Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Sláva, dokoukal jsem to. Nejsem z těch co by film odsuzovali z principu, ale přece jenom nevím jak by to dopadlo kdyby byly další díly. Negativa jsou u této série už klasika, tupé dialogy, nic moc námět (i když v tomto případě je to lepší než v předešlých dílech) a spousta slepých a zbytečných či nelogických scén. Na straně druhé jsou opět krásky Ashley, Dakota a dokonce i upírka Kristen. Velkolepá bitva v závěru taky nemá chybu, ale trochu to kazí ono rozuzlení, přece jen to není to co člověk čekal, i když všichni zúčastnění to asi ocenili. Takže i přes všechny negativa si poslední díl zaslouží u mě titul nejlepšího filmu z Twilight ságy, takže si zaslouží i 3*

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Rozhodl jsem se dokoukat celou sérii a mám z toho zvláštní pocit. Na jednu stranu je film dynamický a dobře odsýpá a je na co se dívat, na straně druhé celý děj této části by se dal shrnout v 10 minutách, takže fakt nevím co si myslet. Hloupé dialogy a přitažený námět je už klasika, stejně jako mé ocenění každé scény s Ashley Greene. Každopádně drsný závěr pro navnadění na poslední díl.

Stmívání (2008)

Po pravdě nevím co říct, tedy napsat. Roky trvalo než jsem se rozhodl se vůbec podívat na tuto sérii a řekl jsem si, že když už tak od začátku do konce. Mám z toho značně rozporuplné pocity, film byl od začátku trochu předurčen k ne zrovna kvalitnímu zpracovaní (kvůli námětu knihy). Na straně druhé se s tím popral dost dobře. Taktéž mě zajímalo jak to vlastně je, jedni film milují, jiní z principu odsuzují. Nakonec byl film přesně podle mých očekávání. Trochu stupidní námět, spousta nelogických situaci, tupé dialogy a až moc umělá romantika. Taktéž mi to připadalo poněkud zdlouhavé a místy trochu nuda. Jediné dvě věci, které to zachraňují jsou herečky. V první řadě pro mě doteď neviditelná Ashley Greene, která mě jako sexy upírka fakt dostala a v řadě druhé Kristen, kterou sice fakt nemusím, ale dalo se to zvládnout :-)...(možná jen proto, že jsem ji prvně viděl ve sněhurce)...no kdybych mohl byly by to 2,5 hvězdičky

Fantom opery (2004)

Muzikálové drama jak má být. Skvělá hudba, skvělý příběh, dokonalé kostými a perfektní spád. Určitě by se dalo ještě něco vylepšit, ale mě to stačilo i tak.

Air Force One (1997)

Přehnaný akční film o odhodlání jednoho prezidenta aneb jak se sám americký prezident snaží zachránit celé letadlo. Působí to místy až komicky. Ford to sice zvládá, ale ten kdo mu to vymyslel by se měl probrat. Místy je to dost absurdní. 3* s odřenýma ušima

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

První dva díly Narnie byly skvělé pohádky i pro dospělé. Tohle je už jen odraz původních dvou filmů, poloviční obsazení než dřív a ještě pohadkovější děj než kdy předtím. Tohle je vážně spíš už jenom pro děti.

Co ta holka chce (2003)

Průměrná komedie, tu a tam nějaký dobrý vtip, ale jinak nic moc. 3* jen díky Colinovi

Mamma Mia! (2008)

Opět snaha jen něčeho využít a zfilmovat. Obsazení újde, výkony jsou slabší, děj to sice má, ale něco tomu chybí. Nebýt vždy úžasné hudby od ABBY asi bych i hvězdičku oddělal.

Láska nebeská (2003)

"Part of the service, now. Trying to get round to everyone by New Year's Eve."...nejlepší romantická komedie na světě. Když jsem zjistil, že je to několik příběhů bál jsem se aby každý měl dost prostoru, aby to nebylo uspěchané nebo něco zbytečně krátké, ale po prvních 20 minutách mě tyto obavy opustily. Bylo to dokonalé, dávkováno přesně v takových úsecích jaké člověk potřeboval. Donutilo ho to počkat si a těšit se jak dopadne ten či onen příběh. Skvělé obsazení, skvělé výkony, skvělá hudba a ještě k tomu skvělá vánoční atmosféra. Není co dodat 90%

Dr. No (1962)

Sean Connery byl prostě James Bond klasik :-)...dnes už kultovní bondovka, takže objektivně k době vzniku to tehdy byla dost dobrá pecka.