Dark - Pravdy (2017) (epizoda)

Zdejší hodnocení nelže a tato epizoda byla skutečně doposud nejlepší, a to zejména proto, že se konečně poprvé něco vysvětlilo a podivné události předchozích dílů se začínají propojovat. Celkově mě seriál již baví podstatně víc než dříve, protože se místy dovedu orientovat dokonce i v milionu postav. Seriál si připravil poměrně dost filosofickou půdu, takže doufám a věřím, že si tento tón udrží a nesklouzne časem k nějakým laciným vysvětlením. [75 %]

Dark - Dvojí životy (2017) (epizoda)

Tak tohle byla první epizoda, která mě dokázala malinko vtáhnout do děje a udržovat moji pozornost. Zřejmě je to díky tomu, že se pomalu ale jistě dovedu v milionu postav orientovat. Ani tentokrát se nic neodhalilo. Záhad stále přibývá. Je roztočeno hned několik dějových linek a stále se nehodlají nějak propojit. Příběh mě stále nepohltil, ale tajemnou atmosféru si seriál drží velmi slušně. [65 %]

Dark - Minulost a současnost (2017) (epizoda)

Kdo neměl to štěstí a nebyla mu nadělena sloní paměť na německo-dánská jména ksichty, ten bude v rámci tohoto dílu hodně zmatený a moc mu nepomůže ani závěrečná rozkrývačka který ksicht z minulosti náleží kterému ksichtu ze současnosti. Moc nemám rád věci, které nedávají smysl a tento seriál bohužel stále své karty neodkryl a pouze jich skládá na stůl víc a víc. [50 %]

Den díkůvzdání (2023)

Úvodní hon za vaflovači je přesně důvod proč nakupuji výhradně online. Tento snímek splňuje všechny aspekty komedie. S hororem nemá nic společného. Extrémně necharismatické a nesympatické herecké obsazení s nulovým hereckým talentem dává již v úvodu tušit problém. Naštěstí se záhy ukáže, že tvůrci tento film rozhodně nemíní myslet vážně a působí velmi sebeparodizujícím dojmem. Jednotlivé vraždičky jsou nápadité, vtipné a hlavně jich je hodně. Děj je naprostá slasher klasika, která vás v průběhu ani jednou ničím nepřekvapí. Je zde cítit, že děj je v podstatě jen slepencem nejrůznějších hororových krádeží a jako celek moc nefunguje. Zaujme spíše jen v rámci jednotlivých nápaditých a hodně přestřelených vraždiček. [60 %]

Late Night with the Devil (2023)

Tento "horor" bohužel trošku postrádá děsivost, kterou ovšem vystřídalo napětí a očekávání diváků, co se bude vlastně dít, protože tvůrci přistoupili k filmu velmi netradičně a vytvořili tak extrémně zajímavé dílo, kde jste v konstantním napětí, co se bude dít. Chybělo tomu jen kvalitnější finále, které by důstojně uzavřelo tu velmi slušně rozehranou hru. Tohle byla pouze pocta starším hororům a chyběl mi zde alespoň malý myšlenkový přesah, který si fim zasloužil. Výlet do sedmdesátkové talk show opravdu impozantní. Opravdu ve mně film vyvolal pocit, jako bych si zacestoval v čase. Atmosféra sedmdesátek neměla ani tu nejmenší chybu. Herecké výkony až na skinheadku velmi slušné. Ačkoli bych film nenazval hororem, tak se jednalo o nesmírně příjemné překvapení, které překypovalo nápaditostí a originalitou, které vás dokonale vtáhne do dění a cítíte se jako jeden z přímých účastníků této talk show. [80 %]

1883 - Pláč odevzdanosti (2022) (epizoda)

