28 dní (2000)

28 dní v léčebně.......28dní na to aby jste se zbavili svých závislostí.......28 dní na přehodnocení svého života a změnu pohledu na svět. Zdá se Vám to neuvěřitelné? Mně taky. Nerealita z tohoto dílka jen čiší. Ale pozor. Sandra Bullock tentokrát opravdu předvádí cosi jako herecký výkon!!!!!!

Lea (1996)

"Prodaná nevěsta" Lea. Dívka, která nemluví a píše básně své mrtvé matce. Z dětství si pamatuje jen pach alkoholu a násilí svého otce. Podobně nyní žije i ona. Její muž za ni řádně zaplatil a podle toho se k ní také chová. Nebýt překladatelky, která její básně přeloží a objeví dívčinu křehkost a výjmečný talent...... a tak se drsný chlapík, s ne zrovna přívětivou minulostí, učí kupovat růže, číst poezii a hlavně rozumnět. Lea se zase na oplátku učí mluvit, věřit a hlavně milovat. Kouzelný film o složitosti lidského nitra i mezilidských vztahů.

Občan X (1995) (TV film)

Desítky dětí, které se nevrátily domů.........desítky dětských těl, postupně a náhodně objevované v lesích podél železniční tratě. Odhodlaný vyšetřovatel, který nevzdává boj se sovětskou byrokracií, která se snaží vše ututlat, protože v této zemi není přece nic takového možné. A malý nenápadný úředníček Čikatilo........ Film podle skutečné události o lidské zrůdnosti, neúctě k životu i o odhodlání a odvaze mít svůj názor v zemi, kde se Vás na něj nikdo neptá.

Brouk (2002)

Nádherná komedie o tom, že všechno souvisí se vším a náhoda je opravdu blbec. Narodili jste se jako smolaři? Patrně z toho nevyrostete a dobro Vám jen těžko někdo dobrem oplatí. Tohle fakt musíte vidět.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Myslíte si, že manželství je nuda? Možná. Ale jen do té doby než zjistíte, že váš protějšek dělá stejnou práci jako vy, ale bohužel u konkurence. Pokud je to ještě navíc práce zabijáka, máte o zábavu postaráno. A protože ženy bývají v životě praktičtější, je to právě Brad Pitt se kterým "spadne" výtah, v kapse najde ledabyle odložený granát...... zkrátka jeho drahá Angelina Jolie se jeho "tréninku" věnuje na plný úvazek. Jenže i konkurenční firmy dokážou dělat věci naprosto nepředložené a nečekané. V tomto případě se tedy na chvíli spojí a rázem se oba manželé opět ocitnou na stejné straně. Pokud ještě do této zamotané rovnice dosadíme lásku, která na pozadí toho všeho bezesporu figuruje, pak nám jako výsledek vyjde zábavná romantická i akční podívaná.

Vzorec pro vraždu (2002)

Z hereckých výkonů Sandry Bullock bývám většinou na rozpacích. Ani tohle krimi mne nepřesvědčilo o tom, že je to dobrá herečka. Přesto se dá říct, že roli policajtky pohrdající svými kolegy a tvrdošíjně hledající vrahy mladé dívky, zvládla o trochu lépe než ty ostatní. Celkovým dojmem mne tenhle thriller rozhodně nezklamal.

Příběh Lindy McCartneyové (2000) (TV film)

Životopisný snímek Lindy McCartney od doby, kdy žila jako svobodná matka, tak trochu "nevázaným" životem a živila se jako fotografka. Následuje seznámení s Paulem, svatba, rodina..... Prožívá se svým manželem bouřlivý rozpad Beatles a stojí po jeho boku i v dalších projektech. U nás nepříliš známá Elizabeth Mitchell v jedné ze svých největších rolí.

Showgirls (1995)

Co všechno je schopna udělat bývalá prostitutka (Elizabeth Berkley) aby se ocitla ve světlech reflektorů jako hvězda taneční show v Las Vegas? Vše! Její odhodlání nezná hranic a opravdu dlouho jí trvá než pochopí, že sláva je pomíjivá a životní hodnoty má hledat někde úplně jinde. Výbornou partnerkou v tomto dramatu je jí Gina Gershon v roli provukující, svádivé a škodolibé tanečnice. Určitě to není žádný Verhoevenův "klenot", ale na druhou stranu si myslím, že už jsme od něj viděli i horší věci.

Zkrocená hora (2005)

Vztah, z jehož vzniku jsem tak trochu na rozpacích, který překonal dlouhá léta a o jehož konci rozhodla až smrt. Dva drsní kovbojové, utíkající alespoň na chvíli od rodin a kradoucí pár společných dní v roce. Dobře udělaný film a super herecké výkony obou hlavních představitelů, ale na 5 hvězdiček to prostě nevidím.

Láska je láska (1998)

Maloměsto a dvě dívky z nichž každá je naprosto jiná. Jedna se uzavírá do sebe, ve škole se drží stranou, hodně přemýšlí. Možná zoufalý nedostatek kamarádů ji vede k tomu, že si píše deník a právě jemu se svěřuje se svou láskou, která nemá naději dojít naplnění. Každá věta v něm je plná touhy a obdivu.... k NÍ. Na druhé straně dívka, unuděná společností ve které žije, zoufale zabíjející dlouhé večery na večírcích a s klukem ke kterému nic necítí, jen prostě ví, že na rande se chodí a je to cool. Je jedno jestli tu touží dívka po chlapci nebo po dívce. Homosexualita je tu podána bez podbízivosti a lacinosti zvýšit sledovanost filmu. A tak onu obdivovanou, temperamentní a kluky obletovanou holku nešokuje, že se zamilovala do dívky, ale to, že touží být s šedivou myškou, kterou nikdo nepozve na večírek a která nikoho nezajímá.