300: Vzestup říše (2014)

S odretými ušiskami a privretím oka Diliosa tri hviezdy. Bohužiaľ sa syndróm druhej časti znova potvrdil. 300 je jedným z najepickejších filmov, ale tu sa mi to zdalo proste otravné, nerozpracované (až na pohnutý osud slečny nebezpečnej0. Buchty na bruchách atéňanov sú malé, bojových scén je pramálo. Themistokles je až príliš nevýrazná postava aby mohol ťahať dej

Ženy na cestách (2010) (pořad)

Vesnicke buranky na cestach a.k.a po zniceni renome nasich turistov v Europe sa niekto poslat tieto dve obmedzene slonice za exotikou.

Zombie Hunter (2013)

hrozne.. hlavny hrdina je drsny ako smirglpapier a dokonca je tam aj nejake FX. Sice technologicky na urovni 1985, ale budget asi nepustil. Ak to ma byt nejaky odkaz na grindhouse zaner, tak fajn. Tam asi ta fialova krv vadit nebude

Machři 2 (2013)

ak ta prva cast posobila ako "rodinny film" toto bol az prilis chladny kalkul - nemozem si pomoct, ale vykradnutych scen z jednotky tam bolo az prilis vela.. Jednu hviezdu pridavam za sexi car wash (lol), v zasade je film zufalo podpriemerny aj na Sandlerov standard

Světová válka Z (2013)

Ako alternativa k Independence day asi dobre. Povedzme ze aj oproti 2012. Bohuzial v porovnani s filmami so Z tematikou je to sivy priemer. Kameraman a strihac zrejme prvu tretinu evidentne trpeli trasenim ruk z nedostatku alkoholu . Ak to malo navadzovat dynamiku, tak to fakt nie. ohromne nevyuzity potencial velkeho budgetu - nelogickych miest bolo mnozstvo ale celkovo sa na to dalo pozerat az dokonca. PS: happy end do tohto zanru nepatri :-)

Mama (2013)

dal by som tym dvom dievcatkam 5* pretoze stale mi nedochadza ako skvele mozu zahrat deti v takomto filme. Klobuk dole - mnohe momenty su predvidatelne, ale niekedy to stale fakt vystrasi. Horor by vsak nemal budit smiech a to sa v niektorych scenach stalo - kino sa celkom slusne bavilo. Par skutocne dobrych scen bolo moc kratkych a to je skoda. Celkovo vsak super a urcite stoji za zhliadnutie

Bitch Slap (2009)

Z tohto filmu budu mat neskonalu radost vsetky feministky a organizacie na rovnopravnost zien. Co sa tyka deja, tu sa moc nedeje a ak prvu polovicu filmu mozme nazvat "kopanie hrobu v slowmotion" tak ta drua ma byt ta akcna a tam si dievcata davaju regulerne do drzky, hryzu sa do nuf-nuf a dovtedy okuzlujuce obliny sa miesaju s pieskom a nahrazkou krvi. Ta je vsak s SFX uplne realna. Ak to niekto chce porovnavat so Sucker Punch urcite nerobi dobre. Skor je to klasicka Bondovka. Chvilami sa na to 96% muzskemu osadenstvu dobre pozera ale rovnaky umelecky zazitok poskytne aj katalog Victorie Secret

Resident Evil: Odveta (2012)

Kto málo čaká, dočká sa milého prekvapenia. Mnoo- moje očakávania boli po štvrtom diele malé a tak to Retribution tak nejak preliezla. Tých o číslo menších a najmä tesných oblečkov je dosť, arzenál sa vydaril. Zombíkov je žalostne málo a mám pocit, že RE pomaly prechádza k Mortal Combat. Čo by vôbec nebolo zlé keby .. X-ray spomaľovačky sú, tých fatalít mohlo byť viac. Ak by sa prelepila nálepka RE a divák to zoberie ako strieľačku a mlátičku, zrejme to neurazí. Expendables 2 si tiež všetci pochvaľujú, takže prečo nie toto

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

ako pripomenutie starych akcnych filmov, kde sa pouzivaju zasoby municie zo studenej vojny to nie je zle. Ak to ma byt parodia, tak sa vydaril viac MacGruber. Ak to mysli domov dochodcov akcnych hrdinov vazne, tak je to trochu na zamyslenie. Potesi to, nesklame. Ale ziadne extra velke emocie z toho neboli

Zevláci vs. Zombíci (2012)

nasli sa momenty, ked sa ukazalo ze vyzbrojit par seniorov Ak47 moze byt zabavne. Az prilisny tlak na pilu byt "britskym redneckom" to vstko celkom slusne utlmilo. Pozerat sa na to da, dobre straveny cas to ale rozhodne nie je