Slunce, seno, jahody (1983) odpad!

Jestli se to tolika lidem líbí, tak jsme asi národ zabedněnejch vesnickejch balíků a blbců, kteří nerozeznají kvalitu od naprostý hovadiny. "Lidový" humor Zdeňka Trošky mě míjí obrovským obloukem. Trapnější český film jsem asi neviděl.

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Je to taková hovadina, až je to téměř geniální. Jeden z mála dnešních televizních pořadů, u kterých se fakt nasměju.

Proroctví (2009)

Nebýt konce, kdy ufouni odvezou děti a ty se pak prochází po jiné planetě s bílým králíčkem (což bylo naprosto zbytečné), tak by film vyzněl o dost lépe. Stejně ale dávám čtyři hvězdy.

Špion, který mě miloval (1977)

Překvapivě vtipná a svěží bondovka, kterou řadím nejvýš mezi ty s Rogerem Moorem. Připomíná mi styl pozdějších bondovek z devadesátých let, kdy v hlavní roli exceloval Pierce Brosnan (co si budeme namlouvat, byl prostě nejlepší), hlavně svým nadhledem , vtipem a ironií. Barbara Bach je jako bondgirl dostačující, ale znám i lepší. Nicméně tenhle Bond se fakt povedl. P.S. Takovou káru chci taky - ponorkoidní autíčko. Lotusu Esprit se už nic nevyrovnalo (možná jen Aston Martin v Dnes neumírej)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Na tenhle film jsem se dost těšil a vůbec mě nezklamal. Výborné herecké výkony (bude to znít trochu otřepaně, ale Heath Ledger byl fakt dobrej), krásná výprava a originální nápad se zrcadlem, kde se v říši imaginace vždy musíte rozhodnout jestli k panu Nickovi (Tom Waits dodal ďáblovi eleganci a nadhled) nebo k doktoru Parnassovi. Ze tří zastupujících herců po smrti Ledgera se mi nejvíce líbil Johnny Depp (myslím si, že byl ještě o trochu lepší než sám Ledger), Jude Law a Colin Farrell byli sice taky dobrý, ale na Johnnyho prostě nemají. a musím říct, že Lily Cole je fakt kus a navíc umí i dobře hrát.Terry Gilliam dokázal, že i ve stáří umí natočit výborný film, na který hned nezapomenete, ale o kterém budete ještě docela dlouho přemýšlet - prostě, že ten film nebyl prvoplánovej.

Chicago (2002)

Vynikající hudba (na tom stojí všechny muzikály- tahle se fakt povedla) a výborné herecké výkony Gera, Zellweger a Zety-Jones=CHICAGO

Jméno růže (1986)

Pro dobro filmu režisér Annaud vynechal sice důležité, ale pro film zbytečné debaty o filosofii, kacířství a křesťanských hodnotách, což je dobře a kdo se o tom chce dozvědět víc, ať si přečte knihu, která je opravdu skvělá, i když trochu náročná na čtení. Sean Connery ve svých nejlepších letech podává jako William z Baskervillu strhující výkon stejně jako F. Murray Abraham. Annaud středověk ukazuje celkem věrně a klášter jako pochmurné místo, plné lží a nenávisti. Představitelé mnichů byli dobře vybráni do svých rolí, ať už je to Jorge, nebo opat. Důstojná adaptace geniálního díla.

Bratři Bluesovi (1980)

Hudební komedie, ve které září Dan Aykroyd a John Belushi- jejich vtípky a gagy jsou nezapomenutelné. Horší a méně propracovaný scénář než u dvojky. Všimli jste si, že Ray Charles pověsí plakát Vzhůru nohama?