Život Adèle (2013)

Popravdě řečeno, z hereckého supervýkonu Adele mi spadla čelist! Zbytek mě ani neuchvátil ani příběhově nenadchl, ač v poslední třetině snímek hodně "zabere". Za herecké výkony hvězda navíc.

Harrisonovy květy (2000)

Scénář nejslabší slupkou tohoto filmového zážitku (jinak bych neváhal označit za 5kový film jako řemen). Ale to jádro, to mě rozervalo na kousky! A filmové emoce jsou u mě až na prvním místě. Palec nahoru hlavně Andie McDowell. Geniálníí.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Režisér Scott a jeho scénárista ať už nepožívají "kokeš", neb jsou to ale děsný sračky. Rutina, rutina, rutina a předem předvídatelný vývoj. Občas se zasmějete, nikoliv ale s protagonisty, nýbrž protagonistům a scénám. (Snad) utkví v paměti: mlíkový telefonát s milovanou na heliportu, soundtrack

Barry Lyndon (1975)

Příliš rozvleklý příběh vzestupu a pádu chlapce se slaměnou postelí. Tak nevím, Kubrick v každém žánru nastavil laťku a strhl diváka. servíruje poměrně nezáživný děj, vypravěč, který prozradí další, už tak nezáživný děj. Jedna či dvě věci se Kubrickovi ale upřít nedají: práci se světlem má zmáknutou precizně. To měkké barokní světlo, šerohra a chlad masek opuletního evropského Baroka v paměti zůstane!

Harry Brown (2009)

Kdyby to celé skončilo Prologem, mohla to vše být taková hodně dobře sugestivní reklama na zhulený zmrdy, co moc lásky v životě neokusili (choudátka). Takhle to byla stominutová sračka bez nápadu, nadhledu, jako kolovrátek, co mele stokrát viděné, tisíckrát vyřčené v rychlém sledu a všichni víme, jak to vlastně všechno skončí. Teda děsný zklamání!

Smradi (2002)

protože na české filmové scéně ojedinělý úkaz. Za to, že si film na nic nehraje, nehodnotí, prostě si tak plyne... A za fantasticky nevšední kameru! PS. Zapomenut nebude, vsadím se!

Gauneři (1992)

Já vím, já vím - stalo se to kultovkou, je v tom 272x slovo "fuck" a v Pulp Fiction 13x míň, nebo víc, nebo co, ale mně prostě tohle neoslovilo. Ano, jako nízkorozpočtová záležitost, kterou si Quentin dělal ještě na koleni doma v obýváku, to je samozřejmě pořádně rozjetá "tragikomedie", ale mě to víc štvalo a nudilo, než bavilo. A víte proč? Pravděpodobně protože nemám rád čuráky, co neumějí chcát rovně dolu.

Poslední neděle (2009)

Čekal jsem příběh o posledních dnech Lva Tolstého...a dostal příběh o posledních dnech Lva Tolstého. A i když se ve filmu vlastně nic neděje, je plný obyčejné lidské naděje, touhy, hledání... Herecké výkony mnohde zkostnatělému ději výrazně pomíhají, přičemž jsem měl pocit, že McAvoy nehraje, McAvoy svou roli prost žije - neuvěřitelně talentovaný mladík! Celkově tedy lepší průměr, díky už zmíněným hereckým výkonům, a protože takovéhle snímky "nemohou duši uškodit". Nakonec: "Vše co vím, vím protože miluji." Amen.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Tak mě napadá, že natočím film. Natočím film o třeba Irině, co Ve Smečkách za okny s červenou lucerničkou žije svůj jakože alternativní život. Ale nechám to vyprávět jejím jakože synem, Seminem, protože nad dětma se vždycky všíchni roztečou jak máslo na ranních rohlících. Takže tenhle třeba Semin, kterej se v tom bordelu jakože už narodil, jo, to tomu dodá syrovost a sociální rozměr, třeba i celospolečenskou diskuzi to rozdmýchá, tak ten samozřejmě nesmí na ulici, a holky se o něj staraj, ale kámoše nenahradí, takže si ve sklepě ochočí potkany a tím vytvořím ten smutnej a tuze tesklivej přesah, protože jak oni, tak on se cítí nejlépe tam dole, vyděděnci společnosti. No prostě, co vám mám povídat, jedna velká sračka! Stejně jako to další do pozlátka zabalený hovno, co jsem právě shlídnul. PS. Kdo si aspoň milionkrát za film nechtěl okouzlující a skvěle hrající Hushpuppy adoptovat a splnit si tak bobříka soucitu a milosrdenství, ten jako by nebyl.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

neskutečně hutné, neskutečně přestylizované, neskutečně pravdivé. Bude se vám otevírat kudla v kapse! V paměti zůstane: rabín v sušárně vlasů, finální scéna, kde Kateřina prozře