Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Tak ze seriálu jsem byl nadšený jako nemálo ostatních a těšil jsem se na film. Mé očekávání ale nebylo naplněno, spíše nevídaným způsobem překonáno a odcházel jsem z kina s vynikajícím pocitem. Jak všichni vědí, film se točí hlavně kolem trenéra Hnátka, a tak vás můžu ujistit, že na tuto postavu jen tak nezapomenete. Navíc délka filmu je zvolena optimálně a prostor mají opravdu všichni. O filmu bych mohl napsat ještě pár stránek, ale nechci ostatním zkazit tu radost nemilými spoilery. V mých očích film dokonce předčil skvělý seriál a už se těším až ho zase někdy uvidím. Třeba v televizi na nově.

Tři mušketýři (2011)

Přes dobré obsazení (zejména Christoph Waltz a Til Schweiger) se na plátně nic ohromného nestalo a musím konstatovat "velké zklamání".

RocknRolla (2008)

Velmi dobré obsazení v čele s Butlerem a Strongem. Nejvíce mě potěšila přítomnost Karla Rodena, už aby se do takovýchto filmů dostávalo více Čechů. Jinak RocknRolla se celkem povedla, chvílema je to šup sem šup tam, ale člověk se nenudí.

Do naha! (1997)

Jeden z nejlepších britských filmů co jsem viděl. Výborné obsazení téhle komedie se opravdu povedlo a navíc hudba byla oceněna Oscarem a to už o něčem vypovídá.

Velký skok (2011)

Když narazíte na film, při kterém sledujete většinu doby krásnou Paulu Patton tak už ke spokojenosti chybí málo. Úplné spokojenosti v mém případě nakonec nedošlo, ale rozhodně mě tento příběh neurazil a dokoukal jsem film bez úhony. Dá se říci, že po filmu se má nálada zlepšila, takže proč hodnotit negativně.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Zajímavé a vtipné propojení animovaného a hraného filmu. Christopher Lloyd svou zápornou postavou nezklamal a film používá celou dobu chytrý a nelaciný humor, což je další klad pro tento snímek.

Život po životě (2010)

Ten kdo vyčítá Clintovi, že nenatočil další filmovou pecku jako Gran Torino, tak si může pouze stěžovat na sebe a své chápání celého snímku. Pokud nemáte rádi filmy, do kterých se musíte vžít a zamyslet se, tak se raději nedívejte nebo tu ostatní zase budou číst vaší špatnou kritiku vůči tomuto filmu. Clint Eastwood opět předvádí kvalitní práci a Matt Damon ukazuje, jaký se to z něj rodí herec, od kterého čekám ještě hodně zajímavého.

Velké vítězství (1992)

Krásný film o ženské baseballové lize s krásnými herečkami a skvělým Hanksem, který si mohl zahrát další velice zajímavou postavu a především jí zahrál nezapomenutelně jako vždy. Nemůžu říct jako ostatní, že to pro mě byl nejlepší sportovní film vůbec, protože by to nebyla pravda, ale beru tento snímek jako pěknou komedii, u které se vždy velice dobře pobavím.

Expres (2008)

Velmi dobrý sportovní film zachycující nenávistný rasismus v americké společnosti. Hlavní hrdina svým neohroženým chováním se postaví proti a inspiruje tím spoustu dalších a pomůže výraznou měrou v boji proti rasismu vůči Afroameričanům v USA.

Velký závod (2011)

Nikterak výjimečný film, který přesto dokáže zaujmout svým dojemným příběhem, i přesto neoslní.