Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Tenhle film je opravdu eko-agitka, ale ty věci jako rychlost kácení pralesa, plýtvání na stavbě umělých ostrovů atd. připadali otřesné stejně jako záběry na takové katastrofy. Každopádně jsem se na film podíval hlavně kvůli nádherným záběrům z různých koutů světa. Ať je to jak je to, pro mě za 5*

Je to i můj život (2009)

Na mě silné kafe... Od doby co mám děti mi takové filmy nedělají dobře. Přes to dávám 4*

Kick-Ass (2010)

Nářez - český název je naprosto přesný. Strhující, křeče vyvolávající, oči vykulující, do zadku nakopávající komixové orgie pod vedením Matthew Vaughna. Je to prostě luxusní film, kde je každá postava snad napsaná přesně na míru každému z herců. Víc takových kousků.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

I když jsem byl trochu skeptický kolem tohoto filmu, byl jsem nakonec příjemně překvapen. Vizuálně je to prostě dokonalost a jediné co zkazí film je konec - zrovna, když mě to žačalo bavit, to skončí. Délka mi vůbec nevadila.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantina já prostě můžu a tohle je další adept na kult stejně jako Pulp Fiction. Tomuhle filmu já osobně nemám co vytknout - DiCaprio je na přesdržku, Jackson jakbysmet a postava Schultze je prostě geniální. Vše je krásně završeno Tarantinovým smyslem pro detail, který zřejmě nemá obdoby. Good job.

Věc (1982)

Už nějakou dobu jsem tenhle film neviděl, ale jak tak nad tím přemýšlím, brzo si ho opět zkouknu. Moderní horory mě v drtivé většině případů hrozně prudí a jsou zpravidla ztrátou času, ale Carpenterova VĚC je jiná káva. Ba co víc, mezi horory je to pro mě jako božská mana. Spousta sněhu, zima, rutina a najednou pes + helikoptéra a v noci začíná sranda. Celý film člověk sedí u televize zabalen v depresivní atmosféře a beznaději jako v huňaté a pořádně teplé dece, přes jejíž přítomnost mu běhá mráz po zádech. Že jsou vizuální efekty na špatné úrovni? Ale prosim vás, je to film ze začátku osmdesátých let - Sharkonado z 2013 má efekty horší. Tohle je prostě klasika hustá jako sražená krev na podlaze. I'm lovin' it.

Méďa (2012)

Napíšu to hodně ve zkratce - řval jsem smíchy a toužil jsem mít takového méďu doma, dokud nepřišel konec ala romantická pohádka.

Warrior (2011)

Film jsem skouknul na základě zdejšího hodnocení, ovšem nečetl jsem komentáře k filmu. A musím říct, že to bylo dobře. Očekával jsem kvalitní film, ale jinak jsem vůbec nevěděl co mám čekat - nejsem totiž nějakým příznivcem MMA. Hlavní hrdinové jsou excelentně zahraní a prostě jsem jim to sežral i s navijákem, což mě dokonce přivedlo k slzám při velkém finále. Když si to přeberu zpětně, je děj v podstatě klišé a jedna velká podivná náhoda, ale ... při sledování filmu mi to vůbec nepřišlo na mysl. Prostě super film, který můžu jen doporučit.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Tento film asi není až tak dokonalý jak by být mohl, ale mám k němu tak trochu výjimečný vztah díky prvnímu promítání. Šli jsme na něj do kina s kamarády po odstávce kina a teprve tam zatopili. Bylo nás tam pět a v kině bylo 8°C, tohle nás docela vtáhlo do děje a atmosféra z toho prvního shlédnutí se mi prostě nějak dostala pod kůži. Pro mě přes patetičnost filmu 5*

Sinister (2012)

Tak jsem to právě dokoukal a můžu říct, že film má řádně hustou atmosféru. Krásně to funguje, ale jen do dvou třetin filmu. Poslední třetina už byla naprosto předvídatelná a už mě to tak nebralo. Prostě tomu chybí nějaká nedefinovatelná část, která by ten film podržela až do konce a udělala z toho opravdovou pecku.