Červený trpaslík (1988) (seriál)

Absolutní vrchol. Špička. Vim, že můj komentář je tu zbytečný - vše už napsaly stovky hodnotitelů přede mnou, jen cítím povinnost být součástí těch, co říkají, že je to DOKONALÝ!!! "Napoleon? You're my all-time favourite fasist dictator, can I have your autograph?"

Láska nebeská (2003)

Jedna hvězdička. Není to gesto. Nemohl jsem se dočkat konce. Není to dobrý film. Nerozumím zdejšímu vysokému hodnocení, takže cítím povinnost své hodnocení vysvětlit. V ději pro mě všechno špatně. NÁSLEDUJÍ SPOILERY! 1) premiér - líbí se mu kolegyně, pak mu jiná asistentka řekne, že má tlustý nohy, tak se mu zase líbit přestane (sic!), pak z žárlivosti na amerického prezidenta vytvoří mezinárodní skandál a na štědrý den z ničeho nic letí za dívkou, kterou vyhodil z práce a světe div se, ona není nasraná kvůli výpovědi, ani kvůli tomu, že ji na Vánoce tahá od rodiny, asi celou dobu seděla na zadku a trhala kopretinám lístky - má mě rád, nemá mě rád. 2) muzikant - stárnoucí rocker, v permanentní kocovině, potřebuje peníze a chce znovu slávu, tak natočí nudnou variaci na nudnou písničku. Chce být zvolen hitem Vánoc, mezi kupou mladých, neznámých muzikatnů, co narozdíl od něj hudbu tvoří. Dělá to pro peníze a netají se tím. Je mu přes šedesát a písničku ani sám nevymyslel. Proč mu mám držet palce? 3) nevěsta - právě se vdala a za svědka manželovi šel jeho nejlepší kamarád. Nejlepší kamarád jí ale léta žere jak písmo svatý, tak se tváří, že jí nemůže vystát, aby se neprozradil. Až sem dobrý, to je život. Následně si kamarád počká, až budou svoji, aby na štědrý večer novomanželům zazvonil po oknem a řekl ženě svého nejlepšího kamaráda, že ji už dlouho zoufale miluje, otočil se a odešel s toužebným pohledem Keiry v zádech. Takovýho kamaráda bych taky chtěl. Pro rodinnou pohodu. 4) ředitel - krize středního věku a atraktivní sekretářka způsobí vánoční kolaps pro jednu vzornou manželku, children included. Kde je tady ta romantická vánoční komedie? 5) muž a chlapec - chlapec se zakouká ve školce do dívky, ale stydí se. Táta vdovec synovi radí, aby se nevzdával, protože i Claudie Schiffer s někým musí chodit, tak proč to nezkusit. Nakonec se syn dá dohromady s onou dívkou a otec s Claudií Schiffer. Hmmmm... 6) prospektor - pravej anglickej řízek se po neúspěších na poli milostném, britském, rozhodne změnit kontinent ve slepé a jistě opodstatněné víře, že za mořem jsou bary přeplněné záletuchtivými bisexuálními slečnami o rozměrech výše zmiňované Claudie Schiffer, všechny svobodné a pod dvacet. Z letiště to vezme rovnou do baru a světe, div se - během pěti minut si domluví doživotní nocleh a sexuální zajištění pro sebe i svého kamaráda, kterého ani nemá sebou. 7) spisovatel - tvoří lingvisticky nesmírně talentované duo se svou domácí pomocnicí - každého z nich láska naučí jeden cizí jazyk v rekordním čase několika týdnů, aby mohli asistovaně sehrát hospodské finále - má tlustá portugalská svatba. Závěr: mám rád bristký humor. Mám rád romantické komedie. Rozumím slovům romantická nasázka a vánoční komedie. Tohle ale není Notting Hill, tohle je přeplác dementus.