Pig (2021)

Chcem naspat hodinu a pol svojho zivota. Cage skvely jak vzdy, ale to nestaci. Zbytocny film.

Poslední představení (2020) (seriál)

Velke sklamanie. Tento dokument mal potencial byt niecim vynimocnym podobne, ako bola vynimocna Chicago Bulls dynasty v NBA na cele s najznamejsim basketbalistom, coachom, defenderom a badboyom v jednom teame. Malokedy sport pounka tak dramaticke momenty, po ktorych ticho tuzi kazdy filmmaker. And yet - The Last Dance sa stal len obycajnym dokumentom o neobycajnom sportovcovi na objednavku ESPN po drobnohladom somotneho MJa. Vyslekom su prense vykalkulovane obcas obohacujuce a aj prekvapive, momenty pre divaka, ktory vie velmi malo o Michaelovi Jordanovi a Chicago Bulls, cielom ktorych je opat glorifikovat pomnik na oko dokonalej az flawless zijucej legendy. Tej "unseen - all access footage" bolo asi 10%, avsak to mal byt prave ten putac, ktory mal vinest autenticitu, hlbsi rozmer a predsavit mozno neznamu tvar najznamejsieho sportovca 90tych rokov. Predstavte si, ze by MJ odovzdal autoritu nad tymto projektom do ruk Asif Kapadia, ktory robil Maradonnu, Sennu a Amy. 6/10

Nikdys nebyl (2017)

Vyborne osviezenie v dobe prvoplanovych akcnych jedno-hubiek bez napadu. Joaquin Phoenix je pre mna asi najlepsi aktivny herec. Jeho herecky vykon sam o sebe stoji za to. Lynne Ramsay ma svoje specificke ponatie zivota a vztahov. Aj preto jej posledny film "You were never really here" bude vacsinou opat nepochopeny vykrik do doby, ktoru charakterizuje izolacia a sofistikovana korupcia. Novodoby Taxi Driver, naturalisticky - poeticky a brutalny. Ide o tazsi, ale zaujimavy film. 8/10

Tvář vody (2017)

Hnusne gycova wannabe, politicky korektna a spravne naservirovana Torovym umom, aby budila dojem originality. Guillermo je velky talent a vyborny reziser, ale I don't buy it.

Blok 99 (2017)

Skoda tych hyper zvukovych efektov a zaverecnych zbytocne ucelovych scen, ktore film zbytocne ponizili, a dali im B-ckovy feel. Mohla to byt prvotriedna drama. Starred Up z 2014 stale najcitlivejsia praca a najlepsia psychologicka vazenska drama za poslednych 15 rokov. Hlbsia a uprimnejsia ako Brawl in Bell Block 99. 8/10

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Par krat som sa ale naozaj z chuti zasmial. Slabsie ako jednotka, taziaca zo vsetkeho co bolo take refreshing. Stale ale bavi..

Případ Sloane (2016)

Prvych par minut som si myslel, ze scenar pisal Sorkin. Skoda, ze mnohe filmy, ktore sa chcu tvarit chytro a budit dojem nepredvidatelnosti casto krat zlyhavaju prave na tychto prvkoch. Ono totiz ked, sa to posklada a naozaj sa venuje pozornost detajlom, velmi to nedava zmysel, ale stale ide o vyborne zahrany a podany thriller s vysokymi ambiciami. Devil is in details a tu je prave ta obrovska priepast medzi dobrym a vybornym filmom. Stale ale hodne pozretia na kludny vecer bez vysokych ocakavani, dokonca moze aj prekvapit.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Prva polka velmi pekna, jasne mierena so silnym a obdivuhodnym posolstvom, druha je tuctovo plytka a ucelova, miestami az amatersky vyzerajuca lacne sentimentalna vojnova drama, kde cloveka nic neprekvapi skor ho mrzi ta bombardacia klise nad klise a nulova invencia. Velmi lahko jeden z najviac precenovanych filmov roka, hned za Moonlight.

Příchozí (2016)

Prvotriedne vycibrene sci-fi. Rozpravacsky dokonale. Ako divak som sa citil ako male babo, a dnes uz je velmi malo filmov, ktore ma do takeho stavu dostanu..potrebujem to vidiet,ale este raz aby som sa viac sustredil na postavu Amy Adams, pretoze tak intelektualne nabity film, s jasne mierenymi elementarnymi otazkami ma jednoducho ohuril natolko, ze mi Amyna linka prisla prilis jednoducha. Dokonala rezia, vyborny scenar. 9/10

Rovnost (2016)

Slabe 4 hviezdy. Film je dobry, ide na istotu a kto ma rad zakulisie wall street a financneho sveta by sa nemal nudit. Co povazujem ja za najzaujimavejsi fakt, je skutocnost, ze film zrezirovali a napisali zeny. Na zaciatku to vyzera, ze bude rozoberat nudne komplexy ambicioznych zien, ktore sa chcu presadit vo svete muzov. Postupne sa, ale otvara viac linii, a skoro vsetky su pre filmoveho laika nezaujimave, aj ked je to len zdanie, lebo tie linky maju hlbku a mali by mat priestor. Keby bol film ponaty zaujimavejsou a originalnejsou formou, alebo keby si tvorcovia vybrali ci chcu mat thriller, crimi, alebo dramu film by mal vacsi ohlas. Menej zabavne ako "The Big Short" menej ambiciozne ako "The Margin Call" a nje tak rafinovane ako "Arbitrage." Stale, ale bez chyb a pre mna celkom zaujimave a pozeratelne aj napriek jemnej malatnosti. 7,5/10