Sopka (2009) (TV film)

40% za dobré triky a atmosféru. Len nechápem, prečo tam musia byť automaticky také nezmyselné a predvídateľné dialógy. Tí ľudia asi nemajú žiadnu súdnosť.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Jeden z naozaj mála animákov, ktoré môžem dopozerať do konca a aj viackrát.

96 hodin (2008)

Akčná jednohubka so skvelým hercom v hlavnej úlohe a otrepaným námetom. Film má celkom slušný spad a skvelú akciu. 75%

Nepřítel před branami (2001)

Príjemné prekvapenie s vojnovou atmosférou Stalingradu (ktorú ako PC hráč dobre poznám), peknou hudbou a skvelou Rachel Weisz. Prestrelka v továrni na traktory patrí k najlepším. No a Ed Harris - to je istota. 80%

Mechanik (2004)

Vôbec neviem, ako ten film ohodnotiť. Bol zaujímavý, mysteriózny, temný, strašidelný. Páči sa mi, ako sa autorom podarilo vzbudiť vo mne pocity rovnaké ako v hlavnom hrdinovi - nevedomosť. No na druhú stranu si ho znovu tak skoro určite nepustím.

Virtuozita (1995)

Klasika. Dnes som si to po dlhom čase opäť pozrel na VHS a musím nesúhlasiť s tunajším hodnotením. Virtuozita má skvelý námet a hercov. K scenáru prakticky tiež nemám veľa výhrad - teda čo sa dialógov týka, tie SIDove hlášky sú vážne delikát ('Ako sa má žena a dcéra? Stále mŕtve, huh?'). Vizuálna stránka mi nijako vážne nevadila a koniec koncov je ten film starší ako ja. Psychopatický Rusell Crowe bol skvelý - takto má vyzerať šialený android.

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

Rozmýšľam, či dve alebo tri, ale tak predsa len je to Hviezdna pechota a konieckoncov som aj nenávidenej dvojke dal tri. Dvojka sa uskromnila s nízkym rozpočtom, zavrela pár vojakov do jednej veži s tisíckami chrobákov naokolo a mňa to aj celkom bavilo. Trojka je na tom finančne síce trochu lepšie, ale vážne len trochu. Triky sú otrasné a scenár tiež nič moc (až na pár hlašiek samozrejme) a ani nemôžem uveriť, že ho písal ten istý človek k všetkým trom dielom. A scénu, kde sa hlavné predstaviteľky modlia, zatiaľ čo hlavný predstaviteľ kosí hnusný hmyz, si autori mohli odpustiť. Pod tri hviezdičky mi bráni ísť len názov, Casper Van Dien a jedna štýlova pesnička. 55%

Divočáci (2007)

Jednoducha komédia na večer. Žiadne väčšie zamyslenie, vtipy sú niekedy dobré, niekedy nie a trochu odfláknutý záver. Nič viac, nič menej - 3*

Odvážný Crusoe (2008) (seriál)

Nenáročný seriál, u ktorého som v pohode vydržal. Zatiaľ som videl 3 diely a nie je to nič strašné. Aj som sa nasmial aj som bol napätý. Niektoré nelogickosti tam sú, ale to sú iba drobnosti a je to príjemné spestrenie nedeľnajšieho rána. 60%

Bez servítky (2009) (pořad)

Niekedy je to aj zaujímavé - napr. časť s Mokrým ma aj celkom pobavila. Ale inak tam sú väčšinou takí blbci, ktorí nielenže nevedia variť (to by bolo to najmenej), ale sú zbytočné otravní a nedá sa na nich vôbec pozerať. A to bodovanie je riadna blbosť, veď všetci si dávajú len 8,9 alebo 10 bodov, nechcú byť sprostí, tak dajú lepšie hodnotenie, ale tym pádom nie sú ani úprimní. Kebyže to nechodilo pred Správami, tak to ani nepozerám.