Klaus (2019)

Animáky moc nevyhledávám, neboť ve většině případů nebývají mým šálkem kakaa. Tato španělská variace příběhu o začátcích Santa Clause je však příjemnou výjimkou. Tohle mi zkrátka sedlo snad po všech stránkách. Líbila se mi animace. Líbilo se mi jak vtině byly napsané jednotlivé postavy. Líbil se mi relativně jednoduchý a velice milý děj, který měl moc příjemné tempo. Ideální je tento snímek konzumovat během vánočních svátků. Vánoční atmosféra na mě ovšem dýchla i na počátku jara. [80 %]

Příběhy duchů (2020)

4 povídky různých délek a hodně rozkolísané kvality. Jsem rád, že jsem se mohl seznámit s indickými horory, které jsem si před zhlédnutím moc neuměl představit. Trošku mi zde chyběly taneční a pěvecké vložky, bez kterých si indický film nedovedu představit. Třetí povídka s pojídáním lidí byla vyloženě trapná. Poslední mě kdovíjak neuchvátila. Naopak první 2 povídky se za mě dost povedly. První zajímavou atmosférou a druhá hlavně vtipným nápadem. [50 %]

1883 - Unudit ďábla (2022) (epizoda)

Po vynikající epizodě následuje logický útlum. Epizoda se převážně nese v duchu vyrovnávání se s událostmi předešlého dílu a s nevratnými změnami, které tyto události u jednotlivých postav zanechaly. Posun v ději minimální. Skupinka v podstatě jen doplnila do svých řad ztracené kusy a společně se pokoušeli unudit ďábla. Přesto jsou dialogy tak dobře napsané, že diváka seriál rozhodně nenudí. [77 %)

1883 - Úskalí svobody (2022) (epizoda)

Krásná lyricko epická balada a rozhodně jeden z doposud nejlepších dílů. Moc se mi líbí, že se tvůrci nebojí nečekaných zvratů a překvapivý moment může přijít prakticky v kterýkoli moment. Docela už mi dává smysl předešlá "holčičí" epizoda, která připravila půdu právě pro tuto epizodu. Znovu se divoký západ ukázal ve své plné syrovosti a já vrněl blahem u extrémně neočekávaného zvratu. [84 %]

Holky to chtěj taky (2001)

Při sledování této německé podivnosti jsem si mnohokrát oddechl, že nejsem majitelem vagíny a nemusel jsem celé dospívání zasvětit touze po dosažení orgasmu a mohl jsem svoji pozornost věnovat jiným věcem. Film působí jako takový chudší příbuzný amerických Prciček, kde kluky vystřídaly v hlavní roli holky, přičemž je jasné, že holky neumějí udělat tolik srandy. Po většinu stopáže mi bylo trapno, ale našlo se i několik momentů, kdy jsem se zasmál a vzápětí se za to zastyděl. Také by mě určitě neurazilo, kdyby bylo k vidění o něco více obnažených slečen. Místy jsem bohužel sváděl lítý boj se spánkem. [40 %]

Trhlina (2019)

Žalostné herecký výkony bohužel zcela pohřbívají děj, který nutně nemusel být úplně špatný. Knihu jsem nečetl, ale z toho nápadu cítím, že nemusela být špatná. Bohužel ani s maximálním sebezapřením nejde slovenským bratrům v tomto filmu věřit jediné slovo. Zejména ústřední postava je zcela katastrofální a nepřestávám kroutit hlavou nad jejím obsazením. Kromě toho, že postavy absolutně neumějí hrát, jsou navíc extrémně nesympatické karikatury. Místy jsem měl z filmu pocit jakési sebeparodie. Dost scén se odehrává za denního světla a absolutně ničím nepřipomínají horor. V případě Trhliny se neubráním pocitu, že si zde naši východní bratři utrhli zejména pořádnou ostudu. Strašně film smrdí amatérismem a připomíná nějakou studentskou prvotinu. Dojem zachraňuje snad pouze to, že děj není moc předvídatelný a má nějaký vývoj a spád, i když se jedná o spád rovnou do hluboké filmové propasti. [25 %]

Sestra Smrt (2023)

Po velmi slušném hororu Veronika, jsem samozřejmě nemohl vynechat prequel k tomuto filmu seznamující nás se zajímavou postavou sestry Narcisy. Bohužel, co se děsivosti týče, tak tento film hodně zaostával. Přitom prostory starého kláštera tvořily dokonalé kulisy k rozehrání hodně děsivé jízdy. Strašně to připomíná horor Nun. Atmosféra zde místy funguje rovněž jen díky výběru lokace. Snímek vás častokrát kupříkladu naláká a dobře rozehraje scénu, kde ve finále třeba jen spadne židle, což je strašná škoda. Dojem trošku zachraňují velmi přesvědčivé herecké výkony. Mnohem více jsem si užíval přítomnost na smrt vyděšené přítelkyně než film samotný. [58 %]

Kostka 0 (2004)

Druhý díl jsem viděl před 7 lety a naprosto nic si z něj nepamatuji. Kostka je dílo, kde byl už druhý díl navíc a jen se chtěl svézt na vlně staršího kolegy. Příběh je zde naprosto žalostný. Postavy jsou krajně nesympatické a marně hledáte někoho, komu byste mohli alespoň trošku fandit a ve výsledku tak pouze doufáte v bolestivou smrt všech zúčastněných. Jednotlivé místnosti a pasti v nich jsou bohužel po chvíli strašně stereotypní a nudné. Dojem zachraňuje několik explicitních záběrů poprav. Film docení pravděpodobně pouze milovníci předešlých 2 dílů. [27 %]

Šťastně až do smrti (2022)

Spoilery! Dánský návod, jak se dá řešit nevěra a předejít konci manželství. Stačí mít zarputilou manželku, která je ochotná jít pro zachování manželství doslova přes mrtvoly. Děj je relativně dobře vystavěný, má příjemný vývoj a relativně rychlý spád. Divák se rozhodně nekouše nudou a potěší i několik velmi milých dějových zvratů. Děj je dobře napsaný a působí uvěřitelně, což ještě více podtrhují velmi slušné herecké výkony. V rámci žánru příjemný dánský standard, ze kterého si diváci zřejmě nebudou ustříkávat radostí, ale zábava je zaručena. [75 %]

Ve vysoké trávě (2019)

Kdybych byl býval nepřehlédl, že film vychází z předlohy mistra antistrašidelných hororů Kinga, tak bych ušetřil 100 minut čekání na to, kdy tento film konečně začne být hororem. Většina filmu se odehrává za denního světla a noční pasáže se vyloženě přeskakují. Jednotliví účastníci pobytu v trávě jsou extrémně nesympatičtí a dokonce ani Patrick Wilson mě zde nijak nezaujal. 3x jsem během snímku usnul, tak strašně zajímavé to bylo. 80 % stopáže někdo chodí v trávě a volá něčí jméno. Velmi špatná a velmi chaotická píčovina, která nedokáže zaujmout natolik, abyste ději věnovali dostatek pozornosti, respektive jakoukoli pozornost. Po pár minutách totiž film pohltí stereotyp a nic se v podstatě od té doby neděje. [13 %]