Dlouho jsem si myslel, že je to nudný seriál, avšak jednou jsem se na to kouknul a prozřel jsem... jak já byl zatvrzelej!!! Klidně bych se ochudil o tak brilantní a fantastický seriál o tom, jak to doopravdy v politice chodí. Stáří seriálu nic neubírá na skutečnosti, že tato skvělá satira platí i na současnou politiku, a to i na tu naší.. Je to velice reálné, pouze mírně nadnesené a parodující. Miluji tento sitcom!!

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Vinnetou a míšenka Apanači (1966) odpad!

Když jsem na to teď koukal, chtěl jsem se jenom pobavit, vždyť Winnetou I, II, III se mi docela líbil, tak snad by to nemuselo být tak špatné, no ne? Ale velký omyl, to co natočil tento amatérský režisér mě připoutalo do křesla a já jsem to prostě musel dokoukat už jenom proto, abych viděl, kolik že to ještě nesmyslností a nelogičností ještě bude, než to utrpení skončí. Tak idiotský scénář jsem opravdu dlouho neviděl, dialogy nad kterými mi rozum zastával, pitomý děj.. Winnetou raději ukryje Apanači ke Kajovům, aby byli před zloduchy v bezpečí, ale ti si pro jejího bratra přijedou jako by se nechumelilo, ani jeden Kajova nablízku nebránil dítě.. Jeff se vetře do zločinné bandy, aby zde sledoval jejich plány, po prozrazení se za totálního nezájmu celé bandy jednoduše vyšvihne na koně a odcválá, nikdo mu ani jenom nezamává, to přeci není ani možné, jak je to celý naivní a hloupé!!! Až jsem se začal hystericky smát, když Winnetou ukáže banditům kde je zlato a vyzývá jejich šéfa aby dodržel slib a propustil chlapce, načež ten přivolí a oni spolu odklušou pryč. To si ale vzápětí asi uvědomí, že by chlapce ještě mohl k něčemu potřebovat, tak přikáže pár třem můžům, aby je dohledali.. Bandita by přece zajatce nepropustil, ale rovnou zastřelil, nechápu.. Celý film jsem měl pocit, že se to točilo na 3 místech: na ranči u Apanači, ve velkém údolí s řekou a v cowboyském městečku. Po údolí se proháněli bandité i hrdinové nejdříve jedním směrem a aby to nebylo fádní, pak pro změnu opačným. Navíc v některých záběrech bylo v dalekém pozadí v kopcích vidět serpentiny se silnicí, po kterých občas projelo auto.. Já vám nevím, možná jsem moc kritický, ale fakt nechápu, jak tento film mohl dostat 40%..

Ucho (1970)

Hodnotit hůř, to opravdu není možné.