• Pohádka

Sněhurka (2012)

Obrovské, obrovské zklamání. To nejlepší z filmu je trailer. do dvou a půl minuty se vešly všechny dobré scény z filmu - a ty stejné scény jsou pak v necelých dvou hodinách doslova utopeny. tohle nepochopím a neodpusím. Jedna hvězdička za pár situací s Julií Roberts, druhá za trailer.

Tohle je válka! (2012)

Bavila bych se lépe, kdyby mě neznervózňoval nevyhnutelně se blížící nevyhnutelně blbý konec. Reese to slušelo, ale nesedělo. Chris Pine mě neskutečně štval, jak pořád mrkal těma photoshopově modrýma očima a snažil se (asi?) být neodolatelný (nebyl). Naopak pro Toma Hardyho palce nahoru.

Kvílení (2010)

Já vám nevím. Pořád jsem jen sledovala, jak James Franco vypaluje jednu cigaretu za druhou...

Nešika (2011) (seriál)

Zkouškové. Půl třetí v noci. Ideální oddychový seriál! No fakt, ač mírně mimo cílovou skupinu diváků, vážně jsem se bavila. Docela dobrý dabing. Hrozný překlad názvu. Příjemná hudba.

Dogville (2003)

Tak takhle by vypadal svět bez Boha.... Pro mě osobně nejzásadnější film, který jsem doposud viděla. Možná by si zasloužil i další přívlastky začínající "nej". Nedostává se mi slov.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Vlastně mám docela ráda černo-humorné věci, jenže tento seriál je často jen "černý" a ten humor trochu postrádá. Možná na to prostě vždycky nemám náladu, možná to vážně není tak dobré.

Moje rodina (2000) (seriál)

Madam Hoochová a její rodina - s ironií, nadhledem, hláškami a skrytou moudrostí. Ale bohužel ne dost atraktivní a razantní či svižné, jak by se seriálu hodilo (kdo ví proč).

Deník zasloužilé matky (2001) (seriál)

Tohle mě teda moc neba. Nemůžu přijít na to, na čem tenhle seriál stojí. zajímavé období, prostředí? ne. příběh? ne. charismetické postavy ? myšlenky? ne a ne. dialogy? ani to. Navzdory tomu tak nějak stojí.

Krátký film o zabíjení (1987)

Strašně nepřijemné! Nepříjemné téma, nepříjemní herci, nepříjemná hudba, nepříjemná přítomnost zla (proč si nepověsit hlavu ďábla jako ozdobu do auta?), nepříjemné otázky dobývající se do vaší hlavy. Nepříjemně realistické a polské. Nepříjemně silné a zásadní. Smrt mladší sestřičky chlapa vždycky poznamená, jako by umřelo něco v něm.

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011)

Něžné, léčivé, optimistické, dovedně stvořené. Knihy nás povznáší, pokud jim to dovolíme. Nabízejí nám vhled do světa i do nás samých. Knihám (tištěným) nehorozí nahrazení filmy a e-booky. A chválím stručně a výstižně napsaný obsah!