Padesát odstínů šedi (2015)

Docela nechápu, co od toho někteří čekali. Já četla knihu, která byla (alespoň pro mě) už tak slabá. Vzhledem k tomu, že filmy z 98% nebývají lepší než kniha, nečekala jsem opravdu moc. Na film jsem se podívala o dva roky později spíše z hecu, jelikož mě dominantní kolegyně překecala na dvojku do kina. Výkony teda žádná sláva, i když mě více vadila Ana, která z panny přepla na sexuální mašinu v cukuletu. Proč z toho začala dělat vědu až o dvě hodiny později nechápu, stejně jako to pozdvižení, které měl film vyvolat. Jamie má zadek hezkej, ale v Djangovi (western) jsem viděla z jiného Jamieho podstatně víc. Za mě hodně průměrné 3*, prcičky s romantickým nádechem červené knihovny pro trochu starší publikum.

Hořkých sedmnáct (2016)

Asi tak v půlce filmu si uvědomíte pár věcí - že tohle je z 50% komedie a z dalších 50% drama, že je jasný, proč tu holku vlastně nikdo nemá rád, že Woody je nejlepší učitel všech dob a že Hailee skončí s mr. X. I tak je to dost podařený obraz jedné psycho ale vlastně uplně normální rodiny, která je postižena hodně nepříjemným ale bohužel častým osudem. Já se občas vážně zasmála a celkově mi to přišlo více než průměrné. 4* za ideální odpolední film k ponurému počasí.

Rozpolcený (2016)

Je to jako na výšce. Máte x učitelů, z nichž každý si myslí, že to s vámi myslí nejlépe a jen on z vás vydá maximum. Víte, že z těch x máte pár oblíbených, ale je vám tak nějak jasné, že ti vám budou k ničemu, protože díky své dobré povaze nemají na katedře dostatečnou váhu. Tady je podstatný rozdíl - vy nejste tak úplně vedlejší postava a škola není učitelské působiště. Tady je osoba centrem i schránkou a učitelů není x ale přinejmenším xxiii. Celý film je tak trochu one man show, což začnete tušit asi po jeho první scéně. Tuhle roli si James dává a po chvilce si nejste jisti, jestli jeho alter ega milujete nebo nenávidíte. Čím si jisti ale zřejmě budete, je identita přeživší(ch)- malá předvídatelnost ale filmu nijak neubírá, stejně je to celé o Jamesovi. U mínusů ještě zůstanu, když řeknu, že jsme mohli dostat alespoň o dvě identity více. Velká škoda je, že scény u dr. nebyly pro děj nijak významné a ukradly tak čas scénám oběť X ,,násilník". Evergreenem jsou už tradiční nelogičnosti aka díry ve scénáři.I tak za mě čtyřhvězdný thriller (thanks to James), k nálepce horor mu totiž dosti chybělo.

Bojovník (2015)

Ne tak uplně objektivní komentář, protože tyhle filmy žeru. Jasně, je tam klišé, je to pořád dokola a přesně víte, jak to celé dopadne. No a co. Jake je perfektně uvěřitelný. Fandíte mu i když víte, že si za plno věci mohl úplně sám. Velké plus i za dobře zvolenou hudbu. 4*

Warrior (2011)

5* hodnocení zůstává i po několika letech, kdy jsem viděla podruhé. Tentokrát jsem viděla v posledním zápase více symboliky než minule, což zapříčinilo to, že tentokrát fakt ukápla slza. První polovina je více o postavách, druhá více o ,,sportu''. Jako komplet to funguje dokonale.

Fargo (1996)

Představuju si, že takhle dopadá 85% únosů. Absurdní situace, které se dle mého mohou klidně stát, jelikož jediné stoprocentně fungující zákony jsou ty Murphyho. Osobně se mi nelíbily scény s Frances protože její grimasy a gestikulace mě totálně vytáčely. Subjektivní názor ale hodnocení filmů je koneckonců jen o subjektivitě. 4* za svižné tempo a scénář. Jdu si pro ten zakopaný kufřík

Vyšehrad (2016) (seriál)

Ačkoliv mi je normálně Štáfek sympatický, ve svém seriálu je nesmírně slizký a nagelovaný idiot. Vzhledem k tomu, že to byl 100% autorův záměr, je seriál uvěřitelný a neskutečně vtipný. Opravdu věřím tomu, že valná hromada českých rádoby čutalistů odpovídá vzorci perfektně prezentovanému v této minisérii. Otázkou je, jak dlouho se svěží tempo a vyšší kvalita udrží.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Hodně lidí film posuzuje podle knihy. Kniha je samozřejmě mnohem detailnější a rozsáhlejší, zatímco ve filmu se neustále točí stále stejné scény. Nicméně velmi sugestivní, místy až nechutné a velmi realistické scény, které mě, ženskou, kterou ve filmu jen tak něco nerozhází, vaří krev v žilách a nutí srdce vyskočit z těla. Některé scény (nechci spoilerovat ale diváci určitě ví jaké) působí tak odpudivě, že by se mohly pouštět v renarkonech a léčebnách. Narkomani jsou největší hnus a jen blázen se do jejich světa může přidat dobrovolně. Rovněž jsem si 100% jistá, že mít podobnou 14 letou dceru tak se určitě chovám jinak - model ,,kradeš, fetuješ a kurvíš se tak tě zavřu v pokojíčku s tvým feťáckým boyfriendem'' mi přijde hodně hooodně liberální a očividně zcela a naprosto neúčinný. Za mě lepší 3* a komentář na závěr - v Berlíně jsem byla dva roky zpět a ani v roce 2015 se mi jako město nelíbil ... po shlédnutí filmu a vědomí, že jsem se v metru pohybovala a u Kudamm bydlela, se mi ježí chlupy na rukou. Tehdejší nezájem policie a jiných bezpečnostních sil je taky spíše k pláči nežli úsměvný

Pustina (2016) (seriál)

Něco tak znepokojivého jsem dlooouho neviděla - kor z české produkce. V seriálu jsou nastíněny snad všechny možné sociální problémy dnešní doby, které v totálně depresivním prostředí vynikají ještě 10x více. Zvraty, propletené dějové linie a hlavně výkony postav vrhají tenhle počin hodně vysoko (Dušek a Stivínová excelentní). Některé okamžiky jsou zobrazeny tak surově a reálně až mě místy natahovalo. Nemůžu jinak než 5*

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

10ti dílný návod na to, jak zprnit něco, co tak do 4. dílu krásně fungovalo. Překombinované, nesourodé, rozházené - no asi tak všechno negativní, co Vás napadne. Pan Murphy by si měl dávat hodně pozor, kam našlápne s příští sérií tak, aby dokázal zachránit to, co stvořil v 1-3. sérii ....