• Krátkometrážní

Pařba na třetí (2013)

Sám bych příliš neměl ambice to podstupovat, ale BlackMan mě na to vytáhl do kina... a očekávání se splnila. Třetí pokračování dokonale pozbylo poslední špetky humoru a zábavnosti a přineslo jen nastavovanou zápletku celkově zbytečného filmu. Na odpolední projekci překvapivě bylo docela dost lidí, ale nikdo se nesmál, proč asi?

Snadný prachy II (2012)

Z jedničky jsem si nepamatoval vůbec nic. A tahle mozaika či snad povídkový film tomu příliš nepomáhá. V rychlém sledu se střídají na sobě dlouhé nezávislé dějové linie, které se pak v tolik nucené osudovosti nakonec protnou. A i na trojku je našlápnuto. Jediná klika, že to je krátký.

Tísňová linka (2013)

Girl power. Dynamický thriller s velmi příjemnou stopáží, který je zejména v prvních čtyřiceti minutách hrozně zábavný. Po slabším úseku pak přijde docela fajn finále, i když trošku přes čáru. Příjemná zábava a zasloužená čtyřka podpořená filmovou mizerií posledních týdnů.

Zlomené město (2013)

"Už jste někdy viděl hárající fenu?" S přihlédnutím k současnému hodnocení jsem čekal cosi lobotomizujícího, avšak ve skutečnosti se nejedná o nic, co by mne jakkoli uráželo. Jen je to příšerná nuda. Walhlberg ani Crowe jako starosta New Yorku v mikině s nápisem Deutschland nenabídnou nic, co bychom už předtím neviděli jinde. A to nejednou. Trochu lepší dvojka, pokud něco takového vůbec existuje.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Slaboučkej film. Vůbec nic ve mně nevyvolalo žádnej prožitek z toho filmu, žádný napětí, humor, strach, zábava, atmosféra, cokoli. Jenom to tak běží před tebou, ty na to koukáš a nic se neděje. A všechny ty vizuální hrátky se zapalovačema a ohněm a kulkama byly fakt divný, rušivý a nehodily se tam. Zbytečnost.

Drsný časy (2005)

Bez psychopatickýho Bala by tam nebylo nic, vůbec nic. Už takhle to postrádá nějakou zápletku, nějakej vývoj. Jednoznačně a o hodně nejslabší Ayerovo film z pozice režiséra. A vůbec nejde o žádnou infilitraci podsvětí, jak z jakéhosi důvodu naznačuje oficiální text distributora.

Martin a Venuše (2012)

Ke značnému překvapení všech zúčastněných jsem u toho nemlatil hlavou do stolu, ale i tak je značně debilní, nevtipne, nudné a především zbytečné. Vše je podtrženo idiotskym chováním postav. Škoda, že se v něčem takovém zahajuje tak talentovana slečna, jako je Tereza Chlebovska. Kdyby se aspoň hlavní postava nejmenovala Martin. A jak k tomu všemu přijde chudák Iggy Pop?

Hořící keř (2013) (TV film)

V první řadě je potřeba říct, že to je záležitost, která je svojí kvalitou úplně mimo českou realitu. Jsem hrozně rád, že tady HBO udělalo takovoudle věc. Já sám sobě jsem si zážitek ze sledování trošku pokazil, když jsem si to nedal najednou, ale měl jsem mezi druhým a třetím dílem pauzu. Nebýt toho, třeba pod vlivem emocí mohlo být výsledné hodnocení ještě o něco vyšší. I tak to ale jednoznačně stojí za vidění, jakkoli si nejsem jistý, zda to je doopravdy šestnáctý nejlepší seriál. Trilogie má takovou sílu, že mě přinutila hledat si k Janu Palachovi a Dagmar Burešové další informace, což nevím, kdy se nějakému jinému filmu nebo seriálu naposledy podařilo, jestli vůbec někdy.

Hon (2012)

Vysoká očekávání jsou na překážku. Je to dobrý film, ale divák pořád čeká, že po tom všem napínavém a kvalitním přijde ještě něco lepšího. Ale ono se tak nestane. A nedotažený závěr věci rovněž neprospívá. PS: Fanny asi není úplně ideální jméno pro psa, ani pro nikoho jiného.