Monstrum (2022) (seriál)

Spracovanie vynikajúce a forma zvolená veľmi dobre. Téma - bolestivá, odpudivá. Silný moment: výkon Ewana Petersa, ktorý bol proste dokonalý a určite posledný diel.

Jak vybrat banku: Poslední velká loupež (2022)

La Casa de papel in real life. Výborne a zaujímavo spracované. Chápem, určite do veľkej miery zidealizované a mnoho vecí tipujem zamlčaných a prikrášlených. Ale to mi vôbec nevadilo. Fandil som tomu umeniu. Silný moment: Sympatické postavy, veď vravím La casa de papel, el Professor, Bogota, Moscow... Skvelé

Luís Figo: Přestup století (2022)

Písať o tom ze šlo len o peniaze a zjednodušiť to na takú úroveň je veľmi hlúpe. Treba si uvedomiť kedy sa tento prestup uskutočnil, za akých podmienok a hlavne medzi akými klubmi. Ide o El Clasico - ale mal "šťastie" v Južnej Amerike by možno prišiel aj o život. Pamätám si to dokonale. Mal som vtedy 13!!! rokov, no aj tak som to vnímal ako nehoráznosť a niečo nepredstaviteľné. Po športovej stránke ma to až tak nezaujímalo, pretože fandím inému tímu z úplne inej ligy. Ale nebyť do toho zainteresovany, jednoducho nebolo možné. To ako keby v tej dobe zrazu Häkkinen prestupi do Ferrari a jazdí spolu so Schumacherom. Nepredstaviteľné. 5* nie je za dokument, ale za to co sa tam udialo. V tej dobe to bolo niečo veľké a emotívne. Dnes? V dobe Neymara, Pogbu, Suareza, Ronalda, Lewandovskeho a pod. to už nie je nič výnimočné. Len ďalšia téma každého prestupového obdobia. Tie peniaze vtedy boli na dnešnú dobu tiež celkom funny. A nijak neznehodnocujem futbalové kvality Figa, je to jeden z naj hráčov histórie. Aj keď, ak si porovnáte jeho štatistiky so štatistikami súčasných top hráčov (a to aj bez zaratania Messiho a CR7), tak to zase až tak oslnive nebolo. Ale ako vravím. Iná doba.

Samaritán (2022)

Civilnost tomu pristala, Sly sa snažil a atmosféru to občas malo. ALE.......celkovo to zráža na kolená skratkovitost, nefunguhjuce vzťahy a motivácie jednotlivých postáv a miestami až stupidita. V rámci "superheroes" filmov som ochotný odpustiť viacero veci a nelogickosti, (pozor bojler) ale aby klučina úplne v pohodičke prežil zavratne dlhý čas v horiacej budove bez toho aby sa minimálne pridusil alebo aby mu ta jeho šušťačka poleptala kožu, tak to mi moja hlava veru neberie. Sorry. Silný moment: na nič si bohužiaľ nespominam

Godless (2017) (seriál)

Atmosféra bola skvostná a nevadila mi pri tom ani stopáž. Je však pravdou, že jednotlivé scény boli veľmi nekonzistentne a striedali sa skvele momenty s tými prazdnejsimi. Sklamaním pre mňa zostalo finále, ci už to bola finálna bitka. Ta na ktorú sme čakali - no, veľmi neprehľadná, neefektna a nezapamätatelna... Bohužiaľ. Taktiež musíte prežiť určite nelogické správanie postáv (ktoré žijú inak 'elmi jednoduchým a "racionálnym" spôsobom). Bohužiaľ. Nechápete ma zle, seriál som si užil, ale chcelo by to ešte niečo viac. Silný moment: určite úvod 3 epizódy, kedy Bill stopuje Griffinovu partiu. V takom duchu sa to malo niesť.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Jimmy to nakoniec dokázal a raz povedal pravdu. Snáď mu to za to stálo. Každopádne, takto budované charaktery postáv, v žiadnom inom seriály neuvidíte. V žiadnom. Bravo Vince! Bravo Bob. Bravo Jonathan. Bravo Patrick. Bravo Michael. Bravo Rhea. Bravo Chuck.

Denní směna (2022)

Žiaľ, nie je to dobré. Resp. nie je to tak dobre ako by to mohlo byť. Na to by to ale muselo prejsť ešte kuuuuuuus cesty. Fox je miestami fajn, dokonca aj drsne a vtipné zahláškuje. Jeho postavu však nechápem. V momente dokáže byť really pussy a mäkký ako penis po sexe. Toto si žiadalo niečo na spôsob "Butchera" z The Boys (Spojler: ten by Francovi odjebbal hlavu už pri prvom stretnutí a nečakal by kým sa dvakrát poští). Od akčných scén som, priznám sa, čakal trosku viac. Potenciál to má, občas si niektoré momenty cool ale ten WTF záver s nechutným strihom a zrychlenymi scenami je totálny fail a vyzerá to dosť, ale ze dosť lacno. K záporák ovi sa nevyjadrujem, tam sa stala niekde obrovská chyba ale čo už. Celkovo som sklamaný, ale tak zase je to Netflix, už sme si asi zvykli. A na záver: Snoop dog je fajn a cool ako vzdy, občas tam síce len tak postáva a vyzerá ako amatér, ale nakoniec to vždy niečím prebije, takže u mňa dobre. Peter Stormare by si zaslúžil viac priestoru a voľnosti.

Rozhněvaný muž (2021)

Takmer dokonalú réžiu, dokonalú hudbu a atmosféru, zrazilo o jednu hviezdu len "slabšie", príliš "jednoduché" finále a trochu tuctový záporák (keby nim zostal do finále nejakým spôsobom McCallany bolo by to pre mňa asi za 5). Je to však opäť parádna práca a Jason je opäť huuuusssttyyyyyy. Silný moment: Ten Wow efekt po konci prvého dejstva.

Nikdo (2021)

Je to riadny výmrd.... Vo viacerých scénach vypiplané, krvavé a zábavné. Koncept ma bavil, aj keď už to zďaleka nemá ten Wow Effect ako kedysi.... Scéna v autobuse je vážne TOP, to bez debaty.... Záver ma však veľmi nepotešil, zprvu civilné "I hate my fucking boring life" sa na konci zmenilo na copy of John Wick a to som nechcel... Vyznelo to do prázdna a tuctovo... Možno som len nebol v správnej nálade.... Silný moment/scena: Vážne, v tom buse to je celkom zábava...

All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Celkom podarená kórejská pecka. Prvá a paradoxne aj posledná epizóda, boli jednoznačne z toho najhoršieho, čo som za poslednú dobu videl. So všetkým ostatným som však bol nad mieru spokojný a nenudil som sa. Zo začiatku veľmi nesympatické postavy, boli ku koncu charakterovo veľmi dobre vybudované a človek (aj zombici) si k nim dokáže nájsť cestu. Rušivé však boli viaceré nelogické akcie postáv, až sa miestami za hlavu chytáte. Akcia však funguje na výbornú a je to cele oooooooooooomnoho zábavnejšie ako pozerský a nezaujímavý Army of the Dead. V poslednej časti tomu však bohužiaľ došla šťava a úprimne, ak sa schyľuje k druhej sérii, tak za mňa radšej nie.