Westworld - The New World (2020) (série)

Robotí rebélie se přesouvá z parku do města a dokončuje dějový oblouk - zlým zlé, dobrým dobré. Nolan decentně využívá témata možnosti výpočtu budoucnosti a věší je na základní myšlenku života ve smyčkách. Elegantně udělal hrdiny padoušské a padouchy hrdinné. Dolores to ve skutečném světě sluší, skutečný svět je vizuálně podmanivý a krásně čistý. Finále si samozřejmě nechává prostor pro další sérii, ale to podstatné je odvyprávěno. DEVS mi letos sedlo mnohem víc. P.S: Pár dílů je strašně divně zrežírovaných a odvádí pozornost od příběhu.

Westworld - Teorie krize (2020) (epizoda)

Nevyvážená režie zamrzí. Finále dehonestuje padoucha možná až moc ale dá se pochopit. Dvě potitulkové scény toho možná prozrazují zbytečně mnoho z dalšího směřování seriálu. Doufám, že další řada bude mít koule být originální. Chyběl mi přeskakující narativ a Tony Hopkins.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

No ty vole. Levná destrukce planety s mizernými triky a šílenou konspirační zápletkou. Předvídatelné rádoby zvraty vycucané z prstu zachraňuje Butlerův neotesaný vědec pohrdající autoritami.

Devs (2020) (seriál)

Elegantní vysvětlení teorií kvantové predikce ve vyvážené a nápadité Garlandově režii. Klasická zápletka o vraždící technologické společnosti, která neřeší nic menšího než je vše, nabízí nový pohled na již zpracované nápady jiných filmových časovek. Balík, který je zde prezentován má ale fantastický vizuál a mrazivou Salizburyho hudbu, která některé sekvence mění v čistokrevný horor. Romantická linka je trochu pitomá (toporné dialogy), ale dá se to vysvětlit citovou hloupostí a zaslepeností těch lidí, kterých se týká. Zatím nejlepší seriál roku 20. Není to V je to U. Takový soukromý vtip.

Westworld - Volný pěšec (2020) (epizoda)

Šalamounova jeskyně se schizofrenním počítačem skrývá tajemství k obsazení Aarona Paula. Strategie ke zničení lidstva verze 42-8-15.

Reparát (2016)

Naprosto šílená slátanina, která se z komedie, kde pot z koulí tlustého portorikánce přistane na tváři hlavního hrdiny, promění v tklivý snímek o rodině a léčbě rakoviny. Skvělé hlášky a výborný Sandler.

Outsider (2020) (seriál)

Výborné zpracování Kingovy paranormální detektivky, které v závěru malinko dojíždí na změny oproti předloze. Úvod je procedurální a realistický jak to jen jde a odkazuje stylem k Temnému případu. Záběrování, detaily, unavený Mendelsohnův pohled vyhořelého detektiva. Nejednoznačný podezřelý je navíc v Batemanově podání dokonale necitlivý. Desetidílná skladba série, ale nebyla nejšťastnější, protože Outsider začne od druhého dílu malinko vatit a předlohu rozvíjet do často zbytečných odboček. Nemluvě o nafouklých dialozích, které z hrdinů dělají ignorantské nekňuby. Cynthia Erivo je navzdory změnám v původu jako Holly výborná i když mohla být odtažitější (samozřejmě chybí jakékoliv návaznosti na tři předchozí knihy). Finálová konfrontace je v knize děsivější (přímočaré s funkční katarzí) a prostředí Texasu zajímavější. Přesto jedna z nejlepších adaptací, které bych se stávajícím obsazením přál pokračování. Klidně i s nudnou a obyčejnou vraždou z prostředí drogových gangů jak si přeje na konci Ralf. P.S: Koukáme na to na střídačku s Mimi šéfem a ten kontrast je vážně bizarní. :-D

Vražda na jachtě (2019)

Detektivka na míru pro všechny kadeřnice, které vládne skvělá Jennifer. Sandlerovská variace na Agátu Christie obohacená spoustou bezvadných hlášek příjemně utíká. Žbrblající Sandler je díky výbornému dabingu typický český dovolenkář s bolavými zády soustředěný na jídlo a sex. Luxusní výměny názorů manželů po letech, krásná Gemma Arterton a svižná honička na závěr... Bavilo mě to víc než jsem si byl ochoten přiznat. V letadlech jsou i bary? Sakra, že se toho nedožila máma. Byla alkoholička.

Vyproštění (2020)

Parchanti mrňaví. Chris Hemsworth tu bije indické děti! Špičkové akční scény poháněné přímočarým příběhem neznámého komiksu těží především z bláznivého zápalu režiséra Sama Hargrava, který se nebál připoutat sebe a kameru na auto, aby dosáhl cíleného výsledku. Honička v meďouru na jeden záběr skrz útočící Dhaku je díky tomu důvodem k opakovanému zhlédnutí. Děcka s kalachem na každém rohu, špína krev a podřezané krky udržují směr nastavený Wickem. Budoucnost akčního filmu není růžová, je krvavě rudá.