Tancuj Matyldo (2023)

Průměrnej film s nadprůměrnou Reginou. Karla už jsem viděl zahrát o dost líp, ostatní do počtu. Téma silný, ale využitý tak napůl plynu. Toť vše...

To se vysvětlí, soudruzi! - Paní, vy jste vdova! (2024) (epizoda)

Zklamání:( Po slabém 1. díle šla s každým dalším kvalita i zábava nahoru, už už se zdálo, že by to nakonec mohl být neotřelý a povedený seroš. A pak přijde takováhle demence. Díl bez hlavy a paty, s od á do zet idiotskym zazděním hlavního příběhu (námět by byl good) a s ještě nedostižně trapnější paralelní slepicí! Z celého dílu vtipná a uvěřitelná pouze Pavlovičová, díky níž -vzhledem k tomu, že takovejchhle nadějí mezi našima mladejma hercema fakt moc nevidim- to nepošlu rovnou do odpadu. Zbývá jen doufat, že se tvůrci vzpamatujou a ještě to nějak zachráněj...

To se vysvětlí, soudruzi! - Copak je to za veksláka (2024) (epizoda)

Vzestupná tendence, každopádně. Já se tentokrát bavil, obzvlášť Noha je estébák k pohledání:)) Je vidět, že to tu mnozí berou příliš vážně, přitom je to především nadsázka a satira...

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Konečně v naší TV nějaký neotřelý námět! Bohužel, provedení zatím hodně rozpačité, nedotažené a ne moc humorné, což se ale s každým dalším dílem (psáno po čtvrtém) vždy o stupínek zlepšuje, zvlášť co se týče nadsázky a vtipu. Macháček fajn:)

Kosmonaut z Čech (2024)

Mimozemskej Hanuš a českej Fanúš, už chybí jen Škopkovic Maruš:)) No tak je tam aspoň do trojky fenka Lenka:) Ale spravedlivě, zas taková trága to nebyla, film má fajn vizuál i atmosféru, žádný zběsilý teenagerovský space masakr, ale hloubavé rozvážné tempo a překvapivě je docela oukej i Sandler. Jenže zásadní problém je právě v té "hloubce", protože všechny ty nekonečné rádoby filozofické úvahy a rozmluvy jsou bohužel jen snůškou totál banálních klišé, která mohou ohromit tak leda nezralýho adolescenta! Což znamená, že ve výsledku je to vlastně dosti o hovně... i když jako pocitovka to celkem funguje. Jednu hvězdu přidávám za fotku Remka (kdo si všiml?), to mě fakt pobavilo:)

Bratři (2023)

Promarněná šance. Bezemoční, totál nenápadité a paradoxně převážně nenapínavé ztvárnění jednoho z nejkontroverznějších příběhů naší historie - to je pomalu stejnej hřích jako nechat bezostyšně poslat svoji rodinu do krimu... Solidní Tatiana a nadějných prvních patnáct minut. .

Top Gun: Maverick (2022)

Nahoru dolů, nahoru dolů, stejně jak v tý stíhačce. Tenhle film má nahoře ve vzduchu kurevský napětí a doslova skvostnou akci, na zemi je to ale snůška předvídatelných klišé, patosu, tupýho testosteronu a jalovejch dialogů. Njn, tak už to bohužel v posledních letech chodí... Jenže já chci i akční biják komplexní a byly doby, kdy to šlo, vzpomeňte třeba na Skauta, Lethal Weapon apod. Takže strýčku Tome, i když povedenější než kdysi Top Gun, za mě tři hvězdy s odřenejma ušima... a to se nebudu bavit o klasický propagandě válečný americký síly.

Nejhvězdnější noc popu (2024)

Kdo má duši, napojí se, bez dechu zhltne a uroní i slzu.... 96 minut v nejvybranější společnosti, jakou si snad ani netroufáte vyfantazírovat, uběhne jak 96 vteřin! Je to jako včera, když jsem We Are slyšel jako čerstvou novinku poprvé - a stejně jako tehdy i dnes mi běhá mráz po zádech. Vinyl téhle hymny chovám jako v bavlnce, protože tahle parta (ani žádná podobná) se už bohužel nikdy nesejde... Aneb slovy Diany Ross, která zůstala ve studiu jako poslední:" já nechci aby to skončilo"!

Zmetci (2021) odpad!

Prvotřídní odpad! Pierce je buď už totál senil nebo v Hollywoodu dnes o moc nabídek nezavadí, když musí brát takovýhle blitky.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Jestli mě nějakej biják dokáže kdykoliv spolehlivě vykouzlit úsměv na tváři a zároveň donutí i ukápnout slzu, tak je to právě Příští rok ve stejnou dobu. A pokud ho lze zařadit mezi romantické komedie, tak je pro mě asi tou nejlepší. Alan and Ellen, I love you:)