Smrt stopařek (1979)

V tehdejší době to mohlo být hodně působivé. Dnes to také není špatné, ale přece jen už to nepůsobí zas až tak skvěle. Důraz je dán spíš v rovině dramatu než krimi. Je zde dobře vykreslen charakter postavy vraha a vše se točí kolem něj, jeho psychického rozpoložení a jeho chování a toho, jak se jeho chování vyvíjí. Poměrně naturalisticky a přímo jsou zde natočeny ony vraždy a všechno je tak nějak uveřitelné až na tu vyšetřovací příběhovou linku a hlavně onoho myslivce jdoucího prohledat skládku jen kvůli tomu, že tam viděl z autobusu nějaký náklaďák, to skutečně moc realistické nebylo. 69%

Příběhy bez scénáře (2010) (seriál)

Hodnotím pouze sérii Zlatí hoši. Zajímavá sonda do hlubin slávistického hokeje a ukázka, jak moc může být někdo zfanatizován, zaslepen a úplně mimo realitu. 70%

Václav (2007)

Film není ani dostatečně komedií, na to je moc pesimistický a není ani dostatečně dramatický. Také mi přijde, že film s daným námětem, na kterém je sice zajímavé, že je podle skutečnosti, ale jinak tam toho tolik nosného zas až tak není, by si zasloužil spíše formát TV inscenace s možná trochu kratší stopáží. Takhle se chvílemi vkrádala trochu nuda. Co stojí za zmínku je výkon Trojana a špatný není ani hudební doprovod v podání Muchowa. 65%

Inventura Febia - Omyl doktora Horna a Tajemné kontakty (2011) (epizoda)

Omyl doktora Horna - Celkem nudná a ne moc povedená inscenace bez dostatku invence a nápadu. 20% || Tajemné kontakty - Dokument o mimozemšťanech, který je trochu zajímavější než předchozí inscenace, ale také to není kdovíjaké. 60% || Oboje je ke zhlédnutí na youtube...

Den poté (2004)

Rozporuplný snímek. Triková stránka filmu a efekty jsou na velmi dobré úrovni, všechno vypadá dobře. I emoce postav, jejich chování je uvěřitelné a jejich vztahy jsou dobře propracováné. Ovšem na druhé straně je zde řada logických nedostatků a nepřesností jako např. útěk před povodňovou vlnou do budovy se zastavením vody jednoduše zabouchnutím dveří, jakým způsobem si studentíci v knihovně přidělali ty části židlí jako sněžnice k nohám?, mizející sněžnice - v jednom záběru je mají a na dalším už ne atd. Za zmínku ještě stojí dobrý hudební doprovod. 76%

Tlumočnice (2005)

Velmi dobré výkony Seana Penna a Nicole Kidman, ale ne úplně scénáristicky fungující politická rovina. Ta politika zde vykreslená jen hodně vzdáleně a v hrubých obrysech je nic neříkající a nebrala mě. Naproti tomu emoce a napětí kolem ústřední dvojice bylo velmi zajímavé. 78%

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Zde se Soukup opravdu vyznamenal. Naprosto trapný scénář. No pravda je, že někdy to bylo až tak blbé, až jsem se zasmál, ale jinak dost těžko na této hodně nepovedené crazy komedii hledat něco pozitivního. 15%

Případ Platfus (1985) (TV film)

Velmi dobrý scénář Zdeňka Svěráka, který čerpal z učitelského prostředí, které velmi dobře zná. Působí v mnoha aspektech dost reálně a je dobře přenositelný i do současnosti. Co bych dále vypíchnul je skvělý hudební doprovod. Opravdu kvalitní TV inscenace. 85%

Má mě rád, nemá mě rád (2002)

Vypadalo to poměrně hodně nudně a nezajímavě. V podstatě třetinu filmu to vypadá jako jednoduchý romantický film a člověk si stále říká, kde sakra je ten thriller. Po hodně slabém a rozvláčném začátku se z toho však vyklubal poměrně inteligentní a zajímavý snímek s dobrou pointou, hlavně díky druhé půlce a zajímavému podání příběhu nejdřív z pohledu jedné osoby, kdy jsem tedy místy trochu tápal a poté přetočení na začátek a doplnění scén z pohledu druhé osoby, které jsme před tím neměli možnost vidět, a které tak doplní a vyjasní všechny situace, co, proč a jak se stalo a ukáže, že co z pohledu jedné osoby vypadá nějak, je vlastně úplně jinak... 70%

Jumper (2008)

Poměrně zajímavý neotřelý námět. Film o teleportaci jsem ještě neviděl. Co se týče příběhu, tak to ale chtělo trochu víc promakat. Takto to těžilo akorát z námětu a zbytek byla jen nemastná neslaná výplň. 65%