Doom (2005)

Zatím mě ani jeden film z těch co jsou natočeny podle hry nepřesvědčil o tom, že by to šlo. Celkově to působí nemastně a neslaně je to vlastně neco jako vetřelec jen s tím rozdílem ze jedníčka vetřelce je z roku 1979 a dokázali tam navodit atmosféru a udělat z toho výborný film na svou dobu, ale zde se k tomu ani zdaleka nepřiblížili. Celkově se děj odehrává ve strašné tmě, že člověk nekdy ani neví co se dějě nebo stalo. Na filmu jsem se zasekl za celou dobu asi jen na 2minuty a to ke konci ve scéně s Karlem Urbanem a tzv. "1st person pohledu", ale to celkové hodnocení nezachrání, uplný propadák to nebyl, ale ani jedna věc me nepřekvapila ani nepotěsíla. Bohužel.

Vetřelci (1986)

V jedničce jeden vetřelec proti neozbrojené posádce přepravní lodi a zde? Kupa po uši ozbrojených mariňáků proti další kupě vetřelců. Musím říct ze mi to sedí o něco vice než první díl, ale zase jsem rád, že je to až jako dvojka protože postavit toto jako samotný film s trošku jiným úvodem tak by to byl asi jen půměrný akční horor. Vetřelce jsem si hodně oblíbil už při prvním shlednutí a neomrzel me ani do teď a proto tento film patří k jedněm z mých nejoblíbenějších a nejspíše už tam i nadobro zůstane.

Hanebný pancharti (2009)

Vím, že Quentin Tarantino je bůh, ale toto už je opravdu exelentní výkon. Měl jsem možnost vidět tento snímek v kine a jeste jsem se k tomu dostal úplnou náhodou, protože v ten den prestali dávát film na který jsme chěli jít a tak jsme si řekli, že skusíme toto a tedy nic jsem si o tom předem nepřečetl jen nám bylo řečeno, že jde o slusnej krvák. Jen co jsem usedl a začaly úvodní titulky řikam proboha on to bude western. Po příjezdu gestapa jsem zjistil, že jsem se mýlil a začal jsem se ponořovat to děje. Při rozhovoru v domě jsem přemejslel kdo je Christoph Waltz, protože jsem ho vubec neznal a sehrál to opravdu dobře (také za to dostal oskara). Sice se jedná o smyšlený vývoj války a konec války, ale zase filmy na Omahu, Moskvu, Ardeny, Perl Harbor atd. těch už je dost a proc tedy nepřispět tímto výtvorem? Opravdu jsem se ani na minutu nenudil a doslova jsem hltal každou scénu. Nakonec jsem byl rád, že původní plán na co půjdeme nám nevyšel a skončili jsme u tohoto filmu. Navíc se mi v jednom z mála filmů líbilo herecké nasezení a úmění Brada Pitta.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Bez Johnnyho Deppa a tedy jeho přirozené, uvolněné a vtipné postvave by tento film rozhodně nedosáhl takového úspěchu. Děj je sice dobře propracováný s pěknou myšlenkou včetne sympatických herců, ale nějak jsem si nedokázal ziskat jejich přízeň. Kdyby kdokoliv z hlavních krdinů zemřel vubec by mě to netrápilo a to tento film trošku sráží, jediná věc, která by mi chyběla by byla právě komika Johnnyho Deppa. Na dobrodružně-akční snímek se to celé odehrává ve slušném tempu bez zbytecných hluchých míst až do konce, tedy pekný celovečerní film.

Sága o Biornovi (2011)

Jednoduchý, kratký, výstízný a zábavný příběh s nejlepším koncem a trpaslíkem shozeným z útesu :D. Opravdu jsem se pobavil a proč tedy ne za 5*.

Vetřelec (1979)

Úžasná atmosféra zdobí tento film do dnes. Jednoznačně jeden z nejlepších hororu své doby. Nikdy nezapomenu na první shlédnutí tohoto filmu kdyz mi bylo 8 :) aneb. rozkouskoval jsem to do 3 dnů. Dnes už se člověk nad některými scénami spíse usměje, protoze efekty a technina už je trošku někde jinde, ale i tak patří tento snímek stále mezi elitu. S radostí teď sleduji co toto dílo Ridley Scotta dokázalo rozjet, dnes už tu máme 4díly vetřelce + po spojení s predátorem ještě AvP 1,2. A i přes výborne efekty techto nových snímku a mnohem větší akce nedokážou se k tomuto filmu hodnocením ani přiblížit (kromě vetřelce 2 a 3, které už mají také pár let po premiéře :)).

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Film o jednom dni v práci s americkou úpravou a nadsázkou. Tedy nic převratného ani dějově naročného, což je veliká škoda, sice jsem se dobře bavil, ale čekal jsem že se stane něco víc než jen hra "ukaž sveho ptáka". Pro mě tedy lehce slabši oddychovka, ale pro pobavení dobrá věc.

Bouřlivé dny (1990)

Na tento film jsem se podíval proto, že vypadalo zajímavě herecké obsazení (Tom Cruise, Nicole Kidman) a také proto jsem čekal závody NASCAR kterých jsem se naštěstí dočkal. Ve filmu se objevuje několik vtipných scén a poté nervozita a podrazy před závodem a při něm. Ve finále tedy film ničím nepřekvapil ale ani nezklamal, takže krásný průměr a 3*.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Je škoda, že přes 2 výtečné hororové postavičky Vetřelce a Predátora, jejichž samostatné filmy měly velký úspěch, tak spojení do jednoho filmu se moc nepovedlo. Sice se jedná o dobrý “akčnák“ ale chybí tomu to napětí a obavy co se stane. Už to není o tom, že cítíte s těmi lidmi, kteří se dostanou pod útok vetřelců, ale víte, že tam někde jsou ještě predátoři a nějak se to nejspíš vyřeší. Nejhorší věcí tedy je, že film je víceméně naprosto v pořádku jen tomu chybí už ten náboj na který jsem se tolik těšil. Celý film zdobí dobré a detailní efekty, přehlednost soubojů, vychytané predátoří zbraně i Alien Queen. Promyšlený děj a vymyšlení jak tyto 2 postavy spojit dohromady a začlenit do toho lidi se mi velice líbila, ale bohužel celkově tento snímek nepůsobí jak by měl.

Sniper (2002)

Celý děj se víceméně odehrává na jednom “náměstíčku“ a na akční film je tam na můj vkus moc řečí a málo akce. Žádné napětí ani zatažení do děje. Jedinou hvězdičku kterou můžu dát je za Wesleyho Snipese, který i přes spatný scénář aspoň vypadá že ví o co jde.