• Krátkometrážní

Čokoláda (2000)

Film o čokoládě, co jiného k tomu říct??? Snad, že příběh je jednoduchý a stejně plný různých motivů, a ty dohromady vytvoří problémy, které lidé na maloměstě mají. Čokoládovna vypadá úžasně starosvětsky a zároveň moderně, míchají se tu barvy s černí, ve které chodí lidé z městečka, kontrastuje tu svět jasně dané morálky se svobodou symbolizovanou čokoládou a navrch má Čokoláda snad nejlepší soundtrack, co jsem kdy slyšel.

Titanic (1997)

Tady snad ani jiné hodnocení dát nemůžu. Příběh je tak trochu limonáda a dá se očekávat, jak se bude vyvíjet, ale jinak...rozhodně o moc lepší než Avatar.

Zlatý kompas (2007)

Jsem asi jedním z mála, komu se tenhle film opravdu líbil. Snímek se zdá být dalším řadovým fantasy, ale když uvážíme, že se původně jedná o knihu, která vyšla před tou spoustou brakových fantasyfilmů, která má navíc skrytý smysl, alegorii katolické církve, pak to rozhodně žádné obyčejné fantasy není, a i když se tváří jako film pro děti, tak ty by ho nepochopily. Také mě zaujalo výtvarné podání filmu, třicátá léta dvacátého století smíchaná s koncem viktoriánské Anglie, zní to hrozně, ale mně se to líbilo. Nemám co bych vytknul