Co žere Gilberta Grapea (1993)

Příjemný snímek, který sice v prostřední třetině trochu ztrácí na dechu, ale pak se opět vrací. Je to komorní podívaná, která ale skrývá nakonec dávku emocí. Herecké výkony jsou hodně dobré jak od Di Capria, tak i od Deppa, i když to nepatří mezi jeho úplně nejlepší výkony. 83%

Vinci (2004)

Trochu nudný pokus o lupičskou komedii. Příběh i zpracování postrádá prvotřídní kvalitu a pokusy o vtipné hlášky, které se sem tam vyskytují tomu moc nepomáhají. 60%

Láska z pasáže (1985)

Nemá to zas takový spád, bylo by to tak na 3*, ale za ten peknej konec s písničkou Nesnáším loučení :) davám hvězdu navíc. 70%

Avatar (2009)

Technická stránka Avataru je dechberoucí. Ve 3D v IMAXu (téměř s křížkem po funusu, ale přece :)) je to opravdu famózní zážitek. Konečně film, kde jsou dnešní 3D technologie plně využity. Vizuální stránka je opravdu úžasná, člověk se opravdu mnohdy neubrání při některých monumentálních scénách "civění" s otevřenou hu|pusou. Je neuvěřitelné jak něco tak fantaskního a propracovaného, jako je Pandora, mohl někdo vymyslet a tak nádherně komplexně a do detailů zanimovat. Pozadu nezůstává ani audio stránka filmu. Hudební doprovod je výborný a velmi vhodně doplňuje atmosféru. A dál? To bohatě stačí. Příběh sám osobě není bůh ví co. Pokud by byl tento film ztvárněn jako prostý kreslený film, s ne tak dokonalou formou, tak by nad tím nikdo pusu neotvíral a nejásal. Jenže tak to není, audio-vizuální forma je strhující a nedostatky v obsahu plně nahrazuje. A zase se nedá říct, že by příběh úplně absentoval, příběh zde je a je celkem dobrý až na nějaké slabší chvilky, ale vzhledem k dlouhé stopáži... Můžu říct, že to uběhlo rychle. Pokus o předání nějakého poselství zde trochu v pozadí cítit je, ale nikterak výrazně nebo až rušivě. 95%

Vyjednavač (1998)

Z počátku je to trochu pomalejší, ale později se to rozjede. Navíc můj oblíbený Jackson a Spacey, zde prostě nemůžu jít pod 80%.

Srdcová sedma (1998)

Filmy alá "Romantická komedie", které vlastně ani komediemi často nebývají, nemusím a romantické filmy jako takové jakbysmet. S touto je to ale jiné a hlavní důvody jsou 2, originální nápad a pojetí a Gwyneth Paltrow. Gwyneth je skvělá a v této "dvojroli" nebo spíše rozdvojení jedné osoby hraje velmi dobře. Nápad se dvěmi paralelními liniemi přítomnosti, které se dělí na začátku po stihnutí/nestihnutí metra je zajímavý a chvíli se tak díváme na hlavní postavu v jedné verzi a chvíli ve druhé, což se střídá a nechybí ani scény, kde se obě linie protínají a vidíme "obě Gwyneth" najednou. Nápad bohužel nebyl využit úplně dokonale a scénáristicky to začíná postupně trochu ztrácet. Film poukazuje na to jak každá maličkost dokáže ovlivnit tok věcí. Soundtrack také není špatný. 80%

Na území žen (2007)

Toto není moc komedie, ale to není zápor. Příjemný filmek ze života probírající vztahy, trošku melancholický, plný emocí, ale hlavně zajímavý a ne nudný. 75%

Temný rytíř (2008)

Tak pro mě je Dark Knight mírné zklamání. Vesměs ho všichni hodnotí lépe než Batman Begins, takže moje očekávání byla vysoká, ale pro mě z tohoto souboje vychází lépe jednička. V předchozím díle se mi líbilo zaměření se na pochopení hlavní postavy, trochu na psychologii, na zrození Batmana. Nic takového v tomto pokračování není, je to vesměs čistá akce. Tento díl je o dost akčnější, ale na můj vkus až příliš a hlavně z mého pohledu občas na úkor přehlednosti. Třeba ta asi nejakčnější scéna - silniční naháněčka s Jokerem v kamionu - to je takovej maglajz, tam to chtělo nechat si více záležet na zpřehlednění scén a děje. Abych jen nekritizoval, jak nebyla naplněna má očekávání vzhledem k filmu jako takovému, tak jsem byl naopak překvapen výkonem Heathe Ledgera a to opravdu tak, že hodně výrazně. Po Jokerovi v podání Nicholsona byla laťka hodně vysoko, ale není pochyb o tom, že Ledger se s tímto partem popasoval se ctí a sošku Oscara, bohužel in memoriam, si odnesl naprostým právem ("odnesl" v tomto případě bohužel jen obrazně :)). Co se týče hudby ta pokračuje v zajetých kolejích z předchozího filmu o Batmanovi - stejní autoři, takže kvalitka zajištěna. 83%

Na samotě u lesa (1976)

V této klasické české komedii jasně herecky vyniká Josef Kemr, předvádí excelentní výkon. Film je nabitý situačním humorem, vtipem, hláškami, čerpá ze života z prostředí ryze českého, z vesnice a z rozdílů vesnice-město (Praha). Jednotlivé charaktery/postavy jsou do detailu prokresleny a propracovány, radost pohledět. -- On cihlu do ruky nevezme, ale odborník je to na slovo vzatej. Takhle tady postavil už 3 vily. 85%

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Debilní ústřední "písní" to začíná a v nastaveném trendu to setrvale pokračuje. Otřesné dialogy, špatný scénář, trapné provedení bez nápadu. 10%