Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Geniální nápad, škoda jen, že nebyl rozpracován do větší šíře a nevznikl delší seriál. Nemohu se zbavit dojmu, že poslední epizoda nechala několik otázek nezodpovězených a několik dějových linek otevřených... 95%

Souboj Titánů (2010)

Nejsem žádný zarytý fanoušek původní verze a nečekal jsem mnoho. Dostal jsem však ještě méně. Směšné momenty působily trapně, rádoby drsné hlášky naopak směšně. Místo Cháronovy bárky připlouvá dvoupatrový remorkér z kostí, jehož hlavním stěžněm je sám převozník. Skřípající dřevěný beduín, černý pegas, krásná Medúza - to vše je podivné a zbytečné. Bojové scény korunované výskokem z megaštíra nechme stranou. Sam Worthington podle mého opravdu hrát neumí, ovšem do rolí plochých postav zřejmě bude obsazován i v budoucnu. Celkem se mi líbil jen Fiennesův Hádés a to je zoufale málo.

Pokání (2007)

Nemohu si pomoct, ale tohle mě za srdce uplně nechytlo... Je to jistě nadprůměrný film, ale pro mě nic víc. Příjemně překvapil James McAvoy i Romola Garai, líbila se mi (jako vždy) Saoirse Ronan, zato Keira Knightley (jako vždy) moc ne. Povedený, silný konec nezachránil řadu hlušších míst. 65%

Sbohem, baby (2007)

V polovině filmu jsem si říkal, že jsem od něj čekal víc, a zároveň jsem v tu chvíli ani v nejmenším nečekal, že mě na konci tak zasáhne. Lépe řečeno: vnitřně rozpoltí... A asi se nikdy nerozhodnu, která z těch dvou částí mého nitra má navrch...

Prokletý ostrov (2010)

Od Prokletého ostrova jsem čekal opravdu hodně (čekal jsem asi moc dlouho a moc dychtivě). I pod vlivem mnohokrát viděného traileru jsem proto čekal něco trochu jiného (možná více mysteriózní nádech). To ovšem rozhodně nemá být kritika - od prvního záběru je to skvělá podívaná, která stojí na třech hlavních pilířích: Scorsese, DiCaprio, skvělá předloha/scénář. Čekal jsem však něco famózního - a ono to přišlo, pro mě osobně až v poslední třetině, v níž graduje i DiCapriův herecký koncert . Kdo si libuje v ostře vypointovaných filmech, přijde si na své. Dostane se mu hned dvojité pointy, nebo chcete-li pointy a krátkého epilogu. Závěrečné rozuzlení převrací předchozí dění vzhůru nohama, repliky nabývají jiných významů a scény jiných vyznění. To vám vyrazí dech. A novou ránu vám zasadí závěrečný dovětek. Samostatnou kapitolu, ovšem tu ústřední, tvoří herectví Leonarda DiCapria - jeho výkon je brilantní. Po zkušenostech s jeho předchozími filmy tušíte, že musí přijít pasáž, scéna, dialog, v němž rozehraje svůj um naplno – zde je to scéna v majáku, ta je bezkonkurenční, ačkoli není zdaleka jediná. DiCaprio už definitivně potvrzuje, že se vyhrál do jedné z největších hereckých osobností současnosti a možná se brzo vyrovná těm největším legendám... Kdybyste měli jít do kina jen kvůli jeho výkonu, nebudete litovat. Návdavkem navíc dostanete skvělého Kingsleyho a Ruffala, krásné lokace, hutnou atmosféru... 95%

Rozchod! (2006)

To se povedlo. Nebyla to klasická romantická komedie a to bylo právě ku prospěchu věci. Film ze života. Spousta vtipných situací, zejména hádky jsou kořením filmu. Melancholičtější struna už zní trochu falešně, ale srdceryvných scén je naštěstí pomálu. 80%

2:37 (2006)

Syrový, uvěřitelný snímek s dokumentárními prvky pojednává o závažných, i když obecně známých a často přetřásaných problémech mladistvých na střední škole. Častokrát viděné však staví do zcela nového světla zdrcující pointa. Zaujme zajímavé ztvárnění prolínajících se osudů postav, jejich postupné vyhrocení i znepokojující poselství filmu. 90%

Určitě, možná (2008)

Příjemná oddechovka, dobrý nápad, ale za srdce vyloženě nechytne. V porovnání s podobně laděnými filmy (Lásce na stopě; Všechny moje lásky; Miluj mě, prosím) mírně zaostává. 65%

Nový svět (2005)

Jen v zájmu objektivity jsem se napotřetí prokousal ke konci. Tato místy až krystalická nuda mě bohužel neoslovila.

Pevné pouto (2009)

Začnu těmi několika málo negativy. Některé scény (zejména těch pár humornějších) na mě působily rušivě, kazily jinak úžasnou atmosféru. Totéž platí i o postavě ztvárněné Susan Sarandon. V závěru mě zase trochu zklamalo, jak se vyvinul osud vraha. Tím však kritika končí, vše ostatní tvořilo fantastický celek - z některých scén mrazilo, jiné braly dech či dojímaly ... Všechny ty (nejen vizuální) nápady nelze snad ani po jediném shlédnutí vstřebat a ocenit. Stanley Tucci a Saoirse Ronan hráli úžasně. Peter Jackson dokázal svoji třídu a natočil nejpoetičtější thriller, co si lze představit. A nebo snad stvořil zcela nový, osobitý žánr. 90%