Prokletí Salemu (1979) (TV film)

na kingovu knihu to sice nemá, ale i tak se jedná o slušné béčko, na videu to byl jeden čas nejlepší film o upírech, jaký se u nás dal sehnat.

Ben Hur (1959)

Všech jedenáct Oscarů zasloužených, film je úžasný a jedinečný i po letech. Podle mě je Ben Hur nejlepším "sandálovým" snímkem a zároveň je nejlepším ze všech jedenáctioskarových filmů - překonává jak Titanic, tak Návrat krále.

Kripozoidi (1987)

Náhodou, zas až tak špatné to není, tedy pokud film hodnotím jako béčko a ne jako plnohodnotné filmové dílo. Je tu všechno, co má klasická vetřelcovka pro videodistribuci mít - příšera, nehostinné prostředí, skupinka lidí, krev... a když k tomu připočtu krátkou stopáž, tak zde máme další zajímavost pro milovníky béček.

Python (2000) (TV film) odpad!

Tak k tomuhle bych se radši nevyjadřoval...

Přejezd Cassandra (1976)

Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších katastrofických snímků všech dob. Naprosto úžasná atmosféra a mrazivé napětí, které by se dalo i krájet. Pocit neustálého ohrožení se tvůrcům podařilo vystihnout dokonale. A to všechno je navíc zvýrazněno vynikající Goldsmithovou hudbou... Škoda jen, že napětí v poslední čtvrtině tak povolí. To se film změní z mrazivého thrilleru v akční střílečku, a to už není ono. Naštěstí se vzápětí dočkáme naprosto úžasného finále, které opět zdvihne kvalitu na nejvyšší možnou hodnotu. Kdyby nebylo oné akční sekvence, a kdyby bylo ve filmu víc mrazivých, tíživých sekvencí (jako je například noční scéna, kdy vojáci v bílých kombinézách uzavírají vlak), pak bych dal i *****. I tak je ale The Cassandra Crossing spolu se Skleněnýám peklem nejlepším katastrofickým filmem, co jsem zatím viděl - a viděl jsem jich dost.

Sliz (1988)

dobře udělaná slizárna, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek hororových vyvražďovaček. Lepší tři hvězdičky.

Hellraiser (1987)

Na Hellraiserovi mě nejvíc fascinuje, jak tenká hranice je mezi dobrem a zlem, mezi rozkoší a bolestí... Lze "záporáka" Franka považovat opravdu za záporáka, nebo za ubohou oběť, která jedná jen tak, jak je to nutné, aby spasila sama sebe. A jaké jsou myšlenky Cenobitů, kteří chtějí luštitele hlavolamu odměnit nepřekonatelnou slastí, ale namísto toho jim způsobují ukrutnou bolest. Právě v této nejistotě, co je dobré a co zlé, je hlavní síla Hellraisera - ať už filmu či knihy.

Kočičí lidé (1982)

Velmi dobrý a originální film. není to sice úplně dokonalé, nicméně pro mě se z toho stal kulťák. Scénář je sice béčkový, ale zpracování rozhodně stojí za to. Mrzí mě nepochopení, s jakým se tento film setkal.

Pěna zabiják (1985)

Zajímavé varování před konzumním způsobem života. Nikdy nevíte, z čeho se skládají umělé sračky, které považujete za svoji vybranou lahůdku.

Slimáci (1988)

Klasické videobéčko mých mladých let. Když mi bylo jedenáct, byl tohle můj největší bestseller a můj první film na videu. Dnes už pochopitelně beru tento film jako laciné béčko, stále mě však při něm přepadává pocit nádherné nostalgie.