Kosti a skalp (2015)

Absolútne geniálne. Starý dobrý western, skvelé hlášky a dialógy, ktoré presne vystihujú divoký západ. Áčkový herci a poriadna brutalitka k tomu. Čo viac si priať. Skvelé.

Apostle (2018)

Nebolo to zlé... Akoby jeden povedal. Horor to podľa mňa ale nebol. Aspoň som tam takéto prvky nenašiel. Trosku ma sklamalo, že to nakoniec bolo šmrcnuté nadprirodzenom ale celkom dobrý príbeh to zachránil. Trosku tomu kolisalo tempo a réžia, ale posledná pol hodka, povedzme v celkom "mäsitá" tomu dodala tu správnu šťavu.

Polar (2019)

Hrozne ale hrozne nesúrodé. Na jednej strane máme super vážneho Duncana s "tajomnými" flashbackmi. Na druhej strane máme bandu detí, ktoré sa hrajú na super cool hitmanov. Smiešny Badguy je tiež len karikatúrou a motivácia postáv je často krát absolútne odveci. Pár vydarených scén, ktoré však balansujú na tenkom ľade efektnosti a zbytočnej efektnosti to nezachránilo. John Wick je v tomto žánri absolútne iná liga. Zapamätateľná scéna: Takmer nič, možno jedine šukačka so Sandy v chate. Ta bola celkom fajn.

Ďábel (2020)

Veľmi dobré, skvelo vystavané a herecky vyšperkované. Akoby od bratov Coenovcov, len dusnejšie a bez ich dôrazu na "humor" a iróniu. To však tomu vôbec nevadilo, práve naopak.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Štandardný športový film. Nič viac a nič menej. Presne ako výkon Willa Smith, štandardne dobrý, ale ničím výnimočný, a už určite nie Oscarový. Chápem ale, že inak sa to asi natočiť ani nedalo.

Bloody Hell (2020)

Škoda, keby to zostalo "realistickejšie" a venovalo sa to len psycho rodine, bola by to ešte väčšia pecka. Ale aj tak je to príjemná jednohubka.

Monstrum (2022) (seriál)

Spracovanie vynikajúce a forma zvolená veľmi dobre. Téma - bolestivá, odpudivá. Silný moment: výkon Ewana Petersa, ktorý bol proste dokonalý a určite posledný diel.

Jak vybrat banku: Poslední velká loupež (2022)

La Casa de papel in real life. Výborne a zaujímavo spracované. Chápem, určite do veľkej miery zidealizované a mnoho vecí tipujem zamlčaných a prikrášlených. Ale to mi vôbec nevadilo. Fandil som tomu umeniu. Silný moment: Sympatické postavy, veď vravím La casa de papel, el Professor, Bogota, Moscow... Skvelé

Luís Figo: Přestup století (2022)

Písať o tom ze šlo len o peniaze a zjednodušiť to na takú úroveň je veľmi hlúpe. Treba si uvedomiť kedy sa tento prestup uskutočnil, za akých podmienok a hlavne medzi akými klubmi. Ide o El Clasico - ale mal "šťastie" v Južnej Amerike by možno prišiel aj o život. Pamätám si to dokonale. Mal som vtedy 13!!! rokov, no aj tak som to vnímal ako nehoráznosť a niečo nepredstaviteľné. Po športovej stránke ma to až tak nezaujímalo, pretože fandím inému tímu z úplne inej ligy. Ale nebyť do toho zainteresovany, jednoducho nebolo možné. To ako keby v tej dobe zrazu Häkkinen prestupi do Ferrari a jazdí spolu so Schumacherom. Nepredstaviteľné. 5* nie je za dokument, ale za to co sa tam udialo. V tej dobe to bolo niečo veľké a emotívne. Dnes? V dobe Neymara, Pogbu, Suareza, Ronalda, Lewandovskeho a pod. to už nie je nič výnimočné. Len ďalšia téma každého prestupového obdobia. Tie peniaze vtedy boli na dnešnú dobu tiež celkom funny. A nijak neznehodnocujem futbalové kvality Figa, je to jeden z naj hráčov histórie. Aj keď, ak si porovnáte jeho štatistiky so štatistikami súčasných top hráčov (a to aj bez zaratania Messiho a CR7), tak to zase až tak oslnive nebolo. Ale ako vravím. Iná doba.

Samaritán (2022)

Civilnost tomu pristala, Sly sa snažil a atmosféru to občas malo. ALE.......celkovo to zráža na kolená skratkovitost, nefunguhjuce vzťahy a motivácie jednotlivých postáv a miestami až stupidita. V rámci "superheroes" filmov som ochotný odpustiť viacero veci a nelogickosti, (pozor bojler) ale aby klučina úplne v pohodičke prežil zavratne dlhý čas v horiacej budove bez toho aby sa minimálne pridusil alebo aby mu ta jeho šušťačka poleptala kožu, tak to mi moja hlava veru neberie. Sorry. Silný moment: na nič si bohužiaľ nespominam