Spectre (2015)

Na blonďatého Bonda jsem se netěšil, ale musím uznat, že první dva filmy byly fajn. Tento je už čtvrtý? Nu, navázal na bídu třetího, nebaví mě tam skoro nic, škoda.

Red Notice (2021)

V Holivůdu by asi nejvíc peněz měli brát scénáristé. Protože něco zahrát, natočit či vytrikovat už umí kde kdo. Strašnej paskvil.

Centrální inteligence (2016)

Možná to mohly být trochu jiné Pravdivé lži, kdyby to nebylo tak hloupé. Děsný zoufalství, ani nevim, proč dávám dvě hvězdy.

Balón (2018)

Ačkoli netuším, nakolik je film historicky věrný skutečnému příběhu, natočeno je to parádně.

Mortal Kombat (2021)

V tomto filmu jde jen o souboje a těch je tam dostatečně. Ty ničím neuchvátí, nicméně neurazí.

Tím tvrdší je pád (2021)

Korektní doba si žádá nekorektní počiny. Tak tedy černošský western. To by ani tak nevadilo (indiáni ve filmu nejsou, koukat na černého Vinnetoua by mě asi nebavilo), aspoň víme hned od začátku, že se nejedná o historický počin. Začátek ještě ujde, vše se tak nějak rozjíždí a nad kokotinou typu proč jedou bandité prérií s hadrama na hlavě mávnete rukou. To vše až do přepadení vlaku. To už je taková kokotina (od zastavení vlaku, přes jednání vojáků až po rozuzlení, proč převáží vězně), že závěrečný odchod záporáka za padání prázdných nábojnic na zem (ty vole, z revolveru?) je jen vyvrcholení. Vypisovat všechny hlouposti ani nemá smysl, shrnu je do jednoho virtuálního rozhovoru: "Máte mojí holku, přijel jsem pro ní." "Jestli se nevzdáš, zastřelíme jí." "Tak jo, vzdávám se." Ty jo, to už neni ani blbý. Film se chvílema utápí v drsném násilí a chvílema je spíš parodií a závěrečný dojemný rozuzlení ... otřesné.

Armáda lupičů (2021)

Zdá se, že Matthias se rozhodl něco zrežírovat. Potud žádný problém, natočené je to pěkně. Bohužel však točil jen jednotlivé scény, aniž by zdá se přemýšlel nad scénářem jako takovým. Protože ten je úděsný. Ještě to jakž takž klouže na začátku (tak to bývá vždy), těšíme se na jakési jiné "Podfukáře", ale postupně to začíná stále více drhnout, jednotlivé kýčovité scény si vpodstatě protiřečí, postavy spadávají k trapnosti a konec - to je tank po přímém zásahu. Jen čekáme, jestli tomu po výbuchu ulítne i věž. A za ten konec víc jak dva nedám, byť to je přísné ...

Bitva v ústí Šeldy (2020)

Tři osudy postav, britského a německého vojáka a místní civilistky, které se na závěr potkají, bych možná rád shlédl, ale pokaždé v jiném filmu. Tady to na mě působilo ... jak vytrženo ze tří filmů. Postup britských vojáků byl - k neuvěření (i s tou dezercí kdovíkam), Němci ale na tom nebyli lépe (slepci na člunu). Válečné scény byly dvě - v první stojí Němci v zákopech a chvíli střílí na přijíždějící T -34/85 (pro bystřejší, všimněte si, že tank má v jednu chvíli kulomet vlevo a chvíli vpravo, ch jo), v druhé stojí Němci v zákopech a chvíli střílí na přibíhající Kanaďany (asi pokus o Ryana). A pravda, jedna rvačka v baráku (taky nejspíš inspirováno Ryanem). Za mě žádná velká sláva.

Schumacher (2021)

Poměrně nezáživné dvě hodiny, kde bych místo nudně oslavných keců jeho známých raději viděl závody. a průřez kariérou. Zde to končí prvním triumfem u Ferrari a další tituly jsou shrnuty jednou větou. Nic moc, tři asi z povinnosti.

Poslední hranice (2020)

Další Panfilovci, tentokrát učni od dělostřelců. A i když jsem k Bitvě o Moskvu měl výhrady, byly tam alespoň hezké bitevní části. Tady bohužel nikoli. Válečné scény jsou zde spíše chaotické, tradičně rusky kýčovité, děj skáče od jednoho k druhému a ta milostná část mě nebavila vůbec. Ale já rád tančíky a ty tam byly (byť zpravidla na silnici, aby se nerozbily :))