Abigail (2024)

Na podobných dejových základoch vyskladané, ako "Ready or Not", na ktorom sa títo tvorcovia taktiež podieľali, no ten bol z pohľadu zábavy predsa len o level, možno aj dva vyššie. Čo sa týka hororových prvkov, tak tie spĺňajú všetko, čo sa od subžánru tohto druhu očakáva, a teda potoky krvi a gore, ktoré je spracované viac ako slušne. Medzi tri-4.

Arcadian (2024)

Rád by som zdieľal rovnaké nadšenie ako podaktorí, ale bohužiaľ, “nedá sa svietiť”. Prvých 30 minút je neskutočná nuda, pričom kým v inom prípade muselo byť aspoň “ticho”, čo vytváralo aspoň ako taký pocit neistoty, tak v tomto sa čaká len a len na noc, ktorá z hororového hľadiska aj tak neprináša nič mimoriadne. Cage už dávno nie je žiadnou zárukou kvality a to čo točí, už dávno nespĺňa kritéria filmov, ktoré majú nejakú váhu. Absolútne zaslúžený - priemero/podpriemer.

Butchers Book Two: Raghorn (2024)

Partia idiotov zrazí jeleňa, skončia niekde v piči v Karpatoch, kde narazia na hrdloreza s retardom, ktorí sa s nimi nemajú záujem maznať. Butchers dvojka, je návrat k starým hixploitation snímkom, a teda o strete dvoch kultúr, mestskej - s vidlákovom. Napodiv, nedá sa povedať, že by bol tento počin až taká katastrofa, poteší najmä vizuálny nádych, ktorý dodáva snímku ten správny "dirty look" plný špiny. Je to amatérska kokotina, netreba čakať žiadny dej, ani logiku v príbehu či sympatické postavy, pričom gore, ktoré by to celé malo držať tak nejak nad vodou a dodať snímku tohto subžánru ten správny punc, nie vždy spraví taký dojem, ako by sa žiadalo, no možno dve-3 scény vyslovene špatné veru nie sú. Ja prekvapím, a dám tretiu, inak objektívne skôr na dve.

Damaged (2024)

Sériový vrah, ktorý sa rituálne "zabáva" porciovaním svojich obetí a Samuel L. Jackson v pozícii žandára, ktorý prichádza do Junajtyd Kyngdom, aby ho chytil za gule. No nenalákajte na takýto námet extrémne naivného, neskúseného diváka, ako je "Carnifex". No a vo výsledku? Kvalitatívne na úrovni slabšieho TV počinu, akurát s luxusným obsadením. Ťažko povedať, čo vedie hercov tohto kalibru k tomu, aby účinkovali v takýchto snímkoch, no kvalita scenáru to bude len sťažka.

Do neba a do pekla: Generácia Žilina (2024) (seriál)

"S dedom sme si kopávali na záhrade, babka mala výhrady, no mala smolu, bolo to dvaja na jedného" :) Táto séria oproti tej Trnavskej nemá také grády z pohľadu emócií spojených s futbalom. No paradoxne, tie pasáže z rodín, tých mladých chlapcov, tak tie dokázali taktiež emotívne zasiahnuť. Držím Vám palce chlapci mladí, nech sa Vám darí ..

Duna: Část druhá (2024)

Epická záležitosť, ktorá sa nesie na vizuálnych orgiách v podivnom šate atmosféry. Nie, toto nie je “Star Wars”, toto je proste “Duna”, ktorá píše svoj vlastný príbeh.

Exhuma (2024)

Pre Janga je to štvrtý zárez na filmárskej pažbe, no a zároveň ide po štvrtý krát o totožný námet. Ja osobne zbožňujem všetko okolo vymetania, posadnutosti, diablovi a podobne, pričom Južná Kórea vie vždy nesmierne uchvátiť originalitou príbehov, ktoré sú proste absolútne odlišné od tých, čo sa bežne forsírujú z poza mláky či tunáko v Európe. Strašne som sa tešil, nakoľko málo kto vie tak doceniť tvorbu tejto krajiny, ako môj milovaný “Evilenko”, ktorý nadrbal plný počet bodov. Lenže ako plynuli minúty, človek začínal mať pocit, že nejde všetko tak, ako si to zidealizoval. Prvých 30 minút vyslovene o ničom, potom nejaký ten rituálny tanec medzi prasatami, čo kľudne mohli natočiť aj v slovenskom parlamente, a potom človek opätovne čaká čo sa bude diať. Film má 135 minút. To fakt nie je málo a o to viac ma zaráža objem v podobe hluchých, nevýrazných pasáží, ktoré tomu fakt nepridávajú na zážitku. Keď sa nad tým celým zamyslím, Ja fakt celkom nerozumiem tomu, čo tu mám mimoriadne okrem hereckej špičky z Kóree doceniť. Ono nedá sa tvrdiť, že by sa to nenieslo v takej tej podivnej atmosfére, no prakticky až na poslednú pól hodinku, pôsobia 3/4 filmu tak nejak nevýrazne. Námetovo môže táto fajtovačka s diablom pripomínať Juhokórejský “Gokseong”, akurát že ten proste napriek dlhočiznej stopáži, pôsobil živšie. Rozmýšľal som, ako to celé ohodnotiť. Dve hviezdy mi prídu kruté, a tak dám aspoň tri, lebo predsa len, toto je opäť forma príbehu, na ktorú sa bežne nenaráža.

Forst (2024) (seriál)

Vzhľadom na tunajšie hodnotenie, som očakával ďaleko väčšiu tragédiu. Lenže "Pšonek" točiť vedel, vie, a aj bude vedieť, i keď súhlasím s užívateľom "Skeksis", že danú tému krivdy z minulosti, budú schopní drbať už snáď aj na obaly od "Krówcia popularna". Je to dobre natočené, má to miestami solídnu atmosféru, vďaka čomu samotný dej celkom slušne odsýpa, a i keď by sa tomuto pokusu dalo vytknúť kadečo, ako napríklad logiku a s tým súvisiace konanie postáv, ktoré je miestami doslova a do písmena na hlavičku do nosa, to priemerné hodnotenie tejto mini krimi sérii tak či onak udelím.

Gisaengsu: Deo Geurei (2024) (seriál)

Na môj vkus sa veľmi rýchlo odhalia príbehové karty, a tak už diváka prakticky po dejovej stránke nemá čo prekvapiť. Potom je to už len o akcii, čo zas treba pochváliť, keďže tempo je ten posledný tromf, ktorý tejto mini sérii zostal. 6 epizód, je tak akurát, nepozerá sa nato zle, rýchlo to zbehne, no či je toto lepšie ako priemer, to jest otázka.

Hrozba smrti (2024)

Plytká zábava so sympatickými hercami a retardom z Írska, ktorý sa v rámci jeho nového remesla nijak nestratil.