• Krátkometrážní

Rychle a zběsile (2001)

Jmenuje se diesel, jezdí na benzín a má muskulaturu, která vypadá jako napumpovaná dusíkem. A potom si sakra vyberte.

Hranice ovládání (2009)

Ode dneška se budu živit pouze papírky o rozměru 5x5 cm, které budu zapíjet dvojitým pressem.

Zatracená noční dřina (2001)

Jak já mám rád takovéhle nenápadné anglické komedie! Kvalit výtečného Cashbacku to sice nedosahuje, ale i tak je Zatracená noční dřina velice příjemná. Navíc, jak je u Angličanů zvykem, nechybí hodně chutná hudba.

Podezření (1941)

Hitchcock byl prostě génius. Scénu, kdy hlavní hrdinové hrají scrabble, by takhle žádný jiný rejža nenatočil. Film samotný se k jeho vrcholům počítat nedá. Ale Cary Grant tady vypadá neuvěřitelně záludně. Sice se nakonec ukáže že podezření bylo údajně falešné, ale stejně tam na konci cítím Hitchovo pomrknutí na diváka, aby si to každý přebral sám :)

Líbej mě až k smrti (1955)

Velice podivný noir, který se skoro celou dobu tváří jako normální, seriózní věc a nakonec z toho vyleze taková magořina. A taky mi scházela pořádná femme fatale. Nutno ovšem uznat, že film má několik výborných momentů (hlavně oblíbené facky hlavního hrdiny) a taky poslední čtvrthodinu, která byla atmosférou (obsahem už nikoli) naprosto skvělá a nemálo připomínala Hitchcocka.

Zalknutí (2008)

Nebylo to špatné a uvažoval sem o čtyřech hvězdách. Potom na mě ale vybafly zbytečné vzpomínkové vsuvky a až do omrzení opakovaný motiv s popletenou matkou a musel jsem snížit na tři hvězdy. Vtipu je naštěstí i tak dost (scény z historického městečka jsou jasně nejpovedenější), ale bohužel to jako celek nemělo pořádné grády.

Noëlle (2007)

Hlavní hrdina, jenž vypadá jako jednovaječné dvojče Roberta Redforda-ovšem o poznání méně sympatické, řeší hodinu a půl obrovské dilema. Totiž, kdo má ve venkovském divadle hrát Marii. Toto dilema se mu nedaří rozlousknout a tudíž má halucinace, zmlátí partnera "Marie" a na konci se ukáže, že byl knězem jenom za trest. Ano, i na takový film se dají sehnat prachy. Aspon že to zachranuje docela dobrá hudba.

Elitní jednotka (2007)

Nářez jak prase. Jeden z nejsyrovějších filmů, které jsem dosud viděl. Nepřikrášlené, drsné a opravdu věřím, že to tam tak funguje. Fakt to není hezký film, ale je dobré vidět po amerických flácích syrovou realitu. Vidím, že se natáčí druhý díl, uvidíme kam se ještě hranice dá posunout.

Zpátky ve hře (2005)

At se na mě nikdo nezlobí, ale je možné že tým, jehož půlka je pořádně vyprasená a zbytek je bud krátkozraký nebo postižený...že tento tým vyhraje celonárodní basketbalový turnaj? Kdyby film zobrazoval syrovou realitu, tak by se jmenoval Okamžitě ze hry nebo spíše Ani jsme se nekvalifikovali. Ale dvě hvězdy za Lawrence a docela slušné tempo dám.

Bláznivá olympiáda (2005)

Johnny Knoxville dělá kokotiny. A dělá je tak dobře, že mi několikrát v krku zaskočil kousek vepřové panenky naložené v láku, kterou jsem u této docela povedené komedie ledabyle pojídal. Škoda těch nezbytných moralitek, ale júesej se bez toho neobejde.