Just Before I Go (2014)

:-D Bomba. Dlouho jsem neviděl tak zábavnou komedii, která by byla zároveň "hluboká" měla co říct a nikdy nenudila. Autorka těhle charakterů je téměř určitě totální pošuk, ale stejně je to parádní podívaná.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Trošku šílený 89%. Uznávám že jsem zaujatý hodnotitel, protože postapokalyptické filmy nepatří k mým nejoblíbenějším, i když na ně nejsem nijak vysazený a akční můžu jen občas. Ale tohle bylo šíleně plytký. Nádherný efekty a zpracování, to je takový důvod, proč tomu dávám tři hvězdy. Ale co se týče děje, tak to ani skoro už horší být nemohlo. To se na mě nezpobte ale parta ženských co na základě jednoho chabého rozhovoru pochopí, že po útěku který způsobil ztrátu zpousty životů se vlastně mají vrátit dom a obsadit město mi nepříjde nic zázračného. Navíc provedení je šíleně pohádkové. Stačí prostě jet na kamiónu který má daleko nižší maximální rychlost než všechny ostatní vozy, kterých je mnohonásobně více a pohádkově se vypořádat se všemi nepřáteli a pak jim ještě zaterasit cestu domů s tím že okamžitě po příjezdu je matka rodu vstřícně přivítáná a usazena na pomyslný trůn? Nepříjde mi to nějak parádní příběh, nemá to hloubku a hlubší myšlenky jsou naznačeny jen dosti zlehka i když nejsou zcela vynechány, to je pravda. Akce skvělá, provedení taky, ale pokud tam hledáte něco jiného, tak minimálně já jsem to vážně nenašel.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Jsem neviděl už hodně dlouho nic nudnějšího tal povrchního a trapného. Jedna hvězda za to, že jsem se dvakrát za film alespoň usmál.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Nejlepší animák co jsem poslední dobou viděl. Vůbec nechápu, proč má tak malou sledovanost. Krásně zakomponovaný pohled na určité aspekty v současné tržní společnosti umístěné do dob římských. Navíc je to vážně vtipné i pro dospělé, klobouk dolů.

Fakjů pane učiteli (2013)

Jdu si takhle na CSFD premiéru a už podle názvu filmu nečekám nic moc. Ale říkám si, že mě občas nějaká podobná komedie překvapí a tak teda zajdu. Kdybych býval věděl, že je to německá komedie, tak to už bych tuhle cestu asi ani neabsolvoval. A světe div se byla to nejlepší komedie co jsem za poslední dobu viděl. Dlouho jsem se u ničeho tak nenasmál. Nečekejte nic hlubokého, prostě odpočinková komedie s "pubertálním" humorem a sexistickými narážkami, ale puberťák už moc nejsem a stejně jsem si to super užil. Za mě pět hvězdiček bez debat.

Pompeje (2014)

Takové krásná akční podívaná. Nemůžete od toho očekávat nic jiného než akčního romantický příběh s katastrofickými prvky. Ale tenhle film si ani nikdy na nic jiného nehrál. Ale podle mě je mezi těmihle akčními 3Dčky co v poslední době vychází relativně často tím nejlepším, alespoň současně. Příběh super, krásně zaujme, je plný romantiky a propracovaných efektů. Krásně se na to kouká a nechápu kdo z vás tady současných dvou hvězdových hodnotitelů viděl v tomhle žánru lepší film a jestli teda jo tak by mě vážně zajímalo který.

Noe (2014)

No rozhodně si to zaslouží víc, než uvádí současné hodnocení. První půlka filmu je pravda trošku nudná. Sice je tam velmi hezké prostředí a efekty, ale nějak mě to nedostalo do děje a nezaujalo. Ale od chvíle kdy je archa v dalších fázích konstrukce se to začíná vylepšovat a stát za to. Super vypracované charaktery, mě teda osobně se nejvíc Ray Winstone v roli záporáka. Vychytané dialogy i chování a působil vážně nejlíp a minimálně pro mě velmi přesvědčivě naplnil svoji roli. Moc se mi nelíbilo nasazení gigantických kamených obrů. Bibli jsem teda nečetl, ale řekl bych, že tohle bude trochu mimo. Ale krásně rozpracovaný děj i vztahy mezi hlavními postavami, je vidět že se na tom nešetřilo, ale to je jen dobře. Nechápu tak nízké hodnocení, jakému se zatím dostává.

