Supervoják SS (2006) (TV film)

Musím říct že jsem od toho čekal trochu víc, zase na druhou stranu film alespoň poměrně věrně kopíruje původní hru Wolfenstein. Děj vypadá jako by byl rozložen do jednotlivých misí, digitální znázornění doomtroopera jako by vypadlo ze hry vyrobené roku 2002, stupidita nepřátel i spolubojovníků je až neuvěřitelná a kosení nepřátel vypadá jak při levelu easy. Každopádně tu máme pro pobavení klasické filmové hlášky ( To jsou ty stvůry. - Já vím. ), pak trochu romantiky ( dojemný pekařský rozhovor ) a hlavně neskutečné napětí ( pěstní souboj amíka s doomtrooperem :-) ). Takže pokud milujete hru Wolfenstein tak jako já, film vřele doporučuji, v opačném případě na něj rovnou zapomeňte.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Ikdyž jsem asi jediný tak přesto zastávám názor že tohle je asi nejlepší německý seriál co jsem viděl...

Obušku, z pytle ven! (1955)

No ruku na srdce, dokáže si někdo z vás představit zdobení vánočního stromečku bez této pohádky?

Teletubbies (1997) (seriál)

takto se prosím vychovávají děti

Monstrum (2005)

Film z blízké budoucnosti, z čehož vyplývá i základní příběh. Ovládnutí základních instinktů člověka je jistě zajímavé téma a tak když hlavní hrdina kliďas díky svým testům na vlastní kůži pozná co je to agresivita a zároveň vyléčí z agresivity sériového vraha, má divák o atraktivní příběh postaráno. Pravda, zakončení filmu je přinejmenším podivné, ale to už si každý nejspíš přebere po svém. Filmu hodně ubírá to že některé dějové linie by mohly být daleko více rozvedeny narozdíl od některých použitých, některé jsou jakoby náhle zapomenuty ( hlavně scéna kdy Vincent předá sérum Thomasově sestře, ta vypadala celkem důležité a potom kde nic tu nic). A tak i přes občasnou nudu v některých pasážích dávám 3 hvězdy a v budoucnu nebudu mít problém se na tento film znovu podívat.

Křest ohněm (2005)

Film který si své fanoušky rozhodně najde, válka v Iráku má dost široké pole zájmu. Ale pro všechny ostatní diváky to bude spíše zážitek na který budou ještě dlouho vzpomínat v tom horším slova smyslu. Příběh připomínajicí podivně se odehrávajicí road movie skupiny amerických vojáku je založen na základě neustále se opakujícího " nevím kdo jsi ale pojedem kam nám řekneš" a brzy se omrzí. Herecké výkony jsou kapitola sama pro sebe. Američtí vojáci elitní jednotky se celou dobu chovají jak školáci na výletě a jejich úroveň vlastenectví je až neuveřitelná ( možná je to skutečně s určitou mírou nadsázky pomsta kanadských autorů americké armádě ). A co se týče muslimských teroristů, zde mě napadá přirovnání k zabugované počítačové hře kde je hloupost a nechopnost protivníků do nebe volajicí. Ale každopádně co mě osobně nejvíce dostalo je střih. Zcela nelogické střihy, navíc s podivnými prodlevami prázdna, které vás dokážou překvapit i v tom nejneočekávatelnějším okamžiku. Zkrátka tento film si dokáže vychutnat opravdu jen opravdový fanda americké armády. Myslím ze jedna hvězda je zde až neuvěřitelnou poklonou.

Terminátoři (2009)

Doporučuji shlédnout až do konce, pak se můžete považovat za velký tvrďáky. Ale na obranu musím říct že existují i horší filmy.

Svatý z Fort Washingtonu (1993)

Film z prostředí New Yorkských ulic. Zpočátku trvá než se člověk dostane do obrazu ale pak už ho děj vtáhne. Vypadá to jako klasický příběh o klukovi kterého se ujme starý muž a pomáhá mu protlouct se životem. Jenže tak jednoduché to není, Matt Dillon je totiž schizofrenik a slyší hlasy, co víc dokonce dokáže dotekem utišovat bolest a za to ho skupinka bezdomovců kolem něj začne považovat za svatého. Jenže ať se Danny Glover snaží sebevíc, stejně nakonec nedokáže držet ochranou ruku na Mattem tak často jak by bylo třeba. Tenhle se film se vám dostane do hlavy ať chcete nebo ne a donutí vás přemýšlet o hodnotách které berete jako každodenní samozřejmost. Za to by si zasloužil být v daleko širším podvědomí lidí. Každopádně 4 hvězdy bez jediného zaváhání.