Válka zítřka (2021)

Řemeslně skvěle natočeno, nápad s posíláním vojáků fajn (byť podle mě to mělo výrazně vyšší potenciál) a ... a to je vše z toho pozitivního. No to zas byla kokotina. Emzáci (nebyli podobní tomu z Hellboye?) s inteligencí nižší než ... třeba vlk (taky útočí ve smečce, ale trochu u toho přemejšlí) měli napřed přiletět mezihvězdnou lodí (no to určitě by ti slintalové postavili), abychom se nakonec dozvěděli, že je to trochu jinak a eště blbější. A s tím si lidstvo, které umí cestovat v čase,  neporadilo. Dcerka je od elitního velitele, přes elitního střelce a bojovníka i elitní vědec. Výčet dalších kravin asi nemá smysl. V podstatě trochu jiná Hvězdná pěchota. Konec to sráží pod tři, ale dám je.

Krvavě rudé nebe (2021)

Docela zajímavý. Začátek se trochu vleče, pravda. mlaďoch mě moc nebavil a vlastně i pani byla taková zmatená, ale celkově, alespoň něco novýho. Ačkoli, jak se ta ženská vlastně dostala z baráku? Když o tom tak přemejšlím, má to víc hluchých míst, než mi přišlo při koukání. Víc než tři nedám.

Godzilla vs. Kong (2021)

Děj se dá shrnout do třeba dvou replik z filmu (volný přepis): 1. Našli jsme nový zdroj energie. Pošlete ho mejlem šéfovi, oni už budou vědět, jak ho vyrobit. (vyrobí ho do pár sekund). 2. a: bože, získal vlastní identitu a nezávislost.     b: vypneme ho přes satelit. Je to zkrátka blbé, odporuje to fyzice, logice i sobě samému. Jde tedy jen o ty souboje. Hezky natočené ale v podstatě i ty kopírují celý film. Hodně slabá trojka za vizuál.

47 róninů (2013)

Jak už to tak u amíků bývá, z bájí, pověstí či legend si zpravidla vezmou název a zbytek si matlají tak nějak po svém. U této staré japonské legendy tomu není jinak, shodný je jen název a ... plus mínus konec (spíš mínus). Neříkám, že filmík jako takový je špatný, ale mně se to mísení japonského šogunátu a fantasy příšerek nelíbil. Jako by to byly dva filmy v jednom. Osobně bych upřednostníl buď natočenou skutečnou legendu nebo nějaký na jejím základě příběh ale bez příšerek a kouzlení. Vrtat se v tom, proč někoho po roce vyndaj z jámy už nebudu. Víc než tři nedám, protože podruhé se na to rozhodně dívat nebudu a to je taky hodnocení. PS: Hirojuki byl výborný v Posledním samuraji a i tady jsem mu věřil, že samuraj je. Asi jedinému.

Vyproštění (2020)

ale jo, tragédie to nebyla, sice myšlenka poslal mě X abych ho zachránil, mě taky, tak se poperem o to, kdo mu ho zachrání ... mi přijde divná, ale vyřešilo se to. Nesmrtelnost gerojů neřešim. :) Nepřemýšlet, zapnout 5.1 na plný kule a užívat si zvuk samopalu ... :tak jako kdysi v jestřábovi ... :)))

Pepa (2018)

Rychlý průvodce životem jednoho (běžného) loosera mě přes počáteční pochybnosti i docela bavil, teda až na ten prdlej konec.

Nejvyšší pocta (2019)

Válečnej film ve smyslu válečných scén to rozhodně není. Ačkoli tam nějaké prostřihy z války jsou, dost často je to stále tentýž záběr. Takže je to spíš takovej typickej americkej doják o vojácích, jejich traumatech a nedostatečným ocenění, amíci na něco takovýho jsou prostě ujetí. Ve své podstatě ale dost nuda a samo americkej konec. Dám tři, ale nejsem si jist, jestli to na to má, i když to špatně natočený neni.

Volání divočiny (2020)

Škoda, že scénárista nemá psa. Bo takhle se pes nechová. Ale když si to můžete nakreslit, muže stát i na hlavě. Ford je ve filmu spíš reklama, co má přitáhnout zájem, takovej ten hezkej velkej obal s třetinovým obsahem uvnitř. Trochu mě mrzí, že součástí spřežení nebyla čivava (ne že by někteří tahouni se jí velikostí neblížili), mohlo to bejt definitivně braný jako Disneyovská parodie. Za mě kravina.

Jako v bavlnce (2020)

Nemít to pasáž, kdy "úřednice", jakkoli ve své profesi zdatná, přežije co přežila (a náhodou její kámoška totéž) a následně to natře ruský mafii, což je spíš úsměvná parodie než thriller, asi bych hodnotil výš. Takhle mám problém i se třema hvězdama ...

Mizerové navždy (2020)

pro mě docela zklamání. Hlášky jsem asi nějak přeslech (jestli teda se tím nemyslí vulgarity) a akční přestřelky ve stylu ... když geroj ujíždí na motorce, všechny kulky jdou do blatníku, espézetky či lemu sedla, což s motkou nic neudělá, mě už dávno nebaví ... tři z nostalgie.