Robocop (2014)

Tak tenhle film má hodnotu úplně někde jinde, než jsem očekával. Staví na směšnosti amerického chování, egocentrického patriotismu, a sebestředně zaměřené společnosti která vše vidí jen ze svého pohledu. Je to vypreparováno na Robo Copově příběhu, který do něj částečně zapadá a při každé změně na jeho charakteru a změně ve společenském pohledu na robotiku je krásně vidět uvažování společnosti v podobných situacích a paradoxní překrucování pravdy ve prospěch manipulující strany za každé situace a úprava reality do vlastního pohledu či zájmů. Je to ale relativně nudné a nezáživné a i přes akčnost mi nepříjde, že by to dobře naplňovalo charakter Akčního Trilleru. Mám trošku obavu, že valná část diváků v kině tam hlavní autorovy myšlenky vůbec nepochopí a v nejhorším případě se s nimi ztotožní. Závěr navíc lehce přeslazenej, mohlo to dopadnout klidně robocopovou smrtí, takhle mi to přišlo příliš zidealizované. Ale za shlédnutí určitě stojí 3-4 * .

Co všechno věděla Maisie (2012)

Říkám dopředu, že vím, že si to pět hvězd nezaslouží :-D :-D, kdybych na to měl koukat ze všech hledisek. Určitě je tam dost divná následnost vztahů rozvedených rodičů, asi moc podivná shoda náhod, že se oba jejich partneři, které si museli hned vzít, daleko víc hodí k sobě, než k nim. Ale čert to vem. Bylo to vážně skvěle natočeno. Super zaznamenáno dětskýma očima, holčičky, která nesoudí, nevybírá, jen žije uprostřed světa, kde se k ní rodiče nechovají spravedlivě. A i když se jim stále do kola snaží dávat šanci, oni si to prostě nezaslouží. Na druhou stranu získává skvělý vztah se svou nevlastní matkou a otcem, kteří vážně vědí, jak mít rádi dítě a jak s ním zacházet. A tak lehce nenápadně a pozvolna jí začínají být daleko bližší, než její vlastní rodiče, kteří si opravdu holčičku jako ona nezaslouží. Samozřejmě, že ty role jsou lehce přehnané a shoda náhod je poněkud vysoká. Ale vážně mě to upoutalo, dostalo do děje a zapůsobilo na emoce tak, jak se to většině filmů ani zdaleka nepovede. Zpracování taky výborné. Takže měly by to být asi 4, ale ze srdečních důvodů za 5.

Nový svět (2005)

Vážně nechápu, kde vidíte krásnu tohole filmu. Asi v té lyrice, co já tam neocením :-D :-D: Úplně divné historické souvislosti, které mají divnou logiku i systém. Totálně špatné logické uvažování hlavního hrdiny i hrdinky, úplně nelogické, neracionální a hloupé rozhodnutí - i kdybych to teda bral z hlediska lásky a ne jen z racionálního pohledu. Navíc šíleně deprimující podbarvení symfonickou nebo jakou hudbou, která mi lezla šíleně na mozek. A to mluvení vůbec nejhorší. Nemám nic proti hlasu srdce, nebo duše, nebo jak to bylo myšleno. Ale ve spoustě situací člověk nechápe, jestli vlastně mluví, nebo nemluví, jestli si rozumí, nebo nerozumí. A ani tohle podání romantiky mě osobně moc nezaujalo. Takže dvě hvězdy, jedna za prostředí, které bylo hezké a ke konci se ten děj stal malilinko zajímavý, za to tu druhou.