M*A*S*H (1970)

Jasných pět, to teda bylo něco. Viděno v dabingu, podle charakteru filmu originální znění bude stokrát lepší. Takovou srandu jsem od toho nečekal, předlohu jsem nečetl a jako drtivá většina lidí tady, viděl jsem nejdříve seriál. Hawkey a Trapper jsou tady opravdoví pankáči a moji hrdinové. Úplně jiná káva proti seriálu. Můj sen je vidět to v origoši.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Někdy mi přijde, že Zdeňek Troška se cítí být vyvolený národa, co po vším tom intelektuálním humoru, který domácí český pepík nezná, nerozumí mu a je jím přesycen, zrežíruje konečně tu pravou echt zábavu, kdy si syn Dany Medřické před kamerou šáhne do rozkroku a řekne, že ho má malýho nebo že mu nestojí. Paráda. Smíchy slzím, vidět to tak Werich.

Není nad Jimmyho (2000)

Robert Carlyle vali jako vzdycky, jinak tak televizni zabava. Posledni scena ale krasne ukazuje, jak ve fotbale jde tym az na poslednim miste. Pamatuju se, jak nam na psychologii rikali, ze jeden z nejvetsich omylu personalistu na pohovorech je domnenka, ze clovek, co hraje fotbal, je tymovy hrac. Skutecnost je pry ve vetsine prave opacna - nejvic solistu a individualistu je prave v tomto sportu.Tenhle film, ac se snazi fotbal adorovat, to paradoxne sam potvrzuje.

Proud času (2003)

Mne to neprislo spatny. Oddechova zabava, umocnena nadhernou skotskou anglictinou nekolika postav. Ideani na nedelni zehleni. Za tyden z filmu nebudu vedet nic, ale to byl ucel - clovek si pro boj s nedelne-odpoledni depresi nechce zvolit film, kdy pri zaverecnych titulcich upusti naparovacku, vsechny kosile na pristi tyden hodi z okna a stane se o pondelka jinym clovekem.

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Nevěřil bych, jak může být dvaaosmdesát minut dlouhých. No, kluci, moc se to nepovedlo. Celý mi to přišlo děsně naivní. Márdi (San Piego forever!!!!) není sice herec, ale byl to můj důvod k tomu, abych na film koukal (to, že tam "hraje", jsem zjistil pět minut před začátkem filmu z fotek tady na csfd a rychle si překopal plány, abych se mohl dívat). Jinak mi to přišlo všechno nějak normalizačně sladký, takový Vyprávěj. A ten recitál na konci o sviních, co budou svině a tunelujou banky a lidech, co budou trpět pro svobodu a dělničit byl taky dobrej průser. Já teda tu dobu nezažil, ale takhle si jí nepředstavuju. Abych použil vhodná slova - myslim si, že bylo hůř. A Petrovi Nikolaevovi bylo zase líp, když točil o tom, že bude hůř.

Alf (1986) (seriál)

V originálním znění jsou některé vybrané epizody na šest hvězdiček, některé slabé sráží moje hodnocení na čtyři. Ze sociologického hlediska je role mimozemšťana v rodině dost zajímavá - má zhruba tolik pravomocí jako Bryan, nejmenší dítě v rodině, ale vystupuje inteligentně jako dospělý, mnohdy v podstatě rodinu vede. Dabing Oty Jiráka asi nebyla úplná katastrofa, ale originál je lepší (teď myslím první speaker, protože v průběhu seriálu se hlas Alfa vyměnil - k horšímu). Kate Tannerová a oba Ocmonkovi jsou jediní z celého castingu, co se aspoň občas tváří jako herci, jinak je to dost katastrofa.

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Nechtěl jsem se na to koukat, ale scéna na začátku, kdy si Simona Stašová statečně poradí s těma dvěma smažkama, mě učarovala a já začal sympatickou sestřičku obdivovat a nepřestal už do konce filmu. Dobrá atmosféra a příběh o páté koloně české policie (BIS?), která není svázaná pravidly a nepodléhá subordinaci. Filip Renč možná není úplně nad propastí, teda alespoň, pokud se nedrží těch svejch placatejch a trapnejch komedií.

28 dní poté (2002)

Ta hudba!!! Úžasná atmosféra a super kamera. Nádhera. Boyle umí.

Tři králové (1998) (seriál)

Kdyby Britové nebo Američani měli Václava Morávka, točili by o jeho životě dva filmy do roka a nepotřebovali by Jamese Bonda. Všichni tři byli praví hrdinové, ale ten, co "věřil v Boha a ve své pistole", stojí na mém vrcholu Největších Čechů, stojí pevně, je tam sám a vždycky tam stát bude. Seriál je dobře natočený, moc bych si přál, aby o těchto neuvěřitelných lidech následně ještě jednou někdo natočil silný a krásný film. Nezdá se mi, že by se nějak výrazně fakticky odlišoval od historie, když pominu nedůležité detaily, smíchání pár postav a obligátní smrt Václava Morávka, kterou ale odhalil až Vilém Čermák ve své výborné diplomové práci Muž proti okupaci (deset let po seriálu), takže tady nebudeme dělat chytrý a kafrat, jak je to nepřesný, že ano. Hrdina. Hrdina. Hrdina.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Seriál je to výbornej, hlavně od druhé série dál, všechno už tu napsali jiní, jen prostě musim vyzvednout Penny. Ačkoliv není můj typ, tak se jí musí nechat, že je sakra dobrá herečka. Skoro bych řekl, že je o hlavy výš než všichni ostatní v seriálu. Fakt. Zaměřte se někdy jen na ní. Ona úplně kouzlí... - update 2012 - kvalitativně to jde dolů, Amy nemůžu vystát, ale v páté epizodě, patnáctém dílu, v čase 13:40 řekne Sheldon Cooper větu, která tomuto seriálu vytesala obrovskou mohylu na mém soukromém hřbitově dobrých myšlenek a zaručila mojí nesmrtelnou úctu. Neuvěřitelný!!!