• Krátkometrážní

Život je jen jeden (2011)

Člověk by od produkční společnosti Eros International čekal mnohé, ale určitě ne takové překvapení, ke kterému jsem se dostal jen přes seznam nejlepších filmů po roce 2010 na imdb. I když by to chtělo ubrat pár minut, tak vlastně po skoro celou dobu vydrží hrozně příjemný feeling a pohodová atmosféra podpořená skvělými písničkami. Ačkoli je ta pracovní rovina taková useknutá, tak se mi úplně nejvíc líbila ta linie s Hrithikem Roshanem, indickou odpovědí na Ryana Reynoldse. A dokonce to ve mně vyvolalo i nějaké zamyšlení. Emoce. Čtyři a něco.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Rasově pestrý film, který je dalším zástupcem v řadě nepříliš zajímavých scifi popcornů poslední doby. Jako ostatní je to jen neživotná přehlídka triků, tady navíc i se zoufale nepřehlednou akcí, v jejíž šedivosti ani není poznat, kdo koho vlastně praštil. Nechtěl bych vidět, jaký by z podobnejch skopičin někde uprostřed oceánu bylo tsunami. Škoda, že se Perlman a Hunnam nepotkali ve společné scéně. PS: Čekal jsem nějakou spojitost mezi tím, že po tý Asiatce i po Perlmanovi zůstala venku bota.

Ashes to Ashes (2008) (seriál)

1. série (2,5*): Life on Mars mě před lety hrozně bavilo. Ale todle nepřináší nic lepšího, jenom horšího. Realita minulosti je stejná, krimi stránka je nudná a bez napětí, policisté diletanští a naivní. K tomu všemu otravná DI Alex.... 2. série (3*): Druhá řada je o chlup lepší, snaží se (s kolísajícím úspěchem) vytvořit nějakou větší kontinuitu, která by motivovala k vidění i dalších dílů, což v první sérii vůbec neexistovalo. Většina dílů ale jede podle hodně podobné šablony, takže to trochu nudí, zůstávají navíc i všechna negativa první řady. 3. série (3*) Po skvělém úvodním dílu padáme zpět do vyjetých kolejí nudy, i když je znát navýšení rozpočtu. To ovšem nic nemění na selhání location managera, když si jsou všechny exteriéry nápadně podobné. Ke konci by to mělo trochu houstnout, ale příliš se tak neděje a pak přichází jen nepříliš uspokojivý závěr. Zklamání.

42 (2013)

Jenom moje oblíbené sportovní prostředí to táhne do opravdu mírného nadprůměru.

Paříži, miluji Tě (2006)

Dvě pěkné povídky (Chadha a Tykwer), zbytek výrazně slabší, čímž říkám to samé co ostatní evidentně.

Světová válka Z (2013)

Vůbec ne špatný film, kterému ale chybí určitá životnost, jež by mě nějak víc vtáhla do děje. Možná je to tím, že jsem nedávno dokoukal Walking Dead, ale téma nemrtvých mi přijde dost ohrané, že nevidím důvod, proč o tom točit další filmy. I když tenhle je docela solidní. Lepší trojka...

Podfukáři (2013)

"This is bullshit." Já sice nejsem znám jako velký obhájce logiky ve filmech či seriálech, ale to, co se děje tady, překračuje meze slušnosti. I když se na to hezky kouká, tak negativa výrazně převládají.

Domek z karet (2013) (seriál)

Výbornej seriál, kterýmu ale do absolutna chybí taková jiskra nebo trochu větší emoce a napětí. Na druhou řadu se ale těšim nezměrně. Všeobecně vychvalované Spaceyho a Maru v mých očích ještě předčí úžasná Robin Wright. Čtyři a kousek.

Jack a obři (2013)

Pohádka se všemi negativními aspekty toho slova. Navíc sterilní a nudná.

Jen Bůh odpouští (2013)

Balancování na tenké hraně mezi wtf a něčím, co je docela fajn. Naštěstí mě nenapadlo hledat nějaký smysl nebo něco, jen jsem se nechal unášet neony a tmou při řešení, co je realita a co je fantazie. Vzhledem k hutnosti děje to možná mohlo být ještě kratší, ale i tak je délka v podstatě ideální. Za mě slabší čtyrka, ačkoli jsem to nejspíš trochu nadhodnotil, tak se to tady ztratí...