Lolita (1997)

Výborné zpracování mého oblíbeného románu. Jeremy Irons je tradicne skvely, Dmonique Swain se pak v me mysli stala jedinou moznou Lolitou, kterou si predstavim pokazde, kdyz padne toto jmeno. Melo to slabsi chvile, ale i tak nejdu niz ne za 4*

Californication (2007) (seriál)

Hank lives! Miluju serialy, kde hlavni hrdinove ozivaji, jako by byli skutecni - a presne to se stalo u Californication. Duchovny je pasak, prosadit se i potom, co si vykopal nedobrovolnej hrob s agentem Mulderem a jestli se me nekdo pta na muj nazor, tak mu to v roli cynickeho Hanka Moodyho jde jeste mnohem lip. Mirkove Dusinove mi zkratka nikdy nedokazali prirust k srdci tak, jako kontroverzni, zivotem omlaceny don juanove. Za 5* P.S. Postelova scena s poblitym obrazem je jednoduse jedna z nejlepsich, ktery jsem videl za hodne dlouhou dobu.

Rocky Balboa (2006)

Stallonuv navrat se podle me smele vyrovnava jednicce. Sly zmoudrel a to se ceni.

Tudorovci (2007) (seriál)

Vyborne herecke vykony, bezkonkurencni kostymy, skvele napsane a historicky verne. Na druhou stranu jsou tu pak strasne CG animace a tezko definovatelny, prilisny cool nadech...Za 4*

Bourneovo ultimátum (2007)

Nevim presne proc, ale Bournova dobrodruzstvi me nechavaji prekvapive chladnym. Je to vyborne, ano. Ale z nejakeho duvodu tomu nemuzu dat za 5*. PRoste me to tak uplne nechytlo.

Láska nebeská (2003)

Jedna z nejlepsich americkych romantik posledni doby jakou jsem videl. Jednoduse za 5*

Beowulf (2007)

Po rozpačitém začátku, kde hlavní hrdina vpodstatě jen dokolečka opakoval "I'm here to kill your monster!" prisla druha cast. Ta byla uz podstatne lepsi, zvlaste proto, ze zde byl naopak kladen vetsi duraz na psychiku postav (i kdyz zadny zazrak to take nebyl) - Beowulf zestarl, zmoudrel a hrichy z mladi promenily (vybornou) akcni podivanou v celkem atmosfericky a ponury zazitek. Par lekacek, nekolik napjatych scen (oba dva sny), Angelina Jolie a samozrejme i otevreny konec jak ma byt - to vsechno jsou pro me plusy. A ten vubec nejvetsi si film nechava az na zaver - souboj z drakem je snad to nejlepsi, co nam mohl kdy zanr fantasy na stribrnem platne nabidnoutNeco tu ale porad chybi...mozna vetsi zivost pocitacovych postav, pravdepodobne vetsi hloubka pribehu. Necetl jsem predlohu, kazdopadne sceny, kde se Neil Gaiman a Roger Avary odchylili od staroanglickeho originalu jsou jasne orientovane pro soucasneho divaka, ktery proste "do kina nepude, kdyz neuvidi aspon jednu nahatou babu". A dalsi vec - hlavni hrdina se do boje az prilis casto svlekal, na coz jsem uz podruhe potreti vazne nemel naladu :-D Z filmu mam dobry pocit, mozna proto, ze jsem od nej mnoho neocekaval. Velice prijemne jsem se bavil, musim dat za 4*

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Musim rict, že tenhle dil se mi libil jen o neco malo min nez Vezen z Azkabanu (ktery kazdopadne stejne porad s prehledem vede). Nerikam, ze bylo zpracovani knihy uplne idealni, nektere zmeny a nedotazenosti nejspis fanousky knihy nepotesily, mne osobne na tom ale prilis nezalezelo, uzival jsem si spis film. A ten sam o sobe obsahoval docela velke mnozstvi silnych scen. Po zhlednuti mam zkratka velice dobry pocit - a to mi vetsinou staci na ty 4*...