Šifra mistra Leonarda (2006)

Knížku jsem četl před filmem a musím říct, že ta je výrazně lepší jak film. V knize je poměrně rozsáhlý děj, takže je jasné, že vměstnat všechno do jednoho "celovečeráku" je problém. Byl jsem tedy zvědavý, jak se s tím tvůrci filmu vypořádají. Některé více či méně důležité věci byly oproti knize vypuštěny a tak může být divák, který knihu nečetl občas trochu zmatený a nepochopit určité nuance a souvislosti, které tam jsou. A z mé zkušenosti s ostatními lidmi to tak i je. Nicméně za sebe hodnotím tak, že to není špatné. Herecké obsazení je dobré. Zde bych asi nejvíce vyzdvihnul výkon Iana McKellena v roli Teabinga.

Ospalá díra (1999)

Skvěle natočeno i zrežírováno. Mrazivá hororová atmosféra anglického venkova, která by se dala krájet, utvářená jak vizuální stránkou, tak i hudebním doprovodem přizpůsobujícím se pružně situaci. Vizuální stránka a stylizace je opravdu výborná. Některé záběry vypadají jako ze štětce malíře. Johnny Depp jako vždy skvělý.

Dexter (2006) (seriál)

Opravdu výborný seriál. Skvěle do detailů promyšlená postava Dextera, promakaná psychologie. Hlavním pilířem je ve většině dílech atmosféra, způsob a forma podání příběhu, podpořená výbornou hudbou. Zpomalené záběry, vnitřní vypravěčské monology Dextera. Stačí jen to "Tonight's the night. And it's going to happen again and again. Has to happen." a už jen z toho mrazí. První epizody chvilku trvalo než tomu přišel člověk na chuť, ale poté již vtáhne a nepustí. Každá série má jednoho hlavního záporáka - sériového vraha a pak nějaké další vedlejší v podstatě v každé epizodě. Po poslední epizodě čtvrté série jsem zůstal jako omráčený ještě několik minut sedět neschopen se soustředit na cokoliv jiného. Kruh se uzavřel... Patá série byla opět dobrá, ale řekl bych, že už trošku slabší. Na začátku šesté série přišlo dost zklamání v pro mě docela velkém poklesu kvality, jakoby už neměl seriál co nabídnout, naštěstí ale jen v prvních dvou, třech epizodách. Teď už to vypadá zase od čtvrtého dílu, že scénář bude opět skvělý a atmosféra zpátky. Závěr seriálu - poslední dvě série jsou pro mě trochu zklamáním. Atmosféra a kouzlo tohoto seriálu zde již tolik není z toho důvodu, že Dexter začíná být čím dál tím víc normálnější. Škoda tohoto vývoje, ale jinak celkově - jeden z nejlepších seriálu, budu vzpomínat... 95% Tak nakonec ještě přibyla série New blood a nebylo to špatné, nakonec tam ta Dexterovská atmosféra opět byla, ale z posledního dílu jsem zklamaný. Ten konec se dle mě opravdu nepovedl.