Spoilery! Zatáhnutá ruční brzda a díl, kde se v podstatě celou dobu řeší pouze to, zda se hrdinové vydají bezpečnou cestou do náruče nevolnictví, nebo riskantní cestou vzhůru k lepším zítřkům. Na pozadí sledujeme vývoj bloncky, která se postupně po cestě zamilovává snad do každého muže, který má pyj a hmatatelný puls. Výrazně slabší než předešlé díly našlapané akcí a vzrušením. Zase bych si to dovolil nazvat takovým dílem pro holky a buzny. Zřejmě doposud nejslabší díl. Snad to závěrečné 2 epizody vykompenzují vydatnou akcí. [60 %]

Dark - Lži (2017) (epizoda)

Moc nechápu zdejší vysoké průměrné hodnocení. Zatím se do toho nedokážu zažrat natolik, aby mě to bavilo. Seriál má určitou tajemnou atmosféru podtrhnutou vynikající hudbou, ale nějak mě zatím neuspokojuje samotný děj ani žádná z postav. Seriál je strašlivě roztahaný a jeho velmi pomalé tempo způsobuje, že mi stále někam uniká pozornost. Dle zdejšího hodnocení by se měl seriál od pátého dílu probudit, tak snad to do té doby nevzdám. Zatím je to vcelku o ničem. [50 %]

Dark - Tajemství (2017) (epizoda)

Byl jsem natěšený na temnou kriminálku, ale už po úvodním díle dává seriál tušit, že místo pátrání po vrahovi bude spíše těžké se nezamotat do různých časový rovin. Jak už to v pilotním díle bývá, tak postavy se zde množí jako králíci a je těžké se v pavučině vztahů zorientovat. Zasazení do prostředí lesů je příjemné. Na postavy už se kouká o poznání hůře, protože jsou chudáci Němci a Němky děsně oškliví. Zatím mě seriál moc nenadchnul a velmi připomíná pohádku pro děti Stranger Things, která mě nebavila a po pár dílech jsem ji vzdal. [50 %]

Abigail (2024)

Tohle mělo s hororem asi tolik společného jako Dominik Feri s bílým počestným gentlemanem, který by v životě nezmanipuloval mladou naivní dívku k sexu. Prvních (odhadem) 40 minut s únosem dívenky a následnou 24hodinovou hrou na chůvy bylo vtipných a zajímavých. Od okamžiku, kdy Angus Cloud ztratil hlavu šel však snímek postupně do hajzlu. V ten moment totiž snímek přestal být vtipný a od tohoto momentu už neměl moc co nabídnout. Poté už jsme totiž sledovali pouze hru na kočku a myši, kdy mladá upírka likvidovala nijak zvlášť sympatickou skupinku únosců. Navíc jsem měl pocit, že s narůstající stopáží tvůrcům docházeli nápady a vše vyústoli extrémně roztahaným finále, kdy už člověk jen pokukuje po hodinkách a nemůže se dočkat konce. [55 %]

Rivalové (2024)

U tohoto filmu jsem konečně pochopil, proč si spousta mužů stříká ze Zendaye do trenek. Ona skutečně umí být kost. Jediné, co bych jejímu tělu vytkl byly černé bradavky, které mívají negryně. V roli zdejší potvůrky mě malinko srala, ale nemohu ani trošku zpochybnit její herecký supertalent. Další z mnoha rolí, kdy ji věříte každou grimasu tváře. Bohužel svým extrémním charismatem totálně zastínila 2 zoufalé pány. Bylo to doslova jako sledovat maraton, kde je na čele osamocený černoušek a daleko za ním dobíhají 2 polomrtví bělásci. Trošku mi vadilo, že byl film příliš romantický, podstatně méně dramatický a ještě méně sportovní. Romantiky mám dost v životě a nepotřebuji si přidávat další porce ještě prostřednictvím filmu. Film byl možná až zbytečně dlouhý a bohužel v určitý moment sklouzl do stereotypu milostného trojúhelníku a ztratil své grády. Extrémně se mi líbila kamera, jakéhosi rákosníka, jehož jméno si netroufám napsat, a tak jej pouze zkopíruji - Sayombhu Mukdeeprom. Naopak hudba byla hodně zvláštní a spíše bych řekl, že se mi nelíbila. [75 %]