60 sekund (2000)

Nedokážu si přestavit lepší ztvárnění filmu o krádežích aut s lepšími herci. Nicolas Cage je ostatně jako téměř všude naprosto výtečný, Angelina se mi tu také velice líbí (až na to blond háro), Delroy Lindo svou roli zládl také velice dobre a byl jsem spokojen i s Timothy Olyphantem a Will Pattonem. Sice je tu nadsázka a každej z nich je profík, že lepších na světě není ale co. Kdyby to bylo natočeno teď nekdy (2011) tak asi moc spokojenej nejsem ale na rok 2000 je to úžasná věc. Bež problemu dávám 5*

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Opravdu musim říct, že se vyplatilo počkat těch x let na natočení dalšího dílu s lepšímy efekty. Opravdu Star Wars: Episode I - The Phantom Menace je nejlepší z novějších dílů. Děj samotný je navíc pěkně rozdělen, začátek kde to vlastně vše začne na lodi federace, město Gunga, Naboo, a zavěrecný souboj s Darthem Maulem který navíc zdobí "tyč" aneb. double lightsaber je naprosto dokonalým završením dílu. Musím podotknout, že v jedničce se nachází nejrychlejší souboje a opravdu je to to nejlepši, v dalších dilech už se spomalilo a ukazuje se spíše na tváře a to není to pravé. Zde jsem opravdu velice spokojen a vyplatilo se tak dlouhou dobu si počkat. 5*

Hvězdné války podle Turka (1982) odpad!

Nejrozporuplnejsi film na CSFD? Ok mrknul jsem na to ale nemam co dodat snad jen ze vetsi kravinu jsem v zivote nevidel.

Saw: Hra o přežití (2004)

Naprosto úžasný nasilný horor. Díky tomuto dílu jsem se ponořil do děje a shledl tak všchny dily, ale ani jeden se zdaleka nevyrovnal tomuto. Nechybí tomu naprosto nic film je založen na brutalitě a psychice, které jsou navic podpořeny i nekolika lekačkami. Na jedničku Saw se opravdu můžu dívat denně a doufám, že bude natočeno ješte víc takových hororů, nejde ani tak o tu brutalitu ale spís promyšlenost a naprostou genialitu Jingsawa s jeho perfekně vypadající loutkou která nás provazí celou serii saw. Pro mě tedy bez výčitky a proto 5*

Rollerball (2002)

Podle mě to není zrovna jeden z nejhorších filmů. Hra samotná vypadá važně dobře a i herecné obsazení vypadá k světu. Víceméně mě ale na filmu zaujalo jen par věci....auta, brusle a Rebecca. A tzv. honička v nočnim světle nooo to bylo teda něco, radši to mělo mit o 10minut mín než tam dávat tohle. Konec se taky moc nepovedl Chris mi připadal spíš jako nesmrtelnej terminátor, ale 2* si podle me tento snímek zaslouží.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Nezapomenutelná série s úžasnými soutěžícími a přijemnou krajinou. Každej díl jsem si užíval co to jen šlo a našel jsem si zde oproti jiným seriím opravdu dost oblíbenců, nebo lidí kterým bych ty peníze prál. Jednoznačne jsem to však prál Colbymu, který dokázal hlavně v záveru, že se pro tuto soutěž opravdu hodí. Další velice pozitivní věcí bylo spoustu zpestření například požár který se blížíl, záplava táboru když už si soutěžící sahali na dno a také nešťastný úraz Miachela, který ovšm hrou velmi zamíchal a i díky tomu to bylo tak zajímavé.

Jackass 3.5 (2011)

Čekal jsem, že to bude něco ve stylu 2.5 -> tedy zbytečné scény které snad ani nemusely být zveřejněny. Takže musím řict, že jsem byl přijemně překvapen co z toho vylezlo a doufám, že borcům nedojdou nápady a ukážou nám ještě neco v porádnym stylu.

Útok z hlubin (1999)

Jestli chcete videt žraloka co umí zapnout troubu, pustě si právě toto. Genetická mutace na vysoce inteligentní žraloky, aneb. žádná sláva. Na druhou stranu když už beru filmy o žralocích tak si tento vedl vcelku dobře. Přerostlá monstra v zatopeném komplexu nepůsobí vůbec špatně, ikdyž se zdá, že jediný problém který tvůrci řesili bylo kdo kde umře. Kromě toho totiž ve filmu nebylo nic co by zaujalo, tedy až na Kuchaře za kterého dávám o 1* víc. Konec se navíc také príliš nepovedl, ale nemůžu řict, že bych se u toho nudil takže 2* za normalní film, který ničím nepřekvapil + 1* za kuchaře.

Neúplatní (1987)

Andy Garcia, Sean Connery, Kevin Costner, Charles Martin Smith. Co víc k tomu dodat, tito 4 pánové působí celý film naprosto dominantním a správným dojmem, který jsem si představoval. Škoda, že se vsichni 4 nedožijí konce, ale to by z toho udělali už trošku pohádku vzhledem k tomu proti čemu byli postaveni. Tedy nejlepší film z dob prohibice bez výrazné chyby nebo hluchého místa doprovázen úžasnou hudbou.

Vřískot 4 (2011)

Řikal jsem si, že si na tento film počkam a shlednu ho v klidu domova, nakonec jsem to nevydržel a skončil jsem v kine. Nečekal jsem nic nového oproti třem předchozím dílům, zase jen psychopata v klasickém převleku a napodobování hororů. Vlastně, stalo se to tak, ale naprosto mě to ohromilo. Jednoznačně nejlepší díl vřiskotu. Pojmuto s více krví a brutalitaou vražd, ale filmu to jen a jen prospívá. Hlavní věc, která mě potěšila je, že souboje "vřískota" zejména se Sidney už nejsou tolik okaté, neohrabané a přehrané, konečne se tomu dá i věřit, že jde opravdu o vraždění. Konec byl pro mě hodně překvapivý, opravdu jsem nečekal, že to vyvrcholí až do takové fáze. Další pozitivní věcí je, že film nepřímo kritizuje sám sebe (např. rozvleklá serie co měla už dávno skončit, nic nového to nepřinese, vyvraždovací party a konec? ...) a poté se to vždy přežene (v dobrém) a to tento film posouvá výše. Jediné co tento film sráží je, že Sidney se uz 4. díl tváři porád stejně a sama nám nenabídne nic nového a uplný žávěr filmu, ve kterém to jako vždy zdupe Dewey a situaci musí vyřešit Gale a Sidney. Od konce jsem čekal víc ale aspoň že to neskončilo vyvražďovačkou na párty. /85%/