Beowulf: Návrat do Shieldlandu (2016) (seriál) odpad!

Viděl jsem tedy jenom pilot, ale i tak jsem se docela zhrozil. Jistě, čekal jsem, že bude potřeba tak útlý příběh, který Beowulf je, něčím nafouknout, protože délka textu odpovídá maximálně celovečernímu filmu. Jenomže ona nebyla pošlapaná jen dějová linie, ale snad všechno, co pošlapat šlo. Dokázal bych přejít to, že se pohybují v prostředí, které dřív patřilo jiné civilizaci, konec konců, to je dobré podhoubí pro mýty. Ale jak to, že se na v té době dálném severu běžně pohybují černoši a indové? Nedávno zazněla kritika na to, že je moc černochů ve Star wars. Tam mi ale nevadily, protože ta sága neodkazuje k ničemu reálnému. Tato ano. Něco jiného by bylo, kdyby tento seriál se profiloval jako nové fantasy samo o sobě. Ale to prostě nedělá.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Nevím, co si myslet. Na jedné straně mi přijde, že tento film dokázal atmosféru doby. Na té druhé mi přijdou některé věci poněkud překroucené. Když pominu, že některé části filmu jsou pouhá vata, tak bych i tak několik prohřešků našel. Třeba, že Petr Veliký je vykreslen jako lidový car, chvílemi s fajfkou dokonce připomínal Stalina ze sovětských filmů. Celkově mi přišel výsledek takový nemastný, neslaný. A popravdě, takovýto film z ruské produkce jsem i tak trochu čekal...

Pán času - Last Christmas (2014) (epizoda)

Speciál, který mě bavil a hlavně hláška: "Jsou Vánoce, jsi na Severním pólu, komu zavoláš?" Snad jsem nevyzradil tolik. Ale na tom tahle část prostě stála.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Na to, že se jedná o televizní film, jde o počin téměř výjimečný. Podařilo se poměrně dobře zachytit celou kauzu. Ačkoliv je celý příběh rozdělený do dvou částí, ničemu to nevadí, spíše naopak, přerušení mu dává poměrně dramatický nádech, současně film není příliš natažený, nikde jsem moment, který by byl vyloženě nadbytečný. Dobře je zachycena i role Masaryka. Obsazení do jeho role Rodena mě překvapilo, ale když jsem pak viděl výslednou podobu, přišlo mi, že nikoho jiného snad obsadit nemohli. Jen ten hlas mi nějak neseděl, ale člověk nemůže mít všechno.

Palme (2012)

Z mého pohledu dobře natočený dokument o jedné z největších osobností Švédska 20. století. Zaměřuje se na nejdůležitější body Palmeho živote. Jediné, co mohlo být trochu více rozvedeno je atentát na něj, ale vzhledem k tomu, že vražda doposud nebyla objasněna, tak asi autoři nechtěli zbytečně spekulovat.

Selfie (2014) (seriál)

Docela fajn seriál, poměrně nenáročný na sledování. A na to, že sitcomy umí podle mě líp Britové jak Američani, tak to nebylo špatný.

Na sever (2009)

Roud trip na norský způsob. Pozná se severská tvorba na první pohled. Musím pochválit za to, že tvůrci nesnažili film zbytečně nafouknout, méně je někdy více. A ještě humor, jaký mám rád.

Pán času - The Time of the Doctor (2013) (epizoda)

Abych pravdu řekl, Matta Smitha jsem skoro ořval, za mě asi nejlepší Doktor, ale uvidíme, co přinese třináctá inkarnace, v rámci nových řad poprvé někdo starší. Příběh samotný mě zde nijak zvlášť nepřekvapil, na rozdíl od předešlého speciálu, ale rozhodně nešlo o nic, co by tvůrci ošidili. Člověk se konečně dověděl, co je to Ticho. Snad ho ještě rozpracují dále, protože jinak to pro mě bylo zklamáním.

Méďa 2 (2015)

Nechalo se čekat, že dvojka bude trochu víc vyčpělá, než jednička. To se mi i potvrdilo. Některý vtipy byli trochu podle mě přes míru, ale jinak to bylo dobré. Pokud tvůrci mají trochu rozum, už se do trojky nepustí, už by to nemuselo dobře dopadnout, aspoň podle mí zkušenosti.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Wow! Další ze speciálů, který se povedl. Jen přemýšlím, jestli by dřív nebo později nenastal nějaký paradox, když takhle běhali po vesmíru všichni tři. Nový doktor na obzoru a hledání ztracené planety jakbysmet. Některé seriály by se z tohoto mohly učit, protože to, jakým způsobem je tento tvořen je opravdu skvělé.