Hra o trůny (2011) (seriál)

Ze začátku se jednalo o nepopsatelně dobrý seriál plný magie, bojů, zvratů a jiných specialit, nad kterými se každý správný fantasy honič vyřádí. Postupně však GoT naráží na to na co všechny fantasy s takto rozvinutým příběhem a tím je sklouzávání ke kombinaci politické diskuze a cestopisu. Některé díly stále ještě vyrážejí dech, ale některé spíše připomínají mix otázek Václava Moravce a cestování s Jirkou Kolbabou.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Stejně jako dokonalý diamant se nepodaří vybrousit napoprvé, ani dokonalý kinematografický humus nejde udělat hned. Bastardi na to potřebovali tři díly. Každým dalším posunuli laťku o něco níže, no a když se dostali pod novoroční projev prezidenta Miloše Zemana, věděli že jsou u cíle. Abych tady jenom nekritizoval a nenadával tak opět vytáhnu jediný klad který tato děsivá série měla...polonahou Leichtovou.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Je to neuvěřitelné, Bastardi dali prvním dílem laťku tak nízko, že bylo téměř nemožné ji podlézt. Nakonec se to, ale někomu povedlo a víte komu? Bastardům 2. Jak toho docílili? Vzali stejnou zápletku jako v prvním díle, odebrali sexuální scénu s napůl nahou a posléze úplně mrtvou Leichtovou a místo toho přidali brutální automobilovou honičku, ve které mafián s audi nedokáže dohnat na plný plyn uhánějícího favorita. Sláva a čest jednomu z nejnabušenějších sporťáků totalitní ČR.

Bastardi (2010) odpad!

No tento snímek je tak solidní odpad, že ho nezachránily ani záběry na odhalené kozy Leichtové uprostřed žhavé interracial pedo sado maso rejp scény.

Wrestler (2008)

Wrestling jsem nikdy neměl rád. Přišlo mi to jako divadlo a parodování všech bojových sportů, které mimochodem nemám rád taky. Proto jsem také tento film pouštěl se solidním skepticismem. Jenomže potom jsem zjistil, že ve filmu nejde ani tak o to co se děje v ringu jako spíš o to co se stane až z něj slezete. Čím tragičtější byla situace Randyho Rama tím více mi padala brada úžasem níže a níže a když nakonci začala hrát hlavní píseň od Bruce Springsteena, musel jsem ji sbírat po zemi. Tento film je neuvěřitelný od hereckého výkonu, přes hudbu až po zajímavosti typu, Mickey Rourke odmítl maskérský trik a opravdu si rozřízl čelo žiletkou. No jo uznávám to už je trochu na hlavu, ale člověk musí být trochu magor aby mohl podat geniální výkony.

Selfie (2014) (seriál)

Plně souhlasím s hellstruckem. Žijeme v generaci MTV paniček a mobilních telefonů, kdy jediné hodnoty jsou vzhled, popularita, peníze a sociální sítě. V dnešní době si bez nich nedomluvíte ani posezení v hospodě a i když ano tak stejně jen budete znuděně koukat na vaše spoluosedníky, datlujíci na smart phonu. A právě tuto povrchní generaci chytrých telefonů a hloupých lidí tento seriál zatím perfektně paroduje. Nemůžeme si vybrat v jaké době budeme žít a proto jsem rád že se tomu mohu aspoň zasmát. Proto dávám také 5* a to i přes nízké hodnocení místních honičů nad festivalovým "uměleckým" shitem.

Legenda (2014) (seriál)

Koktavý pěstební dělník, který je vlastně jedním z nejlepších agentů FBI, který vlastně nejspíš není agentem FBI. Pilot byl trochu moc zamotaný a asi zbytečně akční, ale je to pořád lepší než ubíjející piloty snažící se zahnat nudu incestním polopornem jako GoT. Každopádně zatím to vypadá opravdu zajímavě, akorát vše stojí na Seanu Beanovi, takže jestli tradičně nepřežije první sérii tak se bojím, že krom extra nadržené milf kolegyně, která si na Seana brousí tanga nebude na co koukat.

Velký průšvih (2002)

Dramatických, životopisných nebo dokonce akčních filmů s dobrým hodnocením (občas i koukatelností) je nad hlavu. Ale natočit dobrou bláznivou komedii je opravdu náročné. Ve Velkém Průšvihu se ukázalo, že pokud chcete vytvořit dobrý film béčkového žánru, nepotřebujete áčkové herce z vrcholu žebříčků. Lepší je vybrat sit-comové odrhovačky jako Kutil Tim nebo Jmenuji se Earl a na paty jim pověsit Doktora Foremana, židovského bosse z Podfu(c)ku a nebo dokonce Johnnyho Knoxvilla. To vše už jen doladíte za pomoci třešniček na dortu, jako třeba Zooey Deschanel s účesem álá Denis Postrach ulice a dílo je hotovo. Zápletka je trošku zamotanější než bývá u tohoto žánru obvyklé, ale rozhodně to není na škodu. Hodnocení, které zde dali festivalový honiči nad nic neříkajícími dramaty je jako u všech bláznivých komedií na tomto serveru totálně pod vhodnou mírou a proto tomu trochu pomohu těma 5* i když normálně bych dal asi o jednu méně.

Hercules (2014)

Není to totální odpad, ale takové množství kýče jsem viděl naposledy v podání Jaeger Meisterů z Pacific Rimu. Dwayne opět vsadil na svou velikost a celý film odehrál jako vždy s jediným, univerzálním výrazem v obličeji. Podobně tak zbytek jeho skupiny, jejíž složení je stejně kýčové jako způsob, kterým se setkali. Jediné na co se dá ve filmu dívat, pokud tedy máte rádi spoře oděné bojovnice, je Ingrid Berdal, neb produkci zřejmě došli peníze po zaplacení stravy pro hlavního aktéra a zbytek ženského obsazení museli najmout v nějakém vesnickém nízko rozpočtovém ochotnickém divadle. No abych to neprodlužoval, za hodinu a půl trvající znásilňování mého oblíbeného antického poloboha kráčející skálou a jeho veselou partou, dávám jednu hvězdu. Za Ingrid dávám druhou a třetí za pokus o nový pohled na tento mýtus.

Vítejte ve Švédsku (2014) (seriál)

Dobrý námět, chytlavé a opravdu jsem se párkrát pořádně zasmál. Rozdílnost zvyků mezi US a Švédskem poskytuje spoustu humorných námětů, na kterých si právě tento seriál zakládá. Doufám, že kvalita neklesne.