Talentovaný pan Ripley (1999)

Osobnost pana Ripleyho je mlhavější, než filmu prospívá. Divák si musí spoustu věcí domýšlet a tvůrce ho místy nechává pěkně se plácat. Dějová linka je lehce nesouvislá, počínaje úvodním uvržením diváka do dané situace bez jakéhokoliv úvodu nebo představení, což potom panu Ripleymu škodí v jeho nedotaženosti.

Griffinovi - Griffinovi vrací úder (2010) (epizoda)

Star Wars v podání Family Guy. Škoda že jde v podstatě o čistý přepis, chvílemi tak máte pocit násilného vtipu, vetřeného do klasického příběhu Hvězdných válek, který zná každý nazpaměť. Takže se místy nudíte, a čekáte, kdy přijde něco vtipného.

Cleveland show (2009) (seriál)

Od Family guy se to liší větší umírněností a menší absurditou. To dobré jen přejímá, nerozvádí. Něčím navíc jsou jen vtíkpy, pramenící z toho, že jde o černošskou rodinu.

Souboj Titánů (2010)

Filmy jako je tento vás nutí smutnit po zlatých časech minulých. Kromě toho má novodobý Souboj titánů také velkou moc člověka nasrat. Nestačíte valit oči na směšné triky (obzvlášť Medůza byla k uzoufání ubohá, a to jsem se z ní u Titánů z osumdesátého jako malá málem podělala strachy), na okleštěného Persea s drsňáckým "účesem", který se tvůrci ani neobtěžovali přizpůsobit dané době, a na jeho na sílu přišroubovaný komplex z bohů (aby to nebyla taková nuda). Nutno říct, že to nebyl lehký úkol (i když bych se klidně spokojila jen s jednou verzí), ale tenhle film je neúspěch i sám o sobě a bez jakéhokoliv přirovnání ke svému vzoru.

Počátek (2010)

Neskutečně slibný a nápaditý námět se rozplynul v závalu akčnosti a rychle odbytých "citování manuálu", kdy je patrné, že záměrem bylo pravidla a zásady odříkat co možná nejrychleji a na co možná nejkratším úseku, aby se pak mohli plně věnovat honičkám New Yorkem (i když snový, ničím odlišný) a jiným srandám. Na to, kolik toho tohle téma nabízelo jako na stříbrném podnose, Nolan využil jen nepatrný zlomek možností snové reality, kterýžto jsme již viděli v traileru. A jeden, ač působivý, obraz, jak se překlápí město a zapadá do sebe jako gigantické lego, který tak pyšně ukazují nejen v traileru, ale i na plakátech, prostě na celý film nestačí, a jako zástěrku pro tuctový akčňák to prostě neberu.

I Love You Phillip Morris (2009)

Tvůrci si zřejmě nemohli vybrat, co ze Stevenova života chtějí vyprávět. Celé je to totiž tak zkratkovité a nezáživné, že by se to dalo shrnout do jedné strohé věty. Něco jako "Chyť mě když to dokážeš", jenom ostrouhané od vtipu a rafinovanosti, a "obohacené" o homosexuální tematiku.

Hvězdný prach (2007)

Hvězdný prach příliš kolísá mezi rovinami britské komedie a amerického blockbusteru. Škoda té americké vtíravosti, jinak se místy pohybuje skoro na rovině montypythonovského humoru.

Hannah Montana (2009)

Odstřelte někdo tu schizofrenní nánu