Chata v horách (2012)

Film, který měl být pouze vražděním teenageru na opuštěné chatě v lese se změnil v něco co snad ani nikdo nečekal. Originalitou se tady nešetří tak samo jak krvi. Říct tu ještě něco víc tak bych musel spoilerovat.

První liga 2 (1994)

Obsazení skoro stejné přibyl akorát jeden číňan do týmu, který mě, ale vyloženě otravoval zápletka vychází z prvního dílu, ale už to nejsou neznámí hráči, ale vítězové ligy. Je to o něco slabší než první díl ale ne zas tak o moc. Tahle série mě prostě baví a song Wild-Thing mi zvoní v uších ještě teď.

První liga (1989)

Na to, že je to už skoro 25 let od vzniku to je pořad moc dobrá zábava spousta skvělých herců co buď začínala kariéru nebo už ji měli rozjetou. Sportovní filmy mám rád a tady se vyloženě nehraje na nějaký patos což není na škodu.

Nezvratná diagnóza (2011)

Na béčkové sportovní drama to je více než dobré člověk a 50 cent tu je k nepoznání. V rámci možností to dopadlo vice než dobře jsou tu emoce, které se můžou stát komukoliv.

Ďábel v těle (2012)

Filmu o exorcismu jsou spousty samozřejmě na klasiku v svém žánru a to Vymítače ďábla nemá ani jeden. Tady ten to zkouší formou dokumentu a na amatérskou kameru a musím říct, že na mě to celkem funguje. Není to bůhví co, ale bál jsem se chvílemi a o to šlo.

Temný rytíř povstal (2012)

Tak nám Nolan dokončil trilogii o Temném rytíři, který měl po posledních předchozích pokusech od Schumachera klinickou smrt. A jak ji zakončil vice než famozně, epicky prostě zakončeni jaké se hodí ke kvalitě postavy Temného rytíře. Nechci zde říkat jestli tohle byl nejlepší díl celé trilogie to by nebylo úplně fér, ale dostali jsme tu všechno akci i emoce. Snad po deseti letech jsem vyrazil na exkluzivní půlnoční premiéru a byl to fakt zážitek kino zaplněné do posledního místečka a každý jen hltal a nasával film.

Amazing Spider-Man (2012)

Tak tu máme velice pěkně nastartovanou novou sérii o pavoučím muži. Důvěru dostal Marc Webb , který natočil jen jediný film a tudíž to byl hodně velký risk, ale který se vyplatil. Velice dobře dopadl i casting no hlavních rolích protože působí velmi sympaticky a svěže. Trikově si myslím, že je to velice dobře zvládnuté. Spiderman měl už od začátku pozici jako prostě ten čtvrtý v řadě, ale je to prostě Spiderman a na to lidi slyší. Za mě palec nahoru.

Pařmeni (2011)

Filmy o přípravě svatby pak následné kalby a důsledku této pařby patři mezi moje velmi oblíbené filmy. Tentokrát je všechno přeneseno až k protinožcům. Je tu opět klasika ženich a dva či více jeho ujetých přátel plus nějaké ty vedlejší postavičky, ale co tu není netradiční je beran Ramsey. Rozhodně doporučuji k zhlédnutí protože pokud to vyloženě někdo neposere jsou tyto filmy s tímto tématem velmi oblíbené.

Piraňa 3DD (2012)

Všichni věděli, že už z ukázek to bude kravina a ono taky byla, ale možná když už člověk věděl co ho čeká tak ho to chvílemi snad muselo i bavit.Napětí tu zas ani tak není rybičky si prostě sežerou par lidí a rozhodně v masakru první díl nepředběhnout. Co dává filmu hodně příchuť je David Hasselhoff, který hraje svoji nejslavnější roli plavčíka a dokáže si ze sebe udělat velkou prdel.

Prometheus (2012)

Naplnit tak obrovské očekáváni co bylo do tohoto filmu vloženo bylo takřka nemožné docílit a to hlavně z jednoho důvodu. Scénář, nevím proč, ale dostali na starost dva nýmandi, kteří si ještě nedokázali udělat pořádné jméno. Postavy ve filmu dělají dost často nelogické věci a chovají se divně až to vypadá jako by každý jel na vlastním písečku. Tohle to rozhodně moc nefunguje člověk si nedokáže skoro nikoho oblíbit. Kdybych to hodnotit jel podle toho tak bych se dostal na 2*, ale jelikož Ridley ještě přidal neskutečně poutavý vizuál se spoustou odkazů na původního vetřelce tak se to prostě dorovná na ty 4*. Ps: Jsem dost zvědavý jestli se objeví nějaká režisérská verze a pro ty kdo čekali, že se objeví vetřelec tak musím říct, že přáni bylo vyslyšeno