• Krátkometrážní

Čas v Káhiře (2009)

Tři nejčastější slova tohoto filmu: Tareq. Děkuji. Omlouvám se. A to je vlastně shrnutí celého filmu.

Pražské noci (1968)

Fabricius a Zuzana ***, Poslední Golem-nejlepší povídka, skvělá atmosféra, hudba a špičková kamera *****, Chlebové střevíčky ****1/2, Otrávená travička *.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Ano, je to pytlovina a vtipy jsou recyklované pořád dokola, ale komu by to vadilo když se člověk mnohokrát z chuti zasměje. Sex s balíkem trávy za zvuků parádní písně od Lakeside vede :)

Země (1996)

Přišlo mi to o dost slabší než Zrzavá veverka, ale Medemův jedinečný a nezaměnitelný styl zůstává.

Prokletý ostrov (2010)

Kamera výborná, hudba skvělá, retro atmosféra taky, DiCaprio parádní...ale k čemu to všechno, když dvě hodiny pečlivě budovaný příběh zhatí ona pro některé "šokující" pointa. První půlku filmu jsem slintal blahem nad hudbou, vizuálními vychytávkami, prostě paráda a byl jsem si jist, že pět hvězd tento film nemine. Druhá půlka by se dala nazvat "pořádně všechno dopodrobna vysvětleme, několikrát zopakujme, at se už konečně dostaneme k té pointě". Na konci filmu tudíž zůstal podivný pocit prázdna a cítil jsem se tak trochu okraden. Uživatel Hellboy moje pocity vystihuje naprosto přesně, jako bych ani žádný film neviděl. Příběh v pravém slova smyslu chybí. Těch 140 minut uteče jako voda a na konci člověk neví, co si má myslet. Přes to všechno jsem do poslední chvíle uvažovati o pěti hvězdách, hlavně kvůli nejlepší scéně filmu-poprava dozorců v Dachau podbarvená Mahlerem. 80%

Škola života (2009)

Nuda. Šestnáctka, která skočí na prachy týpkovi jezdícím v Bristolu a nakonec usoudí, že šprtání je lepší, mě opravdu dojmout nemůže. Můj dojem, že scéna v restauraci s výtečnou hudbou bude pomyslný vrchol filmu, se potvrdil.

Lítám v tom (2009)

Obrovské překvapení. Čekal jsem nadhodnocené pseudo-něco, tím spíš, že nemám rád Clooneyho a Reitman pro mě byl přecenovaný a nezkušený rejža. Ale nemohl jsem být překvapen příjemněji. Hned parádní hudba v úvodních titulcích naznačila mnohé. Reitman na to šlápl hned od začátku, což je velmi sympatické. Vtipné dialogy, výborná náladová hudba, dokonalá vizuální stránka a Clooney, jenž do role sedí jako nikdo jiný. Někde uprostřed filmu tempo trošku upadlo, záhy se však všechno vrátilo do starých kolejí a já nemohu dát jiné hodnocení než maximální.

Ztraceni v lásce (2009)

Zdá se mi, že je to tady hodně podhodnocené. Ano, scénář není nijak objevný, ale co nového se dá vymyslet, že...prostě pohodový film s náladovou hudbou a krásnou Melanií Laurent.

Mluv s ní (2002)

Rozervaná objetí, režisérův nejnovější počin, byl zároven mým prvním z jeho tvorby a hodně mě zklamal. Téměř po všech stránkách. Jako druhý jsem si tedy vybral jeden z jeho nejznámějších filmů. A učinil jsem velice dobře. Nenapodobitelným stylem komponovaná mozaika navzájem propojených osudů, která funguje, at už ji seskládáte jakkoliv. Scénář je skutečně výtečný a i sám Almodóvar musel mít pořádný bolehlav, než jej vymyslel. Po spletitých linkách neobyčejného příběhu hraje nádherná hudba a i přesto, že na čistých pět hvězdiček to není, scéna se španělským hudebníkem, disponujícím neuvěřitelně tesklivým hlasem, se zasluhuje o plný počet.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

S vědomím, že půjde o něco jako Stmívání s hezčí hlavní hrdïnkou, jsem si Jennifers Body pustil. A na konci filmu jsem byl opravdu příjemně překvapen. Jde o velice zábavný film, který sám sebe nebere příliš vážně je prostoupen nadsázkou a mnoha vtipnými hláškami, které však nepůsobí násilně ani trapně. (snad úplně nejlepší byla ta konečná: "Je to jejich poslední koncert"). Dále mě překvapila na relativně béčkový film opravdu kvalitní kamera, jak barevně - tak pohybem. Všechno je natočeno maximálně stylově. Pomyslnou čtvrtou hvězdu zajistila docela dobrá hudba. A hlavní element filmu,Megan Fox, je opravdu kus, i když nejsem jejím bezmezným obdivovatelem